Mlhovina

Mlhovina https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142712/bmid_vesmirna-pout-mlhovina-EyC-142712.jpg 4 170 41

Vesmírná pouť série

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Glow , 2011

ElisR1
30.06.2015 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího, ale i tak stojí kniha za přečtení.

Andy0892
30.05.2015 4 z 5

Knihu jsem koupila v Levných knihách za 39,- očekávala jsem tedy naprostý brak :-) Mé očekávání se však nesplnilo a opět jsem mile překvapena. Občas se kniha vleče zbytečným popisováním, ale vcelku je dobře čitelná, zajímavá a rozhodně nutí k tomu přečíst si i druhý a následně třetí díl.

Safira55
24.05.2015 5 z 5

Je to zajímavá knížka a dobrá knížka těším se na 2 a 3 díl

snilek.holka
26.04.2015 4 z 5

Zajímavý nápad i když mě příjde, že poslední dobou se s takovými knihami roztrhl pytel. Pro mě veliké mínus bylo , že jsem si nedokázala zvyknout na hlavní postavy. NA jejich charaktery. Prostě mi neseděly.Což je škoda, ale že nesedli mě neznamená, že se nebou líbit někomu jinému...

julliette
20.04.2015 5 z 5

Je to krásná kniha. Děj ze začátku trošku ležérný, ale pak se to rozjelo. Zjistila jsem, že mám radši Setha než toho blbce Kierana. Já bych se vůbec nedivila, kdyby Waverly dala kopačky Kieranovi, vždyť on se už chová jako ta tyranka na Novém obzoru.

Mishak
13.04.2015 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začít… Spousta jmen, ve kterých jsem se hůř orientovala mě nutila vracet se o věty, ale i odstavce zpět. Navíc neholduji zrovna žánru sci-fi. Nakonec jsem se začetla a musím říct, že na mě kniha udělala dojem =)

Nejúžasnější bylo, že zde bylo odhalováno neustále něco nového. Zvládli jste si to dát do souvislostí, ale stejně jste nevěděli komu a čemu věřit. Co je to správné a co to špatné? Pořád jsem se v tom ztrácela a neustále zavírala knížku a přemýšlela o tom. Jak je možné to a zase ono? A proč? Pořád mi běhaly hlavou otázky… Neustále jsem se nemohla rozhodnout, který velitel z těch dvou lodí je ten horší, ten zlý... Nakonec jsem usoudila, že to budou evidentně oba.. =)

Po strhujícím závěru a nepředvídatelném epilogu jsem opravdu zvědavá, jak bude série pokračovat =) Moc se těším, až vezmu do ruky další díl =)

Ode mě si určitě zaslouží 4 hvězdičky =)

paja0903
24.03.2015 5 z 5

Prostě a jednoduše dokonalost - kniha, kterou vezmu ještě několikrát do ruky a budu plout nekonečným vesmírem

Bee
04.03.2015 5 z 5

Určitě to bylo příjemné překvapení, i když jsem na tohle téma v poslední době viděla spoustu serošů - prostředím bych to přirovnala třeba k takovému Ascension od Syfy. Dějově to stálo za to, , kniha je rozdělená na dva pohledy, abychom mohli sledovat dění na obou lodích. Je to napínavé a celkem dost promyšlené, postavy vcelku reálné, i když jsme se tu nedostali tak do hloubky, jak by to chtělo. Samozřejmě je tu tolik záhad, že se jich na konci rozlouskla ani ne polovina, což je skvělej tahák na další díly. Rozhodně musím vychválit prostředí obou lodí - ačkoliv Anne je fakt dost psycho - a hlavně rozdílné ideologie, které, jak se ukáže, od sebe nemají tak daleko, jak by se zdálo.
Líbí se mi postoj hlavní hrdinky k náboženství, protože se dost shoduje s mým a je to příjemná změna, protože ve většině knih je to přesně opačně a to mě vždycky trochu otráví. Určitě to stálo za přečtení a myslím si, že je to opravdu kvalitní.

HančaŠ
10.12.2014 5 z 5

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila.
Má jak zajímavý námět, tak velmi dobré zpracování. Kniha mě naprosto pohltila a těším se na další díl.

Stirek45
06.12.2014 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst do knihy, ale pak už se to rozjelo a bylo to super. Nejvíce se mi líbilo na knize to, že byla rozdělená na vypravování z pohledu dvou lidí. Více mě ale bavily části, které byly z pohledy Waverly :)

Inýk
11.11.2014 5 z 5

Četla jsem už všechny díli. Tahle byla sice nejdlabší ale stejnem skvělá. Tuto sérii doporučuji

Posli
02.02.2014 2 z 5

Od této knihy jsem čekala poněkud víc. Myslela jsem, že mě ohromí jako třeba trilogie od Beth Revis. Postavy mi tu nebyly moc blízké a popis lodi se mi také moc nelíbil. Do příběhu jsem se začetla, ale ne tak moc, abych se od knihy nemohla odtrhnout. Pouštím se do dalšího dílu, a tak doufám, že mě autorka potěší.

janulle1997
20.01.2014 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila.

Aires
28.10.2013 4 z 5

Mlhovina je další z řady dystopií a odehrává se ve vesmíru.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale do paměti se mi zapsala spíše jen Waverly.Ta je odhodlanou bojovnicí, která si nenechá nic namluvit a řídí se srdcem.Její vztah s Kieranem je ale podivný,jejich láska působí trošku naplánovaně.

Mlhovina má i menší nedostatky- jako že autorka podle mě naplno nevyužila všech možností, které se jí nabízely.Vždy jenom něco nastínila a rychle od toho šla pryč.Je to škoda, protože pokud by se věnovala detailům a více se rozepsala, mohla být Mlhovina poutavější.Takto kniha působí poněkud zjednodušeně, jako řadová kniha pro náctileté.Samotný příběh je ale napsán dobře, čte se lehce a děj je svižný :)

RosMeggie
21.08.2013 5 z 5

Knížka mě ze začátku velice bavila, vlastně i ve středu knihy, ale pak se něco zvrtlo (asi tím, že začli bohoslužby) a už to tak super nebylo. Mrzí mě konec, to že Wawerly už Kieranovi nevěří, a že šla za Sethem, ale co s tím nadělám, že?... Jinak mě to bavilo, pořád jsem se rozhodovala mezi 5-ti a 4-mi hvězdami, nakonec díky pěkné obálky dávám 5... :)

Anne Leyyd
10.08.2013 4 z 5

Tuhle knihu jsem objevila náhodou, a když jsem ji četla, neubránila jsem se srovnávání se sérií Vesmír od Beth Revis (výsledek? – po dočtení 2. dílu nedovedu říct, která je lepší).

Začátek mě moc neuchvátil. Byla jsem lehce zmatená a nevěděla, co si myslet o žádné z postav. Nicméně jak děj postupoval dál, tak jsem se do toho začala dostávat a příběh opravdu hltala, protože nabral nečekaný směr.

Kniha vyvolává opravdu dost otázek k zamyšlení. Ať už jde o problematiku plánování rodičovství, umělé oplodnění, náboženské otázky - když si někdo přizpůsobí ideologii (nebo náboženství) k obrazu svému a je navíc přesvědčen, že JEDINĚ ON zná Boží vůli. No, jak to asi tak může dopadnout? Každopádně zdařilé nastínění tohoto problému.

Po dočtení můžu říct, že jediný, koho jsem si OPRAVDU oblíbila, je Waverly. Její postava mi byla vážně sympatická. Odhodlaná bojovnice, nenechala si nic nabulíkovat, řídila se srdcem, ale umožnila i rozumu, aby jí do toho trochu kecal, což je fajn a ušetřila se tak zbytečné naivity.

Naproti tomu chlapecké obsazení – ehm, snad ještě NIKDY se mi nestalo, že bych se pořádně nedovedla přiklonit aspoň k jednomu trochu víc. Naštěstí to nemusím řešit já a jsem zvědavá, koho si Waverly vybere :-)

Monisek.B
09.08.2013 3 z 5

Kniha byla velice čtivá, ale mám k tomu pár výhrad, takže je mé hodnocení značně ovlivněno současným rozpoložením. Nevím, jestli to bylo překladem, ale občas mi věty přišly strašně kostrbaté, úsečné, prostě sem tam hrozně jednoduché, žádná souvětí... Příběh pěkný, promyšlený, ale zpracování nic moc. Vůbec nic nebylo vysvětleno! Můžeme jen doufat, že si autorka veškeré informace schovává na závěr série, protože na konci knihy jsme se nedozvěděli lautr nic. Zůstává otevřeno snad úplně všechno. Nu uvidíme, kam se bude další díl ubírat, rozhodně si ho přečtu :-)

mynonka
25.07.2013 4 z 5

Čekala jsem asi něco jiného, takže mě zezačátku kniha příliš nenadchla, ale nakonec to bylo docela příjemné odpočinkové čtení :). Byla nakousnuta zajímavá témata jako náboženství a jeho interpretace, problematika asistované reprodukce a podobně. Navíc jsem se dozvěděla spoustu věcí o tom, jak to doopravdy chodí ve vesmíru :).
Nemůžu si však pomoct, ale i když je Kieran napsán jako milý férový kluk, vůbec jsem mu nefandila. Spíš se mi líbil, podle autorky hajzlík, Seth a viděla bych po boku Wawerly mnohem raději. Těším se na další díl a doporučuji :).

MartinaF
05.07.2013 4 z 5

Velice zajímavá a čtivá knížka, která zaujme každého, kdo má rád tak trochu sci-fi, lásku a napětí.

kalache
09.05.2013 4 z 5

Psala to holka pro holky,co

space opera

2012  76%Mlhovina