Veselé Vánoce

Veselé Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137957/bmid_vesele-vanoce-z9T-137957.jpg 4 100 17

Co všechno musí Santa Klaus umět, aby se děti mohly radovat z dárků pod vánočním stromečkem.

Calinda
19.10.2022 5 z 5

Pamatuji si z dětství, krásná kniha. Kačer Donald, Mickey Mouse a další jsou mou srdeční záležitostí ještě dnes, a to už mi bylo 40 :-)

Hakate
04.10.2022 5 z 5

Další z moc pěkných vánocích pohádkových knížek, s krásnými ilustracemi.

Teri356
30.11.2020

Prosím o radu, moc bych tuto knihu chtěla. Lze jí od někoho koupit? Neukazuje se mi tu, zda jí někdo nabízí k prodeji. Jedná se mi o vydání 1991. Děkuji.

MartinOb
03.07.2020 2 z 5

Vlastním 1. vydání z roku 1990 a jsem velmi zklamán z překladu, hlavně jména jsou přeložena velmi špatně:
Strýček Skrblík - v jedné pohádce se mu říká Dagobert v jiné pro změnu anglicky Scrooge
Kačer Donald - kačer Kristián (?!!) tohle mi přijde jako největší úlet
Chip a Dale - Šošolka a Chocholka
Dulík, Bubík a Kulík - v knize jsou Tick, Trick a Track (zřejmě převzato s němčiny)

Alespoň Goofy, Pluto a Mickey Mouse zůstali jak mají být.

Chápu, že se jednalo o vůbec první knihu z produkce Disney v Česku (když nepočítám Sněhurku a 7 trpaslíků z roku 1937), takže se jednalo o první překlad těchto postav, nicméně překladatel mohl použít anglická jména a konzistentně napříč kapitolami.

Koukám, že vydání z roku 1991 má jiného překladatele, tak snad to bude lepší :-)
Jinak kniha je po ilustrační stránce velmi povedená.

olívoil
04.06.2019 3 z 5

perfektní pro malé děti, přečtu ji vnoučkovi

jarki
12.04.2019 3 z 5

Klasika od Walta Disneyho.????

2mig1
05.02.2019 4 z 5

Takové milé hříčky s Disneyho postavami. Přijatelně americké. :)

Leenah
17.01.2019 4 z 5

Návrat do dětství :) asi se k ní budu pravidelně před Vánoci vracet...

ladyka
23.12.2018 4 z 5

Čteno po mnoha letech v rámci Čtenářské výzvy,každý den jeden příběh dětem před spaním. Tehdy coby náctileté se mi moc knížka líbila, asi také z důvodu absence Disney příběhů u "Husákových dětí". Líbila se i mým dětem, jen strhávám hvězdu za chybný a popletený překlad některých jmen a přece jen, není nad našeho Ježíška! I tak se ke knize určitě zas někdy před Vánoci z nostalgie vrátím.

1v8na
14.12.2018 4 z 5

Další z knih, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě tady na databázi knih. Kniha obsahuje devět pěkných pohádek, které jsou čtivé a bohaté na přenádherné ilustrace. Navodí ve vás vánoční atmosféru a naladí vás na pohádkovou náladu.
Velmi se mi líbila pohádka inspirovaná Vánoční koledou od Charlese Dickense.
Co mi trochu vadilo bylo přejmenování postav - strýček Skrblík byl Dagobert, Kačer Donald byl Kristián, Kulík, Bubík a Dulík byly Tick, Trick a Track. To mi trochu kazilo čtení.
I přesto se mi kniha líbila.

Lessana
07.12.2018 3 z 5

Jedna z kníh z produkcie Walta Disneyho, ktorú som ako malá dostala. Vždy sa mi ale viac páčili naše rozprávky, nemôžem si pomôcť...

LuciNka93
18.05.2018 4 z 5

Pamatuji si, že tuto knihu mi dala mamka k Vánocům když jsem byla ještě jako dítě. Tuto knihu jsem měla moc ráda, ráda se vracím ke knihám z dětství.

Annkag
17.05.2018 3 z 5

Touto knižkou ma potešili rodičia ked som ju dostala na Vianoce pod stromček.Nepotrebovala som ani rozprávky ktoré dávali v televízii,pretože ja som sa vdaka nej ocitla obklopená oblúbenými postavičkami rozprávok Disneyho,v kúzelných príbehoch vianočného času.

Andynka
19.12.2017 5 z 5

Nejlepší dětská pohádka, která mě tedy neomrzi na Vánoce ani v dospělosti. :-)

Etelea
08.09.2015

Milé pohádky, jen mi vadí Santa Clause.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Moc hezké, příjemné

3DD!3
24.12.2012 5 z 5

Tuhle jsem měl moc rád. Možná je ještě někde ve sklepě.

Vánoce

Walt Disney