Odpadková pohroma na planetě Zemi

Odpadková pohroma na planetě Zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406608/bmid_odpadkova-pohroma-na-planete-zemi-p9v-406608.jpg 4 26 7

Nikolu Borůvkovou nikdy nenapadlo, že se z ní stane velvyslankyně planety Země. Když ale zjistí, že rozmazlená princezna z cizí planety chce Zemi přeměnit na obří skládku, neohroženě se vrhá do bláznivé kosmické mise. Princezna Petronella je však pevně rozhodnuta a vteřiny do okamžiku, kdy na Zemi začnou z nebe pršet odpadky, nemilosrdně odtikávají. Podaří se Nikole princeznu přesvědčit a zvrátit její zlovolný plán? Nebo Země skončí zasypána tunami vesmírného smetí?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola

Nicola Berry and the Petrifying Problem with Princess Petronella: Nicola Berry, Book 1 , 2007

kubo819
30.05.2023 4 z 5

Dostala ma už úvodná scéna s neurotickou a neustále kričiacou pani učiteľkou Cuketovou na istej austrálskej základke, ktorá neznášala deti, horúce počasie a trpela alergiou na kriedu. Hlavná hrdinka jej v zaslanom anonýmnom dopise doporučila alternatívne zamestnania, v ktorých by bola šťastnejšia: dozorkyňa vo vezení (s klimatizáciou), cvičiteľka psov (veľkých a zlých, na ktorých treba kričať) alebo akákoľvek iná práca, kde je zima a sneh a nie sú tam žiadne deti a krieda. S úctou Váš nanajvýš znepokojený žiak:) Následne som túto časť prečítal svojej 7-ročnej dcére a tá sa, ako čerstvá druháčka, už nechcela od knihy odrthnúť a celú sa ju presmiala. Jednotlivé scény a dialógy sú veľmi plastické a dynamické a vám sa celý dej vykresľuje živo pred očami. A vtipné. Nechcem vás príliš navnadiť, pretože vysoké očakávanie je najväčší zabiják zážitku, ale táto kniha je skvelá. Navyše v sebe nesie niekoľko nádherných nenásilne prezentovaných myšlienok o ekológii či priateľstve, ktoré je liekom na všetky neduhy.
V rámci detskej literatúry 5 hviezdičiek a jedna ubraná za viacero chýb v českom texte, ktoré zťažujú plynulosť čítania nahlas. Vo svojej kategórii je to však pecka.

E_Lan
03.04.2022 4 z 5

S dětmi příjemné, napínavé a fantazii podporující večerní čtení. Přečetli jsme se zaujetím, sem tam se děti pobavili. Hlavní i vedlejší postavy reprezentují škálu různých vlastností, jak se v jednotlivých situacích pak jednají, to není špatné poučné čtení.

Pavlína79
05.05.2020 3 z 5

jsem dospělá, takže spisovatelka zůstane moji oblíbenou svými knihami pro dospělé, dětská mě nenadchla, i když ji není co vyčítat, jde o dojem

Manifest blech
08.09.2019 4 z 5

To pro mě bylo velmi milé překvapení. Zjistila jsem náhodou, že autorce u nás vyšla dětská kniha. Téma skvělé, aktuální a dobře zpracované i pro menší čtenáře.

Karolína2425
08.09.2019 4 z 5

Příjemný návrat do dětství. Knížka mi přišla taková milá a taky docela poučná.

Gallaxy
18.06.2019 4 z 5

Pro mě taková chutná jednohubka :) Jako dítěti by se mi kniha určitě líbila. Jakodospělé mi přijde, že nemám právo hodnotit. Ale z nějakého důvodu mě neskutečně rozčilovalo jméno hlavní hrdinky :D

adevis
17.06.2019 4 z 5

Liane Moriarty je má nejoblíbenější autorka a když jsem se dozvěděla, že bude vycházet nová dětská knížka, musela jsem ji mít i přesto, že už dávno dítě nejsem.
Ze začátku mi kniha přišla trošku složitá svými slovy a stylem psaní, ale to se postupně zlepšilo. Příběh s hlavní hrdinkou Nikolou Borůvkovou byl boží. Všichni vlastně byli boží.
Velmi cením téma knihy. Sice v ní nebylo přímo řečeno, proč by se z naší planety měla stát skládka, ale to nám všem jistě dojde.
Trošku mě mrzí a při čtení dost mrzely chyby, které jsem tam našla. Občas si říkám, že by mě bavilo dělat korektorku knih :)))))) hh

sci-fi pro děti

Liane Moriarty