Veronika tančí v Londýně

Veronika tančí v Londýně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144402/veronika-tanci-v-lon-144402.jpg 5 35 7

"Sen o baletní škole se vyplnil! Hrdinkou této knihy je Veronika Westonová, malíř Jonathan, baletka Stela a dobrosrdečná paní Crapperova. Světoznámá baletní škola Sadler´s Wells je velmi náročná. I když je Veronika velice talentovaná a nesmírně houževnatá, musí dřít do úmoru. Naštěstí její taneční partner Toni je ochoten ji kdykoliv pomoct. Veronika se totiž poprvé setkává s jevem, který se v prostředí tvrdé umělecké konkurence zákonitě objevuje a to s lidskou závistí a žárlivostí.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Veronika at the Wells , 1992

MíšaS.
28.10.2022 4 z 5

Kdysi dávno na ZŠ mi jí půjčila spolužačka a já si dodnes pamatuji, jak jsem se do knihy zamilovala a pořád si jí od ní půjčovala a četla znovu a znovu a když mi to bylo trapné si jí půjčovat, tak jsem si jí pomalu opsala :D :D
Je mi jasné, že dnes už bych knihu vnímala jinak, ale tehdy to pro mě bylo takové to první setkání se "skutečným" světem a uvědomění si, že ne všichni jsou ti naklonění a že i když se snažíš být ke všem milá, neznamená to, že tě všichni budou mít rádi.

Peyka
16.03.2021 4 z 5

Páni, na tuhle knížku jsem úplně zapomněla, že jsem četla, až donedávna, když jsem ji našla na půdě v krabici. Krásná nostalgie. Baletu jsem se věnovala přes deset let a tato literatura mi byla velmi blízká. :-)

Jadla
18.01.2020 5 z 5

Je to tak dávno, co jsem ji četla, ale uvízla mi v hlavě a občas na ni vzpomenu dosud. Moc hezký příběh o splněném snu, píli, lásce. Už jako děvčeti mi imponovaly na závěr ty růže od Sebastiána. Představovala jsem si, že také jednou takovou kytici třeba dostanu.

masinkas
15.01.2019 5 z 5

Líbila se mi na základní škole a líbí se mi dodnes.Krásný příběh o holčičce která má svůj sen a ten se jí splní.Oba díly jsou skvělé

Folty94
25.07.2017 5 z 5

super oddychovka :)

venacava
13.12.2016 4 z 5

četla jsem na základní škole a opravdu se mi líbíla :)

Teraka
07.05.2013 4 z 5

Příjemný dívčí román, pro ty kdo rádi balet a sladkobolné příběhy.

Lorna Hill
britská, 1902 - 1991