Co neodvál ani čas

Co neodvál ani čas https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/mid_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4 639 175

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek.... celý text

katka.oo
24.09.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, vyprávění ze života 3 kamarádek, jejich radosti, ale i starosti, život na vesnici a mnohdy i nelehké vztahy v rodinách, moc dobře se mi četla.

Mišák240
07.09.2020 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha ze života 3 žen, které se dokázaly statečně poprat s nelehkým osudem.

Jurfinka
24.08.2020 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha... Hezky se četla...

mirinda973
17.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Ať sáhnu od této autorky po čemkoliv nikdy se nezklamu. Krásné vyprávění ze života. Pro mě Kamila největší sympaťanda, ale osudy dalších dvou žen velmi čtivé a zajímavé. Ač knížka s 500-ti stránkami, přečtená za víkend.

Katka2382
15.08.2020 5 z 5

Moooooc pěkná a velmi čtivá kniha.Člověk je vtažen do děje hned od první stránky a má pocit že je součástí příběhu.Hlavní postavy mi byli všechny sympatické a moc fajn.Mám ráda příběhy obyčejných lidí,hlavně žen.Inu jak se říká,ženská vydrží víc než člověk.Jen mi tak přijde že víc a víc přibývá těch ufňukanců a věčných nespokojenců a ubývá těch rváčů s osudem.

pisalekkudrnaty
12.08.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Přečtena jedním dechem. Psáno životem, miluju příběhy paní Körnerové....

Anitram22
05.08.2020 4 z 5

Další krásné čtení od paní autorky. Příběhy ze života. Jen mne trochu zamrzelo, až hektické popsání příběhu Ilony. U předcházející části, byl život obou hrdinek, tak pěkně plynule popsán, ale u Ilony to bylo takové moc rychlé. Ale na čtivosti a vžití se do osudu představitelky, to pro mne žádný vliv nemělo. Knihu určitě doporučuji přečíst. Čte se velmi rychle.

Lilie171
26.07.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem.

Zzofinka
25.07.2020 5 z 5

Moc se mi libi autorcin styl,urcite budu cist i dalai její knížky.Zde opět zdanlive obycejne příběhy silnych zen,ktere muze zazit kazda z nas.Smekám!

hanka0630
09.07.2020 4 z 5

Ve srovnání s Heřmánkovým údolím a Hlasem kukačky je to dost jiné, ale neméně poutavé čtení. Osudy Kamily, Laděny a Ilony jsem prožívala spolu s nimi a nemohla se od nich odtrhnout. I když se mi další dvě zmíněné autorčiny knihy líbily víc, zklamaná jsem rozhodně nebyla.

ferdada
09.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha s uvěřitelným dějem, uvěřitelnými, živými dialogy. Naprosto mne dokázala vtáhnout do příběhu, stala jsem se jeho součástí. A necítím se být podvedena - jako se mi v poslední době už několikrát stalo, u jakýchsi pseudoatorů (byť jsou jejich knihy označovány jako bestsellery). Nejspíš se mi líbilo i to, že kniha je o obyčejném životě se všemi jeho plusy a nepodařenostmi, s ránami osudu. Ano, nebyla akční ve smyslu "řev-bum-bác- au_prásk-a-konec", to mi vážně nechybí, nevyhledávám (i tak se takové děje odevšud valí). Dováděla k zamyšlení.
Děkuji autorce za velmi příjemné chvíle při čtení, na které jsem se moc těšila. - Až přijdu z práce, "poflákám" domácnost a sáhnu zrovna po této knize. :-)

Mandlevest
04.07.2020 4 z 5

Tak jsem si řekla, že k letošnímu českému cestovatelskému létu přidám ve zvýšené míře i četbu českých autorů, a to tím spíše, že jsem jich několik velmi zajímavých, na jejichž knihy se velmi těším, poznala právě zde, na databázi, ve Vašich recenzích. Tato autorka je jedna z nich a kniha Co neodvál ani čas mi zpříjemnila několik večerů. Myslím , že ji ocení především střední a starší generace, většina knížky se odehrává v době, kdy i já prožívala dobu studií a prvních lásek, takže při čtení jsem prožívala příběh tří kamarádek, jejich radosti, starosti, lásky i těžké chvilky docela nostalgicky. Od paní spisovatelky mě ještě čeká jedna kniha, těším se na ni moc .

MaggieR
23.06.2020 5 z 5

ĎALŠIA PRENÁDHERNA KNIHA OD TEJTO SPISOVATEĽKY. TOĽKO SILY V OBYČAJNÝCH ŽENÁCH. A príbehy ktoré sme si zažili mnohé. OBDIVUHODNÁ AUTORKA.

eva3992
16.05.2020 4 z 5

Životní příběhy tří žen, které sledujeme od šedesátých let až po současnost. Každá je jiná a každá prožívá svůj život, lásky, manželství, ale i životní karamboly.

Kniha je složená ze dvou starších románů autorky – Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Oba příběhy na sebe navazují a potkáváme se stejnými hrdinkami.

Kniha se mi líbila, autorky styl psaní mi vyhovuje. Pro mě zajímavější byla druhá část, u které, jak je u mě zvykem, jsem si i občas pobrečela. Nečekejte však žádné velké akce, je to prostě o tom, co život přináší a co by se mohlo stát každému z nás. Určitě si tak v knize najdete spoustu situací, která Vám budou opravdu blízká.

Po Heřmánkovém údolí a Hlasu kukačky mi tato kniha zatím od autorky přišla nejslabší, ale i tak byla pěkná, čtivá a zajímavá.

Lenka339
12.05.2020 4 z 5

Další pěkná kniha od mé oblíbené autorky. Osudy hrdinek nejsou zrovna lehké, ale je to "život".
Nej kniha této autorky je pro mne Heřmánkové údolí.

sonkovaj
05.05.2020 4 z 5

Krásná kniha. Moc hezký příběh od mé oblíbené autorky.

L.Helena
26.04.2020 5 z 5

Myslela jsem, že se jedná o novou knihu od mé oblíbené autorky, jenže po pár stránkách jsem zjistila, že jsem obě knihy četla už před léty. Ale i přesto jsem si to nyní s velkou chutí přečetla znovu. Knížka dokáže až neuvěřitelně vtáhnout do děje. To ostatně většina autorčiných knih a je jedno, zda jde o historické romány nebo ty z doby jen nedávno minulé.

pedobro
20.04.2020 4 z 5

Chtěla jsem něco odpočinkovějšího a tohle je přesně styl, který pro mě odpočinkovým je... I když tedy osudy v knize leckdy veselé nebyly a při čtení jsem si nejednou řekla, jakou mám kliku, že mám tak skvělého manžela a zázemí...
Heřmánkové údolí se mi líbilo víc, ale i tohle se četlo opravdu dobře a od autorky v budoucnu jistě ještě po něčem sáhnu. A ráda.

kytarka
14.04.2020 3 z 5

V knize nás čekají dva příběhy. Od spisovatelky jsem již něco četla, tahle patří k těm méně povedeným. Příběhy mě bavily číst, něco zásadního jim však chybělo. Postrádala jsem trochu něčeho akčnějšího, nějakou zajímavější zápletku. Pokud si chcete přečíst něco na odreagování, něco klidnějšího, tohle je dobrá volba.

Trustty
26.03.2020 5 z 5

Opět nezklamala :))
Velmi čtivý a hlavně lidský příběh. Ke knihám p. Kornerové se budu vždycky ráda vracet :))
Doporučuji