Větrné toulání v hedvábných časech

Větrné toulání v hedvábných časech https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273798/bmid_vetrne-toulani-v-hedvabnych-casech-Qge-273798.jpg 5 20 6

Větrné toulání přináší více než stovku textů, které Miloslav Nevrlý rozesel do časopisů, knih, sborníků a příležitostných tisků. Jejich společným tématem jsou toulky, příroda, kraje, cesty i proměny ročních období. A stejně jako Karpatské hry, Chvály Zadní země či Kniha o Jizerských horách vytváří neopakovatelnou směs poetických popisů a svébytné životní filosofie.... celý text

MikySkjaera
28.12.2020 5 z 5

Krásná a inspirativní kniha pro všechny tuláky a milovníky přírody.

fnoudek
29.09.2019 5 z 5

...je nutno jen hledět a cítit vděčnost

pajaroh
30.05.2018 3 z 5

Kniha o zapadlých čundráckých koutech našich a slovenských hor a krasů, o kterých se dá už jen číst nebo o nich snít. Názvy zůstaly, ale ta atmosféra a duše míst, které Nevrlý popisuje, už nejsou... Je to příjemné čtení, jen je na mě občas té vzletnosti a poetičnosti příliš.

Timberwolf
29.03.2018 4 z 5

Kniha plná nostalgie o cestování hlavně po horách, která láká čtenáře sbalit batoh a vyrazit do přírody. Mně osobně se líbily hlavně kapitoly s příběhem. Náročnější pro mně byly úseky čistě popisné, kterými jsem se dost často spíše prokousával než si je úžíval.

Tarantino
31.08.2016 5 z 5

Nevrlý je naprostý samorost. A ta kniha je jako závan starých časů. Jde z ní na člověka trochu smutek.

bosanoha
05.12.2013 5 z 5

"Náčelník" má všetky tie cesty, cestičky a chodníky československých hôr nie len v nohách a hlave, ale hlavne v srdci. Len zbaliť batoh a vydať sa po jeho stopách.