Veselá dobrodružství Kašpárka, Spejbla a Hurvínka

Veselá dobrodružství Kašpárka, Spejbla a Hurvínka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27281/bmid_vesela-dobrodruzstvi-kasparka-spejb-kdu-27281.jpg 4 37 5

Veselé pohádky, jejichž hrdiny jsou známé a oblíbené loutky vytvořené Josefem Skupou. Jsou vybrány z několika dávno už rozebraných knížek a jistě potěší celou řadu malých obdivovatelů loutkového divadla. Vstupní kapitola je věnována životní cestě a loutkářskému umění Josefa Skupy.

castiglione
07.05.2022 5 z 5

Není možné Hurvínka a Spejbla nemilovat :)))

Abukšákul
04.08.2019 4 z 5

Kluci mají Hurvínka a Spejbla moc rádi, trochu je překvapilo, že to nebyl ten Spejbl a Hurvínek jak je znají, ale knihu jsme přečetli celou a líbila se =)

Nočnípták
20.08.2018 3 z 5

Tuhle knížku jsem před lety objevila v antikvariátu. Byla jsem dospělá, děti jsem ještě neměla, ale tu knížku jsem si nesla domů jako vzácnost. Doma jsme nad ní seděli a četli si. Všichni jsme byli překvapení z toho, že Spejbl s Hurvínkem nebyli taťulda a synek, ale kamarádi. Ovšem na kráse to jedinečným příběhům neubralo. Začala jsem ji číst s vnučkou. Ještě nejsme v půlce, malá usnula a já zase dočetla do konce.Takže zítra zase začnu od půlky.

mot33
07.12.2017 4 z 5

Jelikož Hurvínka miluji jakv knize tak na lp jsem trochu ovlivněn.Mě se kniha líbí t to kdy vyšla tak je i zábavná.

MrKrahujec
06.09.2017 5 z 5

Tohle je tak trochu kuriozita pro sběratele a jiné fajnšmekry (pamětníků už asi v dnešní době moc nezbylo...), hlavním lákadlem budou zřejmě Skupovy vlastnoruční (a skvělé!) ilustrace. Přece jenom se nezapře, že byl jako výtvarník profesionál. Ve vlastním příběhu, či spíše příbězích, pak jistě zaujme jednak to původní Wenigovo "vesnické" prostředí, ale hlavně dnes už těžko představitelný fakt, že Spejbl a Hurvínek jsou tu ještě pouhými kamarády a nikoliv otcem a synem! To jsem vážně žasl, jak zásadní, až principiální tahle okolnost je. Zároveň je však i předzvěstí zákonitého "úmrtí" třetího z party - Kašpárka. Ten je tu vlastně jakýmsi Hurvínkovým "alter egem", přesněji Hurvínek jeho. Jsou totiž nejen zaměnitelní, ale i doslova totožní, takže Hurvínek je tu vlastně přítomen spíš jen na obrázcích, pročež prostě toho Kašpárka vytlačit musel, aby začal konečně existovat. Ovšem za tu cenu, že se stal Spejblovým "synstvem" a Spejbl zas jeho "taťuldou".

Hurvínek

Část díla