Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

regulax
29.01.2021 4 z 5

Nenáročná oddechová autorka. Neurazí, nepřekvapí. Nářečí a humor bylo příjemným oživením příběhu.

Vydra57
28.01.2021 1 z 5

Plastelínová hrdinka přišedší z Prahy pluje v marasmu moravského konce světa, kde všichni bez ohledu na vzdělání , osobní historii i sociální pozici mluví slováckým nářečím. Když plutí pokračovalo ještě v polovině knihy a přidalo se zkomolené valašské pojmenování pro rujného Valacha - ogar, zde ogara !!!, už jsem to nedala. Nedočetla jsem.

hvozdik
27.01.2021 3 z 5

Dobré. Vtipné, ironické, uvolněné, takové od srdce psané. Místy křehké a místy velmi osobní a bolavé. Zapeklitý příběh nehledejte, o to tu vůbec nejde. A tím líp.

Kris.Tyna
26.01.2021 3 z 5

Knížky od Radky Třeštíkové beru jako oddechovou literaturu a nic od nich neočekávám, proto jsem byla velmi příjemně překvapená. Vlastně co, překvapená, prostě mě to fakt bavilo. Vždycky jsem knížku v noci odložila, až když jsem fakt nemohla udržet otevřené oči :D Je to prostě ze života, bavil mě ten životní chaos hlavní hrdinky, potřeštěná matka, kamarádky, Veselí a okolí, které je mi dobře známé, plakala jsem, když jsem četla stránky o tatínkovi, prožívala jsem každé slovo, zažila jsem podobnou situaci s mým velmi blízkým členem rodiny a myslím, že Radka vycházela též ze svých zkušeností.. Pár knih jsem od ní už přečetla, v kterémsi komentáři jsem psala, že Bábokovky jsou za mě její nejlepší knížka ale ne, je to tahle.

Nicole_picole
22.01.2021 odpad!

Zbytečně dlouhá kniha o ničem.

nikola0351
18.01.2021 1 z 5

Bohužel zklamání. Dočetla jsem jen do půlky, měla jsem problém se začíst do "děje".

drzaja
12.01.2021

Opět to po Třeštíkové nikdo nepřečetl. Rozehraje se obří scéna, kde se řeší, kdo bude řídit auto, ale už ne, jak do něj vecpat tři děcka a čtyři dospělý. Když jedinej možnej řidič odjede s někým jiným, autorka už nevysvětlí, jak se ostatní dostali domů. Já chápu, že je to nenáročná oddechovka, ale dobrýmu spisovateli by se tohle nestalo, dobrýmu editorovi taky ne.

Fourgirl
09.01.2021 odpad!

Řekla jsem si, že dám autorce knihy ještě jednu šanci, není to zrovna dlouho, co jsem dočetla Osm.... A první co mě po dočtení této i předešlé knihy bylo... Co to sakra bylo? 30 letá holka vlastně neví co od života chce, zkouší všelijaké chlapy kolem i ty co už měla a nastřídačku a nakonci stejně nevíte jak hlavní postava knihy ELiška skončí? Za mě také ztráta času.

klarkys
05.01.2021 5 z 5

Veselí jsem si přečetla s velkým očekáváním- je to město mého dětství, mám na něj krásné vzpomínky....
Příběh byl obyčejný, uvěřitelný, a i když se tam vlastně nic moc nedělo, nepřestala jsem ho hltat až do poslední strany.
.....Radko, moc Vám děkuju za to, že jste mi připomněla, jak krásné je moravské nářečí, za to, že jsem se v této zvláštní době tolikrát zasmála a na chvíli se vrátila do svých dětských let :-)

PolarBear
27.12.2020 5 z 5

Moje první Třeštíková, tak jsem neměla žádná očekávání, prostě jsem jen byla zvědavá, jak autorka píše. A nadšení! Humor, krásně popsané prostředí maloměsta, sice s jistou nadsázkou, ale ta v tomto stylu literatury vůbec nevadí, naopak. Citlivě popsaný vztah hlavní hrdinky k rodičům. Ty vážnější pasáže jsou ještě lepší než ty odlehčené, ale právě jak se tam mísí to veselé a smutné, to je na knize asi nejlepší. Já bych to shrnula tak, že je to příběh o tom, jak nezralá a nevyrovnaná mladá žena nakonec musela dospět.

skarabell
17.12.2020

Tím že pocházím z Hodonína a ve Veselí jsme měli babičku a žiju v Praze,tak mi byla knížka velmi blízká. Popis dialektu a slovácké nátury je tak opravdové že sem někdy měla pocit že píše o mých blízkých a od srdce sem se zasmála :) a to by asi nemuselo sednout každému kdo to nezná. Za mě super oddechovka co jsem potřebovala od knížek plných složitých vztahů,tragedií,psychicky narušených myslích a koncetračních táborů.

andrea7459
17.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, žádný neuvěřitelný příběh, prostě ze života, jo..bylo to fajn odpočinkové čtení.

hey123
27.11.2020 4 z 5

Nad knihou jsem se mnohokrát zasmála, nekdy mi ale bylo i do breku. Příběh se četl sám. Tesim se, az si přečtu další knihu od autorky.

ApolenkaS
21.11.2020 5 z 5

Tak jo, neměla jsem žádná velká očekávání. A knížky s hodnocením pod 80 % většinou nečtu. Ale chtěla jsem přečíst “Třeštíkovou”. A nevím co komu vadí, mně ta knížka náramně sedla. Super nenáročná oddechovka a přitom donutí se zamyslet nad žebříčkem hodnot.

MonikaV
19.11.2020 4 z 5

Pěkná knížka! A to nářečí, super.

Acquenta
17.11.2020 4 z 5

Veselí bylo veselé tak, že jsem se od srdce zasmála, ale i velice smutné, že jsem knihu chtěla odložit. Každopádně děkuji Radce za příjemný příběh, ve kterém je život tak nějak normální :-) . Sice už nemáme Simonu Monyovou, ale za to máme paní Třeštíkovou. Díky za ni ! :-)

makul
13.11.2020 4 z 5

Popravdě nevím, co si mám o knize myslet. Na jednu stranu je to spíš taková oddechovka, nic hlubokého (což za mě taky někdy není na škodu), ale zároveň mě některé myšlenky v knize zaujaly. Autorka umí docela pěkně popsat a zachytit některé okamžiky a to se mi líbilo. Nářečí mi nijak zvlášť nevadilo, což mě samotnou mile překvapilo. Nicméně určité výhrady ke knize mám a nemůžu říct, že bych souhlasila se vším.

bookbug_cz
11.11.2020 3 z 5

Jedná se o knihu odpočinkovou, je psána s lehkostí, nenadchne ani neurazí. Plno hezkých částí uvnitř, a i když mi hlavní hrdinka nebyla upřímně moc sympatická, četla se lehce a se zaujetím.

Pavlína79
03.11.2020 4 z 5

líbilo, vztah s matkou se v čase nenápadně měnil a to se mi líbilo ....

Luci-_-
03.11.2020 2 z 5

Když jsem dočetla knihu, řekla jsem si co to sakra bylo. V knize je spoustu pěkných částí, ale jako celek nic moc.