Co neodvál ani čas

Co neodvál ani čas https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/mid_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4 639 175

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek.... celý text

MaryAllen
08.01.2021 5 z 5

Krásné čtení.

Evule81
04.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Krásně se četla a nemohla jsem se odtrhnout.

haki34
02.01.2021 3 z 5

(SPOILER) aaaa, tak po mnohých nadšených komentářích já musím dolůů (což mě štve, protože jsem knihu chtěla na Ježíška ;)) namlsal mě první díl - Stanice odložených lásek a chtěla jsem si dát nějakou dobrou oddechovku...věřila jsem, že i pokračování bude super...ale ouha...hlavně za díl druhý beru hvězdy dolů...najednou je Laděna pryč, HMK se nám snaží podstrčit Ilonu, která je v prvním díle zmíněna jen okrajově...a z takového normálního života, poměrně uvěřitelného, z příběhu s dobrou atmoškou se stává jedno slzavé údolí...Holky sice nepláčou, ale setkají se u povodně, dozvídáme se, že Kamila si prošla rakovinou, kdy sice neměla žádné vyhlídky, ale zvládla to (a to mě naštvalo dvakrát - to nelze psát bez toho, aby někoho skolila nemoc ?? nejlépe rakovina ?? a když už píšu o rakovině, proč jen naznačuju ??? čeho rakovinu měla Kamila ? ha ? autorka napsala pouze "anaplastický karcinom"...ale čeho ??? jelikož jsem od fachu, hned mě napadla štítná žláza...ale co ostatní čtenářky ? asi to vzaly tak, že chuděrka má rakovinu..nebo googlily ?? a dále vše kolem jen v náznacích..nějaká léčba, nějaké otoky, nějaké operace...čeho ?? proč ?? no jo, jsem hnidopich..).a asi autorka nešla do detailu, protože nechtěla psát knížku o rakovině, ale o tom, jak osud vyliskal naše staré známé..takže dobře, Kamila se vylízala z neurčité rakoviny, na další rakovinu umřela Mirka, Janeckého první žena, která jim naházela pár klacků pod nohy...a aby toho těžkého nebylo málo, na Ilončině příběhu nám ukázala další rány egyptské - muž manipulátor a tyran, dcera feťačka...ale to by nebyla HMK, aby nakonec ze všeho nevykřesala happy end...
No, nečetlo se to špatně...dobře vycibřený styl oddechové literatury pro ženy...jen nechápu, proč musela holky vykoupat snad ve všem, co šlo..co je odpočinkového na tom číst jak někdo dostává na frak...abych s nimi soucitila ??...a proč už opustila Laděnu a nacpala tam Ilonu...a navíc mě štvala ta povrchnost celého příběhu...
já jsem zklamaná...a dávám 3 dobré *...

Aseverova
02.01.2021 5 z 5

Knihu hodnotím jako velmi povedenou.Dobře se četla, i přes tloušťku přečteno velmi rychle.Jen mě mrzelo, že v druhé části knihy už nebyla zmíněna jak dopadla kamarádka Laděna.

pocketka
30.12.2020 5 z 5

Perfektní kniha. Moc děkuji autorce za skvělou odpočinkovou četbu, příběhy ze života a připomenutí, jaké to bylo "kdysi". První díl Stanice odložených lásek se mi líbil o trochu víc než druhý, jelikož dokonale (a leckdy humorně) provedl atmosférou 70-80 let, ve kterých jsme někteří z nás vyrůstali. Vřele doporučuji.

KatyM.
27.12.2020 5 z 5

Další krásná kniha od p. Kornerové.

rodak
25.12.2020 5 z 5

Asi to moc chlapů nečte, ale já odbočuji od thrillerů a generační české romány mě baví. Na pozadí povodní 2002 vzpomínání a prožití životů několika žen v letech osmdesátých a devadesátých. Jsou to skvěle napsané příběhy.

Martina410
16.12.2020 5 z 5

Moc hezke pokracovani Hlasu kukacky. Kniha se hrozne dobre cetla, skvely styl psani a pribeh odsypal. Doporucuji k precteni.

bábuška
14.12.2020 3 z 5

Nové vydání dvou knih, které jsem dříve nečetla, V první části sdílíme osud mladých dívek Kamily a Laděny, lásky i zklamání, i školní problémy, tak, jak to v raném mládí bývá. Ve druhé knize se setkáváme s přítelkyněmi Kamilou a Ilonou, již dospělými mladými ženami, ale ani později není jejich život klidný a pohodový. U Kamily se objeví rakovina a léčení trvá několik roků. Ilona prožívá nepěkné dlouhé roky s mužem násilníkem, kdy v té době ještě nevyšel zákon o domácím násilí. V mnoha pasážích jsem se vžívala do jejího utrpení a sdílela s ní tu bezmoc. Obě knihy byly dobře napsané a dobře se četly. Trochu jsme se vrátili do minulých let.

Pavluš943
05.12.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Čte se moc dobře. V některých pasážích dojemná, lidská. Připomněla mi, že každý máme nějaký příběh. I ten obyčejný vlastně vůbec není obyčejným.

terkezka
17.11.2020

Úžasná kniha, čtivá, silné příběhy, i slza mi ukápla. Skvělá autorka !

haannyys
17.11.2020 5 z 5

Sázka na jistotu, opět skvěle vykreslený děj. Občas smích, občas úzkost u srdce. Příběhy o životech, které se dějí.

borupet
15.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, moc pěkně se čte, jako zatím všechny příběhy od autorky. Autenticky vykreslená sedmdesátá léta. Velmi příjemné čtení, člověk jakoby místy byl součástí děje...

zdehan
15.11.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha která se četla sama.

Jirinamac
08.11.2020 5 z 5

Jako všechny knížky od H.M.K. se mi četly moc dobře. Při čtení příběhů jsem měla pocit, že ty ,,holky,, znám a jsou to moje kamarádky z mládí. 1. příběh už jsem četla dříve v samostatné knížce, ale pro oživení vzpomínek jsem četla znovu. Líbilo by se mi ještě další pokračování, určitě by bylo o čem psát.

Jabkovžupanu
18.10.2020 5 z 5

Dobře vykreslená 70. léta 20.stol. Příběhy tří žen, které se dost dobře mohly stát. Trochu mi vadí, že autorka místy vykrádá samu sebe - svá starší díla z nemocničního prostředí, ale tomu se zřejmě při takovém počtu knih nedá vyhnout. I přesto dávám 5*

Misha224
13.10.2020 5 z 5

Úžasné příběhy tří žen a jejich osudů. Kniha se četla sama. Prostě takové čteníčko že života.

Evča123441
12.10.2020 5 z 5

Moc hezká kniha.

LeHor
11.10.2020 5 z 5

Oblíbená autorka=krásné čtení. Tři příběhy ze života. Doporučuji.

domina
28.09.2020 5 z 5

Moc pěkné kniha. Jen mě mrzí, že zbytek Laděnina příběhu byl takový nedokončený.