Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386143/mid_vesnice-30O-386143.png 3 7 4

Pět povídek, v nichž autor zachytil sociální a mravní bídu předválečné moravské vesnice.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Čin

draka
07.08.2020 5 z 5

Povídky zachycují život a osudy obyvatel vesnice v době, kterou já znám jenom z vyprávění babičky a dědy. I moje maminka pracovala od 14 let u sedláka. J. K. Kratochvíl velice věrně vystihl atmosféru doby a dokázal skvěle vyjádřit pocity hlavních postav. Tak to prostě bylo. Smutné, ale povídky krásné.

Magrata15
22.12.2019 3 z 5

Pěkně napsané příběhy,dobře se četly,ale všechny smutné a pesimistické. Prostě ta doba taková byla,tehdy měli lidé spoustu povinností a jiné priority.
Jsem ráda,že jsem si tuhle sérii knížek přečetla,ale také jsem ráda,že už to mám za sebou.

Harry
15.04.2013 3 z 5

Povídky z vesnického prostředí, které nás zavádějí do časů, kdy na prvním místě byla chalupa a pak teprve lidské vztahy ( ono je možné, že to někde platí pořád). Není to veselé čtení, ale taková byla doba- práce, práce a modlitby. Zábava v podstatě žádná, když byla tancovačka, tak to byla událost. Jinak hospoda ...Zajímavé je také mluva vesničanů, která je primitivní, místy až nesrozumitelná. Když to zhodnotím, tak by většina z nás s nimi neměnila.

WEIL
21.09.2011

Zajímavý pohled do života obyvatel tehdejší vesnice.