Číhání

Číhání https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396542/mid_cihani-pIF-396542.jpg 4 241 71

Vermontský cyklus série

Dokonce i v tichém Vermontu mohou poklidnou přítomnost rozvrátit hrůzné činy z minulosti. Přátelskou a poklidnou atmosférou odlehlého městečka Canaan ve Vermontu otřásá spor o legalizaci homosexuálních manželství. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí. Když je tedy v domě advokáta, který se v případu výrazně angažuje, brutálně zavražděna mladá dívka, detektiv Sonja Testová nabude přesvědčení, že vražda musí mít s ostře sledovanou kauzou nějakou spojitost. Jenže jak se mladá Sonja Testová noří do svého prvního vyšetřování vraždy hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. A Sonja, matka dvou dětí, udělá všechno pro to, aby nevinné ochránila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Lie In Wait , 2015

Metla
05.08.2018 4 z 5

Nečetla jsem anotaci, tak jsem byla překvapená, že nejde o pokračování případů Franka Ratha (po tom brutálním cliffhangeru v "Tichých dívkách"). Rozčarování mi však vydrželo stěží malou chvilku, "Číhání" je totiž dobře napsaná detektivka... chce se mi napsat: kupodivu. Je trochu zvláštní, s jakým zaujetím a svižně jsem hltala celkem otřepaný příběh, kde vyšetřovatelé postupují vpřed slepičími krůčky, a když už se rozběhnou k pořádnému skoku, tak je to většinou kamsi stranou nebo vzad.
Hlavní postavou je nepříliš zkušená policistka Sonja Testová, ženská tvrdohlavá, s obstojnými instinkty a duševně rozervaná kvůli své poněkud zanedbávané rodině. Prostor však dostane každý, kdo se k případu nachomýtne: detektiv z "konkurenčních" policejních složek, svědci, podezřelí... všem nakoukneme do jejich hlav, do jejich problémů a můžeme zkusit odhadnout, který z nich je vrah a co vlastně každý skrývá za trápení, špínu či traumata. V tomto směru si pan spisovatel nachystal na čtenáře drobný podraz, ale co... jako mozaika lidských osudů a zamyšlení nad různými prasárnami funguje román velmi uspokojivě, byť část námětů vyšumí jaksi do ztracena. Jen nesmíte čekat napínavý, dechberoucí thriller plný akce, "Číhání" je vážně o něčem jiném.

Leniii
19.07.2018 4 z 5

Do samého konce jsem netušila, kdo to udělal! Četla se dobře, nicméně byla trošku pro mě těžší než první díl...ale stojí za přečtení :)

studentice
13.07.2018 4 z 5

Knížka byla stejně jako dobrá jako první díl série. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Přečetla jsem jedním dechem, i když mě rozuzlení šokovalo a některé pasáže byly docela drsné.

Dela111
05.07.2018 4 z 5

Velmi dobře se čte, hned na prvních stránkách jsme svědky vraždy a potom sledujeme chytrou vyšetřovatelku Sonju Testovou jak postupně odkrývá pravdu, což v tomto městečku není jednoduché. Mnoho lidí zde mluví o bohu, ale nad jejich činy zůstává zdravý rozum stát. Lidé tu mají různé kostlivce ve skříních a až se na závěr z těch skříní začnou sypat, nestačíte se divit... Rozuzlení přichází na posledních stranách knihy a je překvapivé, ale naprosto logické. Autor použil závažné a bolestné téma, zápletku má detailně promyšlenou a příběh dobře napsaný.
Kdyby to šlo, hodnotím na 90 %.

Ivana2342
18.06.2018 4 z 5

Moc dobré, napínavé až do konce. Chyběly pouhé dvě stránky k přečtení a ještě nebylo jasné, kdo je vrah. Nicméně- policistka Sonja mi sice sympatická byla, ale její jednání či spíše slovní reakce v některých situacích pro mě byly poněkud málo pochopitelné. Ale budiž. Nejdříve jsem se zdráhala knížku číst, protože Tiché dívky mě moc nezaujaly, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se do knihy pustila. A nepustila jsem se, dokud jsem nedočetla- během jednoho odpoledne. Doporučuji s klidným svědomím.

bafuskyBaf
15.06.2018 4 z 5

Zase zajímavá knížka od tohoto autora..Sice to téma je trošku těžší, ale stálo to za to.. Nevěděla jsem, kdo to udělal až úplně dokonce.

Mischone
11.05.2018 5 z 5

Původně jsem myslela, že kniha je pokračování T. dívek, ale nevadilo mi, že není nijak související. Proto je úplně jedno, kterou z knih začnete číst jako první. Děj byl čtivý, konec nepředvídatelný a kapitoly rychle ubíhaly. Vše se odehrává v městečku, kde místní vyrůstali, znají se již od školy a kde má každý svá nejtemnější tajemství.

Space.Junkienka
29.04.2018 3 z 5

Na tuto knížku jsem se velice těšila, jelikož první díl mne hodně zaujal.... Původně jsem si říkala, že potraty apod. v prvním díle byly pouze náhodou, ale po přečtění druhého dílu (homosexualita a zneužívání dětí), tak jsem pochopila, že Eric Rickstad asi nikdy nebude psát klasické detektivky. Možná proto si jeho vždycky ráda koupím, protože i když Číhání nebylo na 5 hvězdiček, tak témata, která Eric využívá, jsou vždycky něco nového, zajímavého, strašidelného i nepříjemného, ale dostatečně napínavého, aby další knížka už měla předpřipravené místo v knihovně.

katka.oo
31.03.2018 4 z 5

Dobrá, čtivá detektivka, děj vás hezky vtáhne do příběhu a díky krátkým kapitolám pak jen musíte číst a číst :-). Sonja Testová je mi sympatická. Kniha se mi líbila víc než předešlé Tiché dívky. Doporučuji.

Susan94
09.03.2018 3 z 5

Díky krátkým kapitolám, mě děj neuvěřitelně rychle vtáhl do svým tajemných zákoutí. Opět jsme se přesvědčili, že minulost nás všechny stejně jednou dostane.. povedené počin.

Jana77
21.02.2018 5 z 5

Stejně jako Tiché dívky - skvělé! Lehce uvěřitelné, zápletka dokonalá a konec, který je třešničkou na dortu!

Restang
16.02.2018 5 z 5

Tak E. Rickstad je pro mne obrovské překvapení. Já jeho knihy ,,žeru,,. Čtivé, napínavé, trocha psychologie hlavních postav a líbila se mi více než předešlá ,,Tiché dívky,,. Takže jen tak dál.. A já si přečtu určitě i další.

intelektuálka
10.02.2018 4 z 5

Dobře vystavěný detektivní příběh s psychologickými prvky. Téma o vině z minulosti a odvetě v současnosti. Motiv se v knihách objevuje často, ale tady vyznívá věrohodně. Kniha stojí za přečtení.

Zoy
09.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, napsaná jemným a nenáročným stylem. Dobře se četla od samého začátku, žádné zbytečně zdlouhavé vyprávění a hluchá místa.

konicekbily
01.02.2018 3 z 5

Zajímavý propletenec současnosti s minulostí. "Ne vždy věci vypadají, jak se zdají", napsala Agatha Christie v jedné z detektivek. A zde to platí úplně!

aktak1203
31.01.2018 3 z 5

Celkem slušná detektivka, ale ten závěr byl na mě moc prudký. Nejdříve dlouho, dlouho napínání a pak najednou na dvou stránkách konec.

rodak
30.01.2018 4 z 5

Dobrá,čtivá,zajímavá,nápaditá detektivka.

Standa24
20.01.2018 4 z 5

Tato kniha je úplně jiná než Tiché dívky. Autor pracuje s otázkami viny, trestu a pomsty a hodně se zabývá myšlenkami a pocity jednotlivých postav.

Didi15
18.01.2018 4 z 5

Nemůžu napsat, že se mi to nelíbilo, ale nejsem ani nadšená. O trochu slabší než Tiché dívky.

ArwenAragorn
17.01.2018 5 z 5

Brutální smrt mladé dívky, a jak se v závěru dozvíte, naprosto nesmyslná. K tomu připočteme nejednoduché vztahy mezi obyvateli městečka a často bolestné události z minulosti, které neměly vyjít na povrch.
Jedná se o bezchybnou detektivku, čtivou, napínavou a plnou zvratů. Překvapující rozuzlení vás čeká až na úplném konci knihy.
Pro ty, kteří čekali něco na způsob pokračování Tichých dívek můžou být zklamáni. Knížka Číhání totiž časově předchází Tichým dívkám. A jak jsem se na obalu dočetla, české vydání pokračování Tichých dívek se připravuje na konec roku 2018.

Eric Rickstad
americká