Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2402 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Cucy
15.03.2024 4 z 5

Miluji Jižní Moravu a úplně jsem se zamilovala do přebalu knihy :-) Koupila jsem si knihu jako oddychovku od práce a manžela. No moc jsem si nepomohla, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka si otevře rybářský obchod (manžel vášnivý rybář a máme prodejnu rybářských potřeb) :-))
Příběh čtivý a veselý, ale úplně jsem knize nepropadla.

KatkaHutyrová
25.02.2024 5 z 5

Pražák (nebo člověk, pro kterého je Morava pouze zeměpisný pojem) nemá šanci tuhle knížku pochopit.
Je to čtivé a místy velice vtipné, autorka perfektně vykreslila mentalitu Moravy. Jsme opravdu takoví - na jihu i na severu.
Knížka ve své podstatě obyčejná - ale neuvěřitelně opravdová. Čtení ze života, které chytne za srdce.
Za mě Veselí je od autorky to nejlepší, co má.

pucii
08.02.2024 3 z 5

Jedná se o oddechové čtení, řekla bych až přeplácané událostmi, které se málokdy stanou. Ale někteří mají fakt štěstí, takže to není nic nereálného. Každopádně se nejedná o nějaké vrcholové dílo ve stylu Idiota, ale o něco na odreagování a zasmání se, dobře se čte.

Kniha vypráví příběh z pohledu 33 leté Elišky, její vztahy a události za poslední cca rok života, kdy se vrátí z Prahy do Veselí na Moravu, neboť Praha nesplnila její očekávání od života.

Zajímavé je, že prý kniha obsahuje autobiografické prvky. Vím, že z té oblasti pochází i autorka, tak to teď přemýšlím, co vše má s Eliškou společného.

Marfuška89
05.02.2024 2 z 5

Četla jsem od Třeštíkové Bábovky a ty se mně líbily moc (4*), ale Veselí?...
No já vám nevím... Jsem z toho docela dost zklamaná... Vůbec mě to nechytlo... Jako pár vtipných momentů tam bylo, vážné téma také, ale jako celek je to za mně nuda... U Bábovek jsem se ze začátku ztrácela kdo je kdo a jak to spolu souvisí, ale postupně mně to dávalo smysl a krásně mně to to sebe vše zapadalo... Veselí? Tady to bylo za mně větší nuda s každou další stránkou... Můj názor a obrovské zklamaní...

lalela
31.01.2024 5 z 5

Kolik dát knížce hvězd, když znáte Veselí jako město, v knížce poznáváte každý kout, o kterém se píše, Zarazice, Vnorovy, Blatnici, Hutník. I příběh je krásný a ta moravská mluva, prostě top.

fénix56
31.01.2024 4 z 5

Mně knížka bavila. Návrat mladé ženy Elišky z Prahy na Moravu, mezi své blízké, své přátele a kamarádky i mezi bývalé lásky. Neobejde se to bez zklamání, ani bez jejich omylů. Hlavně ve vztahu k opačnému pohlaví. Ty hodné přehlíží, inklinuje spíš k těm problematickým.

Nářečí mi nevadilo, jsem z Moravy, i když severní. A taky z vesnice, kde je docela dost takových týpků, jako v této knize.

marcela9850
13.01.2024 4 z 5

Podle mě asi nejopravdovější= nejuvěřitelnější kniha, kterou jsem od autorky četla. Dávám

Katka1974
03.12.2023 4 z 5

Vlastně jsem přečetla většinu knih od této autorky a román Veselí jsem stále vynechávala. Až teď jsem se do něj pustila a opět se mi děj velmi líbil. Normální život, normální lidé, ukázka toho, že můžeme mluvit a řešit ledacos, jen ne to důležité. Myslím si, že to byla opět čtivá kniha.

Sofós
27.11.2023 4 z 5

Mladá žena se vrací do rodného města. Má své plány, které ne vždy vyjdou podle jejich představ, prožívá lásky, které nutně nejsou ty pravé a zažívá radosti i smutky. Zkrátka žije normální život. Z mého pohledu povedená knížka.

mila2411
03.11.2023 5 z 5

Moc pěkné! Už jsem tak trochu věděl co můžu čekat a líbilo se mi to MOC. Normální příběh, normální lidí, normální Morava tak jak to v životě prostě je. Výborné dialogy, svižný děj... za mě plný počet hvězd.

čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Moje druhá kniha Radky Třeštíkové. Po Bábovkách další pecka. Tentokrát jedna osoba, která si řeší svůj život, ( radost, smutek, zklamání ) všechno tam je. Humor RT mám ráda.

jajinka013
10.10.2023 1 z 5

Na první pohled mě kniha oslovila hlavně obálkou a děj se mi taky zamlouval. Ale bohužel jsem se dostala pouze do půlky knihy a zavřela jsem ji, protože jsem se u čtení nudila. Od autorky jsem četla i jinou knihu a bavila mě víc, asi tohle prostě není můj hrnek kávy.

karaliene
21.07.2023 2 z 5

Barevný a veselý je na knížce jen přebal.
400 stran je na takový nijaký a povrchní příběh příliš mnoho, upřímně jsem se zasmála asi třikrát.
Opravdu bych si nepřála, aby někdo odvozoval charakter všech třicátnic z myšlení a chování hlavní protagonistky...

Eva03
17.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Příběh pro zastydlé puberťáky. Hrdinka utíká z Prahy na Moravu, aby se tam vyspala s každým, kdo si řekne. Chová se nelogicky a dětinsky, je nesamostatná a pokrytecká. Přes všechny trable je ale všechno růžové a dokonalé. Nářečí je autentické (pocházím odsud), ale místy přehnané, občas až dehonestující.
Kniha se čte dobře, ale je to moje první a zároveň poslední dílo od Třeštíkové.

fruitbueno
11.07.2023 4 z 5

Dlouho jsem si nebyla jistá, proč na mě kniha skoro na každém řádku působí jako parodie. Moravy, charakterů lidí, životních příběhů, vztahů, čehokoli. Čím více závěru se ale kniha blížila, myslím, že jsem to odhalila. Autorka pod vším tím balastem, lehkostí, nadhledem zakrývá bolest, samotu, neschopnost komunikovat - s rodiči, přáteli, partnery i sám se sebou. Tento apel si odnáším a pokud autorčino vyznění chápu dobře, musím uznat, že se jí to povedlo. Tak trochu nemluvit o ničem, co je doopravdy důležité, se přece děje všude kolem nás.

princesse
30.06.2023 3 z 5

Čtvrtá kniha od autorky a stále čekám, že jednoho dne napíšu: "Byla to opravdu pecka." Ale ani tentokrát to napsat nemohu. Takový nějaký příběh ze života, ale nijak extra zvláštní a čekala jsem a čekala a ono nic. Četlo se to celkem dobře, až na ten hantec, ten už tak moc dobře nee. Takže souhrnem, oddechovka na odpoledne, ale nic velkého. Dám autorce ještě někdy šanci a uvidím jestli se ta "pecka" dostaví.

lenka7348
01.06.2023 4 z 5

Až na ten konec se mi to líbilo. Kniha se čte dobře, samozřejmě se nejedná o žádné objevné literární dílo, což ani nikdo nemůže očekávat. Jedná se prostě o příběh ze života, nic víc, nic míň...

Lu_Si
11.03.2023 4 z 5

Spoiler...Pro mě velké překvapení, jak umí být Radka vtipná. Celkově mi sedlo prostředí děje a vykreslení postav. Nakonec jsem 1 hvězdu stáhla za konec. Doufala jsem, že se za odměnu dočkáme příznivého rozuzlení alespoň jedné vztahové linky nebo vysětlení rozhodnutí hlavní hrdinky. Možná je mi tak vzdálena, že jsem ho jen nepochopila. Nedokázala jsem číst pasáže o čekání na smrt. Napsány byly asi pěkně a pravdivě, ale vháněly mi slzy do očí. Což je asi dobře z hlediska dovedností autorky, ale na mě moc. Moje tajné přání je, aby bylo ztilmováno a někdo dokázal zachytit Radčin kouzelný humor.

gab72
20.02.2023 1 z 5

Rozhovory od začátku do konce, protkané s pár myšlenkami. Nářečí skvělé, ale.....možná nevhodná doba :)

Prim
04.02.2023 5 z 5

Za mě skvělá kniha ze života. O vztazích, lásce, smutná i veselá. Teda já se u ní nasmála hodně. Nejvíc mě pobavila Arabela a její prsten :D to jsem brečela smíchy a cviční s dětmi.