Komentáře knihy Piráti a mořské příšery

Přidat komentář

Kirikou
13.04.2026

Kniha Piráti a mořské příšery potěší hlavně děti, které milují zvířátka .

Terka se s maminkou stěhuje na ostrov, kde dlouho chyběl veterinář. Místní klinika zůstávala prázdná, a tak maminka přijme nabídku, opustí svou práci ve městě a vydá se za novým začátkem – i proto, aby mohla trávit víc času s Terkou.

Na ostrově si Terka postupně nachází cestu ke zvířatům i k novému prostředí. Když ale nečekaně zůstane sama, musí se o malé pacienty postarat bez pomoci – a zjistí, že to není vůbec jednoduché. Navíc se musí postavit i svému strachu z neznámého.

Je to milé, klidné čtení s menším množstvím textu, ideální pro děti, které začínají se čtením.

Mám ráda přesně tyhle příběhy – jemné, klidné, ale přitom dětem nenápadně dodají odvahu zkusit něco nového

Marghe
26.03.2026

Hlavní hrdinkou je holčička Terka, jejíž maminka pracuje jako veterinářka na vyhlášené klinice ve městě.
Terka by jí moc ráda pomáhala, jenže maminka má práce nad hlavu. Společný čas si tak často najdou až večer, kdy maminka vypráví Terce příběhy o zvířecích pacientech z kliniky.
A protože spolu chtějí být víc, rozhodne se maminka pro velkou změnu.
Přestěhují se na ostrov, kde místní právě hledají veterinářku.

Jenže nové dobrodružství začne hned první večer…
Maminka musí odjet na vedlejší ostrov a Terka zůstává na klinice jen se sousedkou a jejím psem.
A navíc – na starosti mají i první zvířecí pacienty.
Na klinice je ovečka se zlomenou nohou,
racek, který se zamotal do plastů,
a také fenka, které se každou chvíli mají narodit štěňátka.
Maminka se však kvůli nečekaným okolnostem nemůže vrátit ani přes noc.
Zvládne se Terka o všechna tato zvířátka postarat?
A to ještě netuší, že se na pláži objeví zvláštní mořská příšera s bílou srstí a černým flekem přes oko.
Je to opravdu tajemná příšera… nebo se z toho vyklube někdo úplně jiný?

Je to laskavý a dobrodružný příběh o odvaze, starostlivosti a zodpovědnosti, přátelství a lásce ke zvířátkům, který si oblíbí hlavně malí milovníci a milovnice všech zvířecích kamarádů.

Kniha je psaná jednoduchou a velmi čtivou formou a má také větší písmo, takže se skvěle hodí i pro začínající čtenáře přibližně od druhé třídy.
Pokud máte doma dítě, které miluje péči o zvířata, tahle knížka by u vás rozhodně neměla chybět.



Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium