Vesmírne dobrodružstvá

Vesmírne dobrodružstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73437/bmid_vesmirne-dobrodruzstva-chX-73437.jpg 4 14 4

Píše sa rok 862 ranej doby kozmickej, do ktorej nás vďaka svojej skvelej predstavivosti zavedie známy poľský spisovateľ, aby nám priblížil život a dobrodružstvá mladých ľudí budúcich storočí, kedy našu epochu budú označovať ako „barbarskú“ a ľudstvo bude podnikať výpravy za hranice slnečnej sústavy. 66-056-78

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Mój księżycowy pech. Ci z Dziesiątego Tysiąca , 1970

kapr
21.08.2018 3 z 5

Krásné pohádky, ještě z doby, kdy po vstupu na Měsíc, bylo možné předpokládat další rychlý rozvoj cest v rámci sluneční soustavy.
Kniha se dělí do dvou částí. Ta první se mi líbila, i přes její pohádkovost. Druhou část jsem přečetl nesoustavně, po krátkých úsecích, asi po třech stránkách za den. Pravděpodobně i proto jsem se v ní ztrácel, chci se k ní vrátit, a nechci ji proto zatím hodnotit. Za první část dávám čtyři, za druhou zatím maximálně dvě, proto v tomto okamžiku celkově za tři.

Jengen
16.02.2017

Naprosto geniální spisovatel. Na Slovensku to taky byl Josef Žernaj, psal rovněž geniálně. Kde je mu konec? Nebo začátek? Scifi fandi, my jsme vždy optimisti, protože budoucnost je vždy zářivá!

Ivan F
31.08.2013 4 z 5

Kde sú tie sladké časy detstva, keď ma takéto knihy oslovovali? Dávno fuč, no spomienky na vesmírne dobrodružstvá zostávajú. Pre mňa jeden z autorov (spolu so Žarnayom, Bulyčovom, Kličkom a Troskou), ktorý ma priviedol k sci-fi, ktorej som zostal verný a nechcem sa rozlúčiť, napriek tomu, že ju podvádzam s inými žánrami. Ale moje čitateľské srdce patrí len jej.

Stileth
16.07.2013 4 z 5

Vyborna kniha, jedna z prvych ktore som pred 20 rokmi zo zanru sci-fi cital a ktora prispela k tomu, ze citanie knih sa stalo mojou zalubou. Myslim, ze este stale je niekde v kniznici u rodicov :)
Keby sa dala niekde kupit v elektronickej podobe bolo by to super, rad by som si ju opat precital.

sci-fi pro děti

Jerzy Broszkiewicz