Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

macer1991
20.03.2017 3 z 5

Priznám sa , čakala som od knihy viac . ....

sioux
12.03.2017 3 z 5

Slušný nadstandard v plejádě thrillerů, kterých je na trhu dnes nekonečno. Bavil mě cynický styl a kapitoly z pohledu několika osob. Závěr byl takový jednodušší. Přečetl jsem to poměrně svižně, ale teď po týdnu si v podstatě nepamatuji, o čem to vlastně bylo.

Mug
12.03.2017 4 z 5

Velmi dobré

myskula
08.03.2017 4 z 5

Kniha se výborně četla,žádná hluchá místa,moc mně to bavilo od začátku do konce.Ráda si přečtu další knížku od autora,která má vyjít na podzim 2017.

biki
06.03.2017 4 z 5

Velmi solidní detektivka, kterou jsem zakoupila na podkladě prosincové recenze zde na stránkách DK. Čtyři pětiny knihy vynikající - ponurá atmosféra zapadlého městečka uprostřed zimních lesů, mizerný signál, malé policejní oddělení s nedostatečnými personálními i technickými prostředky a samozřejmě soukromý detektiv poznamenaný starou tragédií. Zmizení několika dívek v nevelké oblasti na pomezí dvou států také nejspíše realisticky ukazuje, jak "fungují" různé celostátní vyhledávací programy jako NamUS, CODIS, AFIS, či jak se všechny jmenují. Děj v této fázi plyne poměrně poklidně, ale pod povrchem se skrývá něco zlého. Napětí postupně narůstá, odhalení motivů je více než děsivé.
Jenže v závěrečné části autor sklouznul ke standartnímu akčnímu řešení, které mi k předchozí atmosféře knihy moc nesedělo. Ovšem vrcholem je hlavní padouch, který na mě působil spíš jako nějaká parodie, i když to tak autor určitě nezamýšlel. Naštěstí úplný závěr knihy to zase celé zachránil.

kikina28
05.03.2017 4 z 5

Kniha, která nenadchne ani neurazí. Klasická detektivka, kterou když večer odložíte, tak v klidu usnete, aniž by vás budila noční můra, honil nějaký přízrak jen s polovinou obličeje, nebo kudlou v zádech. Měla jsem ji celkem rychle přečtenou, má krátké kapitoly, což mi naprosto vyhovuje.
Doporučila bych ji spíše jako čtení na dovolenou, nevtahuje vás do děje tak, že byste museli po přečtení kapitoly hned začít číst kapitolu novou. Na rozdíl od vyloženě "psychopatických a morbidních" detektivek, které strašně ráda čtu, bylo tohle pro mně něco jako odpočinková detektivka. Jak píše Eevina, za přečtení stojí, ale podruhé po ní nesáhnete.

Eevina
18.02.2017 3 z 5

Pro mě klasická americká detektivka, o které za pár měsíců nebudu vědět, že jsem jí četla. Bohužel. Je to čtivý, děj utíká, ale chybí tomu pořádný nápad a jiskra. Jak už níže někdo psal, prolog vás navnadí na pořádnou jízdu, která se ale ve finále nekoná. Tahle knížka není žádné převratné dílo, které by se vyšvihlo mezi nejlepší knihy tohoto žánru. I když je kniha fajn, není to ono. Ale za přečtení rozhodně stojí, jenom na ní rychle zapomenete.

Hella
18.02.2017 4 z 5

Velmi slušný detektivní příběh. A dokonce s náznaky zázraku - jak jinak si totiž vysvětlit, že ty příšerné, ničím nezahnatelné bolesti zad Franka po jediné injekci naprosto a napořád přejdou? :-)
Jen.... co jako ten konec? Jak tomu mám sakrble rozumět?

VerčaFF
18.02.2017 4 z 5

Za poslední dobu moje druhá detektivka od nějakého amerického autora, která se odehrává v "americkém zapadákově" a jsem zase spokojená. Knížka má podobnou atmosféru jako severské detektivky, ale z té Ameriky je navíc cítit rezignace obyčejných lidí, kteří žijí v nějaké díře u hranic, nic nemají a ani nebudou, protože se o nic nesnaží. Mezi nimi vyniká jen inteligentní detektiv (samozřejmě s problematickou minulostí) a šílený vrah, který si v klidu loví mladé holky, aniž by si toho někdo nějak zvlášť všímal. Výborné!

čef
16.02.2017 5 z 5

V současnosti je opravdu těžké napsat detektivku tak, aby se nějak podstatně odlišovala od ostatních knih tohoto žánru. Také zde nejsou výrazné odchylky od způsobu vyprávění těchto příběhů a to je však určitě dobře. Kvalita knihy je vynikající jako od nejlepších moderních spisovatelů krimi, kam jsem si Erica Ricstada spěšně zařadil.

konformita
13.02.2017 5 z 5

Konečně NĚCO!!! Od prvních stránek mráz po zádech. Super, napínavé, nemůžete odložit. A ten pan spisovatel je "AMERIČAN". Nerozumím tomu. Podle mých měřítek je Seveřan. No a na konci se dozvíte, že musí následovat pokračování.

SarahRoyalAss
12.02.2017 3 z 5

Asi se mi to jenom zdálo, ale děj se hrozně protahoval. Pravděpodobně mi nesedl detektivní žánr. Dílo je to ale velmi dobré.
Párkát jsem měla slzy na krajíčku, zvláště z té minulosti. Konec byl výborný. To se musí nechat. S tím, jak se kniha částmi vlekla, tak konec to krásně vynahradil. :)

konicekbily
30.01.2017 3 z 5

Některé protahování děje si mohl - zejména v první polovině - autor odpustit a to se snažil dohnat na cílové rovince. Lehce nadprůměrné počtení mne nabudilo k dalším autorovým knihám.

rottovat
28.01.2017 3 z 5

Je to dobré, je to čtivé, ale ničím se to neliší od jiných současných detektivek. Jako by autor jen kopíroval již zaběhlé postupy a nevložil do příběhu nic nového, překvapivého, něco, čím by se odlišil v záplavě současného boomu krimi příběhů. Tím netvrdím, že je to špatné, to vůbec ne, pro pošmourné odpoledne ideální čtivo, ale celkově je příběh dost předvídatelný a autor se bohužel nevyhnul ani mnohým zajetým klišé. Body navíc však dávám za skvělý epilog, který dává tušit slibnému pokračování.

SimonaM86
27.01.2017 4 z 5

Puvodne jsem nechtela psat zadny komentar, jedna se o dobrou detektivku,ktera urcite stoji za precteni...ale jestli bych ji cetla podruhe? To asi ne,ale...Frank Rath je sympatak kazdym coulem a urcite i fesak

bookcase
21.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělý thriller, nešlo se odtrhnout.

Marcela52
15.01.2017 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, která ale od poloviny už trochu drhne. Nicméně jsem ocenila zajímavé reálie ze současné kanadské společnosti, jen těch vulgarismů mohlo být méně.

BlackFun
12.01.2017 3 z 5

Upřímně jsem čekala mnohem víc, jelikož úvod vás zasáhl a čekali jste jízdu. A stále čekáte a čekáte.. Takže zpočátku se příběh táhl, musela jsem se nutit, abych pokračovala v četbě dál. Od půlky se kniha četla lépe a lépe a konec byl skvělý. Bohužel za mě zklamání a lituji, že jsem si knihu koupila..

Magnovak
10.01.2017 5 z 5

WOW. Knihu jsem si koupila pouze kvůli obálce a pro mě provokativnímu názvu. Tiche dívky - to zkrátka zavání tajemstvím a něčím fujfuj. První stránky - a kniha mě totálně pohltila. Po titulech Maestra a Mrtvý klíč, které jsem dočetla v posledních dnech, konečně něco, co nešlo odložit. Pro mě určitě vyhovující styl psaní. Rath (až na to jméno, hihi) mi byl děsně sympatický, pijeme stejnou značku whisky :-), atmosféra, zajimave postavy, nevlídné prostředí a počasí (vraždy se na takových místech zdají být drsnější), všechny ty zápletky... Celkové rozuzlení mě možná přeci jen trochu zklamalo, já měla v hlavě mnohem šílenější vizi, ale to grande finale v epilogu to zase zvedlo... Po dlouhé době konečně krimi, která mě opravdu dostala a bavila. Předpokládám pokračování, které určitě zakoupim.

Didi15
10.01.2017 4 z 5

Zajímavá obálka, Rath je mi sympatický, četlo se rychle a skvěle. Nemám co vytknout. Doufám, že bude pokračování:)

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká