Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2401 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Eliška13
04.05.2021 3 z 5

Hezká knížka, u které jsme se několikrát nahlas smála, ale i brečela. Přišla mi spíše jako průměr, ale hezká.

kob
26.04.2021 3 z 5

Žádný velký příběh, ale spousta drobných osudů, spíše jen tak naznačených, zato emocí a myšlenek hlavní hrdinky, která neví, co vlastně od života chce, je knížka plná. Použité nářečí dobře vynikne v audioknize, která se poslouchá docela příjemně.

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Mně se ta kniha líbila! Čekala jsem na základě některých komentářů totální propadák, ale docela jsem se v té knize našla, asi i proto, že jsem z vedlejší vesnice a okolí Veselí je mi tedy důvěrně známé. Líbil se mi vývoj hlavní hrdinky. Kniha to byla velmi lidská, což je v dnešní době ocenění hodné.

Havrnka
22.04.2021 4 z 5

U knihy paní Třeštíkové jsem se dobře bavila. Používání nářečí bylo vtipným oživením. Hodně jsem se nasmála, ale také jsem si poplakala.

leucantha
19.04.2021 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, zdálo se, že bude skvělá a že se u ní hodně zasměju, ale bohužel moje očekávání nebylo splněno...

Zuzulinka
12.04.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla napsána čtivě a poutavě. Hlavní hrdinka na sobě hodně zapracovala. V knížce je mnoho úsměvných a legračních momentů, ale také jsem si asi dvakrát poplakala. Kniha se mi moc líbila; doporučuji vřele přečíst.????????

Dataline
04.04.2021

Tuhle knihu jsem četla neuvěřitelne dlouho, nemohla jsem se zacist, nechapala jsem o cem vlastně je - v podstatě o ničem. Příběh plytky, nudný, docetla jsem, ale jen proto, ze každou knihu vždy doctu do konce.

Renatka11
04.04.2021 2 z 5

Bohuzel velké zklamání. Nejlepší na celé knížce pro mě byla obrovská náhoda, když jsem ji začala vloni třináctého května, krátce po půlnoci, číst a na jednom z prvních řádků stálo:
"Třináctého května. Právě dnes.". Pak uz to šlo ale v mých očích jen z kopce.

ivet92
04.04.2021 3 z 5

Knizka se cetla dobre, prijemna oddechovka, ktera neurazi, ale ani nezanecha nejakou hlubsi stopu. Ale jako letni cteni doporučuji.

Michaela_Jir
25.03.2021 3 z 5

Od autorky jsem četla nejdříve Bábovky, kniha nebyla vůbec špatná. Nicméně k této knize jsem se vracela asi třikrát, ne a ne se začíst. Od poloviny už jsem byla zvědavá jak všechno dopadne.

uhnavka
21.03.2021 4 z 5

Mě se líbila, knížka ze života, jaký často je. Někdy veselý, někdy smutný. Dobře se mi četla.

Vendula0808
16.03.2021 4 z 5

Moc se mi do te knihy, uz kvuli hodnoceni ,nechtelo ale dala jsem se do toho. No tech prvních par stran jsem si rikala ze to nemam sanci dočíst . Ten zacatek se mi vubec nelibil ale nakonec se pribeh hezky rozjel a bylo to mile cteni :) uz jen to nářečí me bavilo :D

fayne
14.03.2021 3 z 5

Paradoxně čekáte nějaký hezký příběh s happy endem vzhledem k veselé pestrobarevné obálce a místo toho dostanete depresivní příběh o nevyrovnané třicátnici Elišce, co se neumí poučit ze svých chyb a tak je pořád dokola opakuje, neví co chce, ale po návratu do rodné vsi na Moravě se začíná v životě konečně hledat.
Neurazí, ale ani nenadchne :-)

Buchtičkajani
12.03.2021 4 z 5

Podle hodnocení jsem od knihy nic moc neočekávala... Ale mě se líbila, takový obyčejný příběh obyčejného života na vesnici, prostě život. .. Moravské nářečí k tomu patří. Mě nejvíc bavila natka Elišky, představují si ji jako krásnou ženu v nejlepších letech, která si užívá života

Merryashka
11.03.2021 2 z 5

Zvláštní kniha. Moravské nářečí mi nevadilo, spíše naopak - měla jsem pocit, že jsem s hlavní hrdinkou opravdu na Moravě. Ale vadila mi celková roztříštěnost příběhu... už se k této knize určitě nevrátím.

Lenndy
03.03.2021 3 z 5

Knížka se mi dobře četla.Místama jsem se i dost nasmála.I když celkový příběh Elišky byl spíš smutný.

Aranel15
27.02.2021 5 z 5

Knihy od paní Třeštíkové dokáží výborně vtáhnout do děje a ani u této knihy tomu nebylo jinak. Eliška se vrátila do rodného městečka najít v minulosti klíč k současnosti, ale já vlastně nevím, jestli se jí to povedlo. S žádným mužem nezakotvila, z rodiny jí poblíž nikdo nezůstal a krámek jí nefunguje, takže těžko odhadnout jakou další cesto se bude její život ubírat.

Martinaa24
24.02.2021 4 z 5

Když jsem tu četla ty recenze, říkala jsem si, že knížka nebude nic moc, ale nakonec se mi moc líbila a dokonce jsem se i pousmála v různých situacích hlavní postavy Elišky. Kniha se četla dobře a je to příběh z běžného života.

Mirkatka
13.02.2021 odpad!

Tahle kniha mě vůbec nezaujala. Opravdová nuda. Pořád jsem čekala, že se to ke konci změní, ovšem nedočkala jsem se. Poslední kniha, kterou jsem si od Třeštíkové koupila.

ludek.n
01.02.2021 3 z 5

Původně jsem si myslel, že název románu Radky Třeštíkové odkazuje na stav mysli jejích protagonistů a že to tedy bude taškařice non plus ultra. Pak jsem ale zjistil, že ve skutečnosti se jedná o místo - Veselí nad Moravou, kde hlavní hrdinka Eliška prožila dětství a kam se nyní, po několika prohrách, vrací, aby našla samu sebe a možná i něco víc (nebo méně?). Co na tom koneckonců záleží. Radka Třeštíková píše s nadhledem, prostě a nekomplikovaně. Jednoduchý příběh, který ve své podstatě nikam nesměřuje, přesto se dokáže blýsknout řadou trefných postřehů a nabídnout dokonale uvolněnou atmosféru, rozhodně nenudí. Decentní humor a lehounká ironie, která má hlavu a patu, přitom se vám netlačí do hlavy za každou cenu, je osvěžující. Některá témata zabrnkají na vážnou strunu, ale protože na sebe nestrhnou veškerou pozornost, čtenář může zůstat nad věcí a v oddechovém rytmu se bavit společně s Eliškou, Hynkem, Standou, Lenkou, Jarkou i dalšími postavami, kterým Radka Třeštíková vdechla život a nechala je radovat se, zápasit, trápit se, milovat, prohrávat a vítězit v městečku Veselí nad Moravou.