Veverka Bára a její přátelé

Veverka Bára a její přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275711/bmid_veverka-bara-a-jeji-pratele-BnU-275711.jpg 5 1 1

JulianaH.
06.01.2022 5 z 5

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Ani mi nijak zvlášť nevadilo, když ji sestra v noci pouštěla na CD stále dokola, klidně i třikrát po sobě, jak mívala s pohádkami obecně ve zvyku. :)

Titulní hrdinka, veverka Bára, se stará o mladší sourozence. Rodiče totiž na delší dobu odešli a ponechali veverčátka samotná. Postupně čelí různým nebezpečím, například zmiji nebo dravým kunám dobývajícím se do doupěte (z toho mi pokaždé běhal mráz po zádech). Kromě toho se Bára účastní sněmu zvířátek, pečuje o nemocná veverčí dvojčata a přátelí se s různými lesními tvory. Mezi nimi zvlášť vyniká soused jezevec, v jehož prostorných, pohodlných norách se Báře zdá bezpečno – možná, že neprávem...

Čekání na návrat veverčích rodičů mi vždycky připadalo poněkud smutné, ačkoli to určitě nebyl autorčin záměr. Zato jsem obdivovala Bářinu samostatnost a zodpovědnost, s níž zvládá starost o doupátko i jeho obyvatele. Za moje dětské já rozhodně 5/5*.