Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2395 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Šura
Šura
05.01.2019 4 z 5

Legrační i dojemné. Kniha mi tématem velmi sedla. První setkání s autorkou a asi ne poslední.

koki.veru
koki.veru
05.01.2019 4 z 5

Oddechové čtení :-) mám raději thrillery nebo knihy,kde se něco děje, toto byl spíš takový oddechový příběh,ale musím říct,že jsem se pobavila. Poměrně dost vtipných historek,hlášek a příběhů :-)

Elen.aja
Elen.aja
05.01.2019 4 z 5

Ctiva oddechovka...jen to nareci v psane forme mi tam pusobi trochu nasilne...

evajs.evajsek
evajs.evajsek
05.01.2019 5 z 5

Další povedená kniha Radky Třeštíkové. Pěkně vykreslená atmosféra místních zvyklostí a života lidí na malém městě, jejich pocitů, trápení a nedosažitelných snů. Kniha se velmi dobře čte, příběh Vám běží před očima.

Janča089
Janča089
05.01.2019 4 z 5

Průřez životem mladé ženy. Žádná složitá literatura, ani děj, ve kterém byste se mohli ztratit, když knihu na chvíli odložíte. Ano, jsou tam věci k zamyšlení, ale dle mého názoru to vůbec není tak dobré jako autorčiny Bábovky nebo Osm. Baví mě ale její styl psaní a smysl pro humor! Přečetla jsem si knihu moc ráda.

Luštěnka
Luštěnka
05.01.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale byla to podle mého názoru nejslabší knížka od Radky Třeštíkové. Obcas jsem se zasmala, ale jako celek na me působila spis smutné a depresivne.

Bbauska
Bbauska
04.01.2019

Velká spokojenost :)

e.s.e.t.
e.s.e.t.
04.01.2019 3 z 5

Rozhodně prozatím nejlepší dílo Radky Třeštíkové. Bavilo mě nářečí, můj oblíbený folklorní jev. Co mě na knize opět velice mrzí je to, že jí chybí konec. Na to si ale člověk u autorky prostě musí zvyknout... 3,5*

hapac
hapac
04.01.2019 3 z 5

Moje první knížka od p. Třeštíkové, a přes zde ne příliš pozitivní komentáře, se mne knížka líbila. Povahově jsem jiná než hl. postava, ale přesto jsem jí v mnohém rozuměla. Nářečí bylo docela prima a chválím veselý obal knížky. Za mne tak 3,5.

Klára187
Klára187
03.01.2019 5 z 5

Po přečtení poměrně velkého množství negativních recenzí jsem měla trochu obavy, ale kniha mě mile překvapila, dobře se četla, pobavila i dojala, za mě fajn čtení.

RH faktor
RH faktor
03.01.2019 odpad!

Afektované jako sama autorka...Když je "dobré jméno" povýšeno na umění vznikají tato a podobná dílka...

ywettal
ywettal
03.01.2019 odpad!

Po Bábovkách a Osm jsem se na knihu opravdu těšila. Ale kniha je nudná, celkem o ničem.

martina8425
martina8425
03.01.2019 4 z 5

U knížky jsem se bavila a chvíli měla i na krajíčku. Radka Třeštíková se pro mě s každou další knihou zlepšuje - a to myslím především jazyk a styl vyprávění. V čem ještě vidím rezervy, to jsou závěry. Ocenila bych propracovanější, uzavřenější konce příběhů.

marketa8548
marketa8548
02.01.2019 1 z 5

Za me velke zklamani. Na knihu jsem se tesila, ale bohuzel se autorka snazila o ''humor'' za kazdou cenu v nerealnych situacich. Vadilo mi i to nareci a celkove jsem mela z vypraveni dost krecovity pocit. Knihu jsem ani nedocetla.

Peace
Peace
02.01.2019 3 z 5

"V životě si můžeme vybrat jen ze dvou možností. Buď nebudeme věřit na zázraky vůbec, anebo naopak budeme věřit, že zázrak je úplně všechno, život i smrt."

Zcela upřímně musím říct, že jsem čekala víc. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, vadila mi její věčná nerozhodnost a ohrnování nosu nad čímkoliv, co není z Prahy. Hodně situací na mě působilo křečovitě a nereálně; dojmem, za každou cenu pobavit.
Příště mě snad Radka Třeštíková osloví více.

Jitka822
Jitka822
02.01.2019 3 z 5

Je pravdou, že název mě zmátl a očekávané "veselí" bylo "pouhým" příběhem. Ve své podstatě na mě příběh působil smutně. Přesto jsem se u knihy i zasmála a celkový dojem je dobrý.

markéta783
markéta783
02.01.2019 1 z 5

Asi nebudu cílovým čtenářem, za mě nic moc. Možná proto, že jsem v tomhle regionu roky žila a ráda se tam vracím, vadí mi, jak jsou místní v knize popisovaní jako totální burani. Příběhy jsou vcelku nezáživné, chybí mi nějaké ukončení příběhů. Místy jsem se dost nudila.

LucieSiki
LucieSiki
02.01.2019 4 z 5

Kniha me nadchla :) je to takove pohodové ,lehké čtení ... pro me taková ta kniha co si radi přečtěte na dovolené :) nic nad čím člověk musi premyslet !

tandula
tandula
02.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka! Člověk střídavě brečí, směje se.... neřekla bych, že mě ta kniha tak zasáhne..

Stojiza
Stojiza
01.01.2019 1 z 5

Knížku jsem dostala na Vánoce,čekala jsem bezva čtení ala knížky od P.Hartla,ze kterých jsem byla nadšená.Ale bylo to velké zklamaní,ploché,nudné,jsem z Moravy,takže ani nářečí mi nepřišlo vtipné.Kniha nemá žádný úvod ani konec.Celkově o ničem.Snad jen ty smutné pasáže s tatínkem...Nedoporučuji a další knížky od této autorky rozhodně nebudu vyhledávat.