Co neodvál ani čas

Co neodvál ani čas https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/mid_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4 638 175

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek.... celý text

viweb
26.03.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Věcné, příjemné, představitelné, sympatické. Doporučuji.

Hedvikasm
09.03.2024 5 z 5

Mé první seznámení s autorkou a to se tak hezky četlo, krásný citlivý popis osudů tří žen.

ještěrka38
29.01.2024 4 z 5

Byla jsem překvapená, že tato kniha je vlastně vydaná jako soubor dvou knih, které vyšly samostatně. Naštěstí jsem ani jednu nečetla. Obě části se čtou moc dobře, takové oddychové čtení. I když druhá část je dost depresivní. Ale přiznám se, že jsem čekala něco jiného.

SirenKa
02.12.2023 4 z 5

Začnu zhurta kritikou, prodávat knihu, ve které není ani zmínka o tom, že se jedná o soubor dvou již dříve vydaných samostatných knih, považuji tak trochu za podvod. Já jsem knihy naštěstí samostatně nečetla, tak to nějak přežiju. A dále už k románům, čte se to samo, jak je u autorky zvykem. Paní Kornerová má opravdu dar zachytit čtivě atmosféru naprosto prchavých a zdánlivě bezvýznamných okamžiků lidského života. Já jsem byla v 70 letech dítě a odevzdanost žen, jejich postavení v rodině i společnosti, nalajnování života v té době je v knize popsáno naprosto hmatatelně. Zcela autenticky přičichnete k šedi a bezvýchodnosti reálného socialismu konce 20. století. Radosti i starosti bez příkras. První díl byl dějově zajímavější, optimističtější, ale tak už to s těmi dekádami v životě chodí, což...

Kenan
28.10.2023 5 z 5

Co neodvál ani čas spojuje dohromady dvě autorčiny knihy - Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Jsou to obyčejné příběhy tří obyčejných žen - Kamily, Laděny a Ilony, které jsou napsány ovšem skvěle. Podíváme se do jejich životů v rozmez let 1960-70 až 2002. První část je věnována víc Kamile a Laděně, kdy jsou holky prakticky ještě puberťačky, připravovaly se na nové povolání a nevěděly, co je ještě čeká. Byla to doba, kdy těhotenství před maturitou nebylo výjimkou, kdy se holky vdávaly i kvůli získání bytu nebo aby kluk nemusel na vojnu, kdy postavení žen v rodině bylo často jasně dané. Kamila a Laděna šly každá svou, odlišnou cestou. Jejich životy střídaly těžké časy s chvilkami štěstí. V druhé části se zaměřujeme na osud Ilony, která dostala od života nandáno nejvíc. Moc se mi kniha líbila a sedla mi víc než autorčiny historické romány.

Hella
02.10.2023 4 z 5

Skvělé! Věrohodné, nepřeháněné a nesentimentální vyprávění o pár desítek let starých časech a všem, co s tím tenkrát souviselo. Jen těch ženských mi bylo líto, každé jedné z nich.

jirina4159
19.09.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, a můj obdiv mají všechny ženy jejichž příběhy spisovatelka velice citlivě popisuje. Sama takové dramatické zkušenosti v osobním životě nemám, ale vím že to tak bývá a každý má nějaké své trápení někdy zaviněné jindy ne. Určitě bych ji doporučila k přečtení u mě je to už pátá kniha od této autorky a určitě si ráda přečtu i další její knihy.

prochajda
18.09.2023 5 z 5

Naprosto dokonalé čtení životních osudů tří kamarádek z Polabí. Kniha obsahuje dohromady dva díly : Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Vřele doporučuji.

marketa1860
15.09.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka od mojí oblíbené autorky. Příběh dvou obyčejných dívek v běhu času. Začíná svatbou, která se nepovede, a uvádí nás do života dvou kamarádek, kterým život naložil víc toho zlého než dobrého.
Mám moc ráda styl psaní autorky, používá krásný jazyk, píše o tématech ze života běžných lidí. Už se těším na volné pokračování příběhu Dokud se budeš smát.

Dasa1313
04.09.2023 3 z 5

Paní Körnerová mi byla doporučována a recenze vypadaly opravdu dobře, jen jsem asi sáhla po špatné knize (pro mě).
Postavy pro mě byly nedokreslené, děj také. Hlavním postavám se stalo asi všechno špatné, co se může stát. Ať už jde o partnerské problémy, rodinné, či přírodní katastrofy, drogy, nemoci,..
Chtěla jsem oddechovou příjemnou knihu, kdy zrelaxuju. Nepovedlo se. S každou stránkou jsem se nutila knihu dočíst.
Ale jeden odstavec se mi moc líbil: Policie, hasiči, dobrovolníci, všichni obětavě veslovali, zařizovali, informovali. Na drobné sousedské rozmíšky se zapomnělo, všichni byli na jedné lodi. Teprve až krize pomine, všechno se vrátí do starých kolejí. Tak to chodí.
Někdy zkusím i jinou knihu od p. Körnerové. :)

Kekik
18.08.2023 5 z 5

Co neodvál ani čas v sobě skrývá dva příběhy, které jsou založeny na velmi silných ženách. Paní Hana Marie Körnerová píše obyčejné příběhy, které jsou ale napsány neobyčejným stylem. Pokaždé mě její knihy k sobě přikovají, a nepustí, dokud jej nepřečtu.
V prvním příběhu se setkáváme s Kamilou a Laděnou. Laděna se dostala do "hanby", z které se snažila co nejdříve dostat jiným sňatkem. Kamila, která byla vždy velmi živá, se musela poprat s nenáviděnou učitelkou, a také se setkala s první velkou láskou. V jejich životě je potkalo mnoho problémů. Konec byl dle mého názoru uspěchaný.
V druhém příběhu, s názvem Dokud se budeš smát, se opět setkáváme s Kamilou, a Laděnu nahradila žena jménem Ilona. A právě Ilona dostala od života naloženo nejvíc. Tím ale nechci zlehčovat osudy Kamily a Laděny. Všechny tři ženy se musely poprat s opravdu těžkým životním osudem, který bych nepřála nikomu.
Čtení Co neodvál ani čas, popřípadě samostatně vydaných knih Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát, doporučuji. Paní autorka staví ve svých příbězích na silných ženách, a já si moc ráda přečtu další její knihu. V pořadí již čtvrtou.

martiline
17.08.2023 5 z 5

To je tak pěkné čtení, že já vlastně ani nemám jediné slůvko hodnocení ...

zweedy
29.07.2023 4 z 5

Každá z nás prožije tento příběh, protože čas nikdo nezastaví. Jsme dětmi a najednou babičkami. Někdy jsme šťastné, někdy na pokraji sil. Užijeme si každý den, protože zítra už může být všechno jinak :)

JankaV80
26.07.2023 5 z 5

Kniha se moc pěkně četla, všechny tři životní příběhy Kamily (ta je spojovacím článkem mezi oběma částmi knihy), Laděny a Ilony mi přišly zajímavé. Co příběh ženy, to jiný osud, jiné trable, jiné starosti a radosti. Rozhodně stojí za přečtení.

Pisquosus
25.07.2023 3 z 5

Kniha se dobře četla, chyběla mi však provázanost mezi oběma díly. Pohodové čtení na prázdniny bez hlubší myšlenky. 3*

Amneris
25.06.2023 5 z 5

Obě části knihy byly úžasně napsané. Všechny tři hlavní hrdinky byly každá svým osudem zajímavé. Hlavně Kamila mi byla asi nejvíc sympatická. Pevně doufám, že paní Körnerová brzy napíše novou knížku :-)

red_marionette
09.06.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Obě části knihy byly velice čtivé. Bylo fajn zažít život Kamily od bezstarostného mladí až po radost stáří. Další osudy byly taky velice zajímavé a bouřlivé. Autorka umí opravdu skvěle navodit atmosféru. Už se těším na další její knihy. Určitě doporučuji přečíst.

EvaHonsová
30.04.2023 4 z 5

Kniha je psaná čtivě, ale vzhledem k tomu, že jsem od autorky četla už vícero knih, musím dát této knize o hvězdičku méně. Lehké a nenáročné čtení.

Lsouska
25.04.2023 5 z 5

Jako vždy autorka nezklamala.

PluhMa
21.04.2023

Příjemné odpočinkové čtení, milý příběh, někdy (v druhé části knihy) maličko sentimentální, ale když má člověk už nějaké životní zkušenosti, nezbývá mu než přitakat. Jak psal někdo níže, i mně se o něco více líbila první část knihy. Určitě doporučuji.