Versailles – Králův sen

Versailles – Králův sen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324789/bmid_versailles-kraluv-sen-rYC-324789.jpg 3 49 20

Strhující historický román poodhaluje tajemství jednoho z nejkrásnějších paláců v dějinách lidstva – francouzských Versailles. Král Ludvík XIV. je teprve na počátku své vlády a v nejisté a nebezpečné době se rozhodne vyjádřit svou absolutní moc opulentní a nákladnou stavbou královského sídla. Díky intrikám a chytré manipulaci se mu daří držet na uzdě vzpurnou pařížskou šlechtu a na novém úchvatném dvoře je může mít všechny pěkně na očích. Jenže na bitevním poli politiky stačí jediné selhání, a králův sen se obrátí v prach.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Versailles – Le Rêve d'un Roi , 2015

M.C.SMITH
25.03.2023 5 z 5

Tato kniha mne bavila, jelikož mne velmi zaujal i seriál. Je to scénář, ale i tak se to četlo dobře a já jsem s knihou spokojená.
Kdo má rád seriál, kniha se mu také bude líbit.

ŠárkaK.17
08.11.2022 odpad!

Ne, tohle se vážně číst nedá. Je to v podstatě strohý scénář, nespojité krátké scény, nulová hloubka.

Parwana
08.05.2022 3 z 5

Příběh mladého ambiciózního krále Ludvíka XIV., který se rozhodne narušit staré pořádky a přesídlit svůj dvůr do Versailles, kde hodlá vybudovat přepychové sídlo. Knize nelze upřít prudkou čtivost, nicméně kniha ani nezastírá, čím je - přepsaným dějem stejnojmenného seriálu. I tak jsem dočetla až do konce, nicméně o nějaké umělecké hodnotě se hovořit nedá.

Tuti
15.09.2021 2 z 5

Mno, seriál jsem viděla a nebudu předstírat, že sem od knihy čekala něco obdobné kvality.
To se tedy bohužel nestalo...

Byl to jednoduše strojový přepis toho, co bylo v jednotlivých dílech až do druhé tv série.

(Skoro se mi chtělo napsat, že kdo neviděl seriál, tak to vůbec nevadí, protože si tady v podstatě přečetl takový zjednodušený scénář! Ale to by rozhodně o dost přišel, protože herecký výkon všech a atmosféra tohoto seriálu jsou neopakovatelné)

Nemělo to žádnou hloubku, ani osobitost... o nějakém rozvinutí, nebo posunutí příběhu tady nemůže být ani řeč!

Škoda! Škoda, Škoda!
Ještě že jsem si ji pořídila za babku z bazaru...

Zuzaček22
10.11.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla seriál a ten se mi moc líbil.jelikoz je kniha napsána podle něj tak i ona se mi velmi líbila.skoda jen že není další....urcite ale doporučuji kdo bude číst knihu at si pak pustí i serial.

Ulala
05.07.2019 3 z 5

Seriál jsem neviděla a tak knihu jsem četla bez emocí. Příběh by mohl být zajímavým kdyby měl trochu větší hloubku. Tajemství paláce Versailles je sice úchvatné, ale něco mi zde chybělo. Asi to bude tím, že jsem se historii Francie v 17 století nikdy nezabývala. Budu to muset napravit.

speciale88
11.01.2019 4 z 5

A dál????

Dandulka
09.07.2018 3 z 5

Čekala jsem malinko něco jiného. Ale šlo to.

HaniSebi
20.04.2018 5 z 5

Na začátku knihy se píše, že byla napsána podle seriálu Versailles. A přesně to splňuje. Nic míň, ale ani nic víc. Já dávám plný počet, protože zmíněný seriál zbožňuji a tato kniha je pro mě jako připomenutí první série. 10 dílů a 10 kapitol, co scéna, to kousek knihy. Ani mi nevadily poznámky uprostřed přímé řeči, spíše mi to přišlo úsměvné. Podle mě se knížka hodí skutečně spíše pro ty, kteří znají (a mají rádi) seriál.

orinka3
29.03.2018 1 z 5

Nelíbí se mi to. Od knihy čekám něco jiného, než rozklipovanou skutečnost a kusé dialogy. Historickou literaturu si představuji jinak - ne hon za senzací, ale dobrý a poutavý vypravěčský styl - přemíra akčnosti knize taky neprospívá.

s-u-s6095
09.02.2018

Kniha se mi, nechci říct přímo nelíbila, ale byla přesnou kopií seriálu. Jelikož jsem totální milovník Versailles, tak jsem přesně věděla co se kdy stane... není tam ani o ň navíc než co je v seriálu. Začněte prosím tedy tím, že shlédnete seriál a pak až koukněte na knihu. Pro ty co neviděli jak brilantně je herecky obsazený a zahraný seriál, to bude jenom kniha o sexu a vraždách... jinak významné části dějin v tom nehledejte... je to spíše o ložnicích

Ivanule
13.01.2018 2 z 5

Moc me neoslovila,myslela jsem,ze bude lepsi...

PeaZeem
27.10.2017 4 z 5

Nedoporučuji tuto knihu těm, kteří neznají seriál. Seriál je úžasný, jeden z nejlepších, co znám. Napsat knihu na motivy tohoto seriálu se mi zdá jako úžasný nápad, tady se to ale vůbec nepovedlo.
Celá kniha je doslova pouze přepsaný děj seriálu (seriál jsem viděla několikrát, takže když jsem četla knihu, věděla jsem, co budou jednotlivé postavy říkat a jak se budou chovat). Je to prostě úplná kopie seriálu převedená do knižního formátu. Scéna za scénou, rozhovor za rozhovorem. Kniha zachycuje první sérii seriálu, která má 10 dílů a v knize je 10 kapitol, každá za jeden díl.
Mně se kniha líbila a užila jsem jí, protože jsem fanoušek seriálu a díky knize jsem si lépe uvědomila a pochopila některé momenty, které v seriálu třeba nebyly vysvětleny. Ale radši se první podívejte na seriál, jinak získáte z celého příběhu špatný dojem.

knihovnička007
25.10.2017 2 z 5

Nezaujalo mne to. Knihy o historii mám hodně ráda, ale tohle nee. Závorky v přímé řeči jsem ještě neviděla a nejásám. Divné.
Příběh možná fajn, ale chtělo by to jiný styl vyprávění. Přišlo mi to celé zmatené, přeskakování děje bohužel nepomohla v akčnosti...
Nechci působit jako prudérní, ale řešil se tam buď sex nebo vraždy. Moc historického jsem se nedozvěděla.
Škoda. Na knihu jsem se hodně těšila. Ráda vrátím zpět do knihovny. Nemůžu říct, že jsem knihu dočetla, protože jsem hodně přeskakovala.

Ranuncul
28.08.2017 1 z 5

Nezaujalo mě a přečetla jsem jen asi prvních padesát stránek.Ztráta času.

katka134
31.07.2017 1 z 5

Opravdu nic moc,.. škoda. Vlastně stačí přečíst si záložku a raději sáhnout po jiné knize.

Alice_E
31.07.2017 2 z 5

Precetla jsem vazne z nutnosti. Cele mi to prislo naprosto ploche a o nicem. Nic co by nejak extra chytilo za srdce. Zbytecne preskakovani z jedne postavy na druhou pro ctyri radky... Serial asi prima, ale na knihu? Naprosto nedostacujici..

mariva
18.04.2017 3 z 5

I když mám ráda knihy z francouzské historie, tato se mi zas až tolik nelíbila. Spousta postav, děj různě přeskakuje z jedné na druhou, někdy až zbytečně drastické popisy zabíjení a mučení.

zuzana2599
07.04.2017 3 z 5

Čtení tohoto historického románu mě vcelku bavilo, nejsem nijak nadšená, ale ani zklamaná. Význam závorek v přímé řeči mě zaskočil, doposud jsem se s tímto nesetkala.
Jinak byl život na královském dvoře velmi zajímavý, spousta intrik, milenek, vražd a nutno podotknout, že celý příběh je lechtivý a pikantní.

Babouš
29.03.2017 2 z 5

Nepřijde mi ok dávat doprostřed přímé řeči závorky, v nichž je po scenáristicku popsáno, co daná postava zrovna dělá. Příběh pikantní, ale občas jde vidět, že jde jen o pózu, která se z historie snaží udělat novou Hru o trůny.