Věž z ebenu

Věž z ebenu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31555/bmid_vez-z-ebenu-Wcj-31555.jpg 4 42 6

Gracian1964
12.03.2023 4 z 5

Prečítal som všetky poviedky okrem Mraku, ten ma akosi nebavil... Najviac sa mi páčila poviedka Ebenová veža.

SteveP1
19.01.2020 5 z 5

Fenomenální. Hezky a stručně to napsala čtenářka mariposka. Cokoli víc není třeba dodávat.

Spymaster
26.05.2019 5 z 5

Okrem najslabšej novely Mrak je to veľmi dobrá kniha.

Knišíl
31.10.2018 5 z 5

Při hodnocení Fowlese již prostě nedokážu být objektivní. John je pro mě jeden z mála autorů, jehož všechny texty mě dokázaly od začátku upoutat a do konce nepustit (přiznávám, snad kromě Aristose, jenž je ale sám o sobě neporovnatelný s ostatními). Věž z ebenu je opět mistrovským dílem hodným času, kterým nad ním strávíte.

Belatris
25.09.2014 4 z 5

Je hodně obtížné popsat dojmy z této knihy i sama pro sebe, natož aby si z toho dokázal něco vzít někdo další. Velmi rozporuplné pocity z jednotlivých povídek i z celku. Různá atmosféra, proměny stylu i postav, vždy velmi působivé čtení, ale mnohokrát jsem si během čtení říkala, jak by se to dalo napsat čtivěji a stručněji, aniž by to ztratilo hloubku a působivost. Nakonec si titul nejoblíbenější povídky vysloužila ta s názvem Ubohý Koko. Výživná sbírka povídek a každopádně ideální kandidát na průběžné návraty a znovuobjevování.

mariposka
06.06.2012 4 z 5

Ty povídky jsou jako obrazy. Krásné, každá jiná, nutí k přemýšlení. Knihu jsem četla po čase již podruhé a opět jsem nadšená!

anglická literatura

Část díla