Vermontské psycho

Vermontské psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378342/mid_vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 4 371 118

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Night Sister , 2015

MMacicekk
18.04.2020 4 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka a umí navodit tu správnou hororovou atmosféru. Starý motel s opuštěnými místnostmi a věží je tou správnou kulisou k hororovým scénám. Příběh jsem hltala od prvních stránek a těšila se, co nového a děsivého se na další stránce dozvím. Neměla jsem pocit, že by příběh plynul v pomalém tempu, jak jsem se dočetla v komentářích u knihy. Rozuzlení bylo překvapivé, ale konec samotný mě po zjištění, co za tím stojí, už nechal celkem chladnou. Možná jsem čekala něco trochu jiného. Další věc, kterou musím vytknout, jsou chyby v záměně jmen, a dokonce i data. Přesto knihu hodnotím nadprůměrně a těším se na autorčinu novinku Pozvaní, kterou mám v plánu si brzy přečíst.

Nina291
14.04.2020 2 z 5

Musím říct že ten děj mě nenadchl. Doufám že další knížka bude lepší když už jsem si ji koupila

martina8176
13.04.2020 1 z 5

Četla jsem asi rok zpět Zimní lidi od McMahon a i když mi ze začátku trvalo se tím prokousat, závěr knihy se mi líbil. Na Vermontské psycho jsem se těšila. Ale přiznám se, už dlouho jsem se tak nenutila ke čtení, jako v tomto případě. Děj byl dost naivní a spíš pro mladší generaci čtenářů. Vždycky mě fascinovali autoři, kteří píšou hororové příběhy. Co se jim musí v běžném životě hnát hlavou. V tomto případě to radši vědět nechci. Kdyby nebyla karanténa a zavřené hospody, doteď by mi ležela na nočním stolku. Další knihy McMahon už pořizovat nebudu.

lenuskav
12.04.2020 3 z 5

v knizce byli chyby v zamene jmen,casu nebo mist. a to je docela podstatna chyba. Jinak to nebylo tak strasny

Daenerys
07.04.2020 2 z 5

Přečteno asi jen díky současné situaci a zavřeným knihovnám, zkrátka mi uvízla doma... A nevím, asi bych o nic nepřišla, ale úplná ztráta času to taky nebyla, místy celkem napínavé. Poměrně dost chyb v textu, zřejmě odfláklá korektura.

Krisseliss
03.04.2020 2 z 5

Zimní lidé - pecka. Ale tohle se nepovedlo. Knihu jsem nedočetla, odložila jsem jí po několika stranách. Nedokázala jsem se začíst, příběh byl zbytečně zdlouhavý a nedokázal dostatečně upoutat mojí pozornost.

pet_pet
30.03.2020 4 z 5

Z počátku opět chaoz v období, chaoz v postavách (ale už si začínám zvykat :-) pak se to srovná. Celkem zajímavě pojaté téma, byla jsem zvědavá, jak to vlastně dopadne... jen ten konec byl na mne trochu moc "pohádkový" :-)

Monkas1
29.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, určitě si od této spisovatelky přečtu další doporučuji.

Eicherik
08.03.2020 3 z 5

Vermontské psycho je čtení pro patnáctileté slečny. Já se k tomuto románu dostal přes knihobudku, jinak by se mi těžko dostal do rukou. U knihy je v době, kdy píšu tento komentář štítek "duchařské romány", s čímž naprosto nemohu souhlasit. Líbilo se mi, že se děj knihy odehrává ve třech časových rovinách. Na závěr pochválím vcelku povedený obal.

Sherosraz77
29.01.2020 4 z 5

Tuto knihu bych zařadila spíše do takové “teen” kategorie. Dala bych jen tři hvězdičky, protože zhruba od poloviny knihy, jsem tak nějak tušila, jak to dopadne. Stále jsem ale doufala, že mě konec překvapí, nestalo se tak. I tak mě ale kniha držela docela v napětí, za to ta čtvrtá hvězda. Možná by mě více uspokojilo, kdyby byl konec nevyřešený. Tím by to napětí alespoň přetrvalo.

NymphMaeve
20.01.2020 4 z 5

Kniha Zimní lidé se mi moc líbila, proto jsem se na další počin stejné autorky moc těšila. Už od začátku jsem ale cítila, že to nebude stejné. Asi od poloviny knihy jsem tušila, jak příběh skončí a co za tím vězí. I rádoby napínavý a dramatický závěr jsem předvídala. Psané je to úžasně, navíc z pohledu tří lidí, což dává možnost sledovat jednu událost z více pohledů. Avšak nebylo to tak čtivé jako Zimní lidé, propracovanost příběhu také malinko pokulhává, ale i tak to byl hezký knižní zážitek, určitě přečtení nelituji. Ale na plný počet hvězdiček to není. Bylo tam i pár naprosto nesmyslných situací, nikdo z postav mi nebyl vyloženě sympatický ani naopak, takové ploché postavy, ke kterým jsem si nedokázala vybudovat žádné emoce. Jinak se mi kniha líbila, číst znovu ji však asi nebudu.

MamaKnihomolka
01.01.2020 3 z 5

Už od začátku knihy jsem věděla, že bude slabší než Zimní lidé, které byli prostě PERFEKTNÍ. Kniha se četla dobře, kapitoly nebyly příliš dlouhé a ani se moc neodbočovalo.
Sice jsem byla zvědavá jak vše dopadne, ale na rozdíl od předešlé knihy jsem to tolik nehltala. Námět je rozhodně zajímavý, ale rušily mě občasné překlepy a snadno předvídatelný děj.
Moc se mi líbily 3 dějové linie, které knihu ozvláštnili.

Veve721
21.12.2019 4 z 5

"Vermontské psycho" je skvělé, ale "Zimní lidi" bohužel nepřekonalo. Postavy jsou trochu příliš zmatené, ne úplně sympatické a na jejich osudu vám zase až tak moc nezáleží. Skákání v ději může některé čtenáře ze začátku mást a předčasně uhasit jejich touhu po rozuzlení záhady, což by byla škoda. Závěr byl super, i když by zasloužil trochu víc prostoru. Kdyby autorka přidala o kapku více strašení, krve a brutality, naopak ubrala na nepodstatných citových výlevech hlavních hrdinek, tak by byla knížka dokonalá. I když jde o výborné dílko, které doporučuju, "Zimní lidi" jsou nadále nesesazeným králem trůnu. Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knížky - tak jako tak je Jennifer McMahon známkou kvality a její literární talent nezpochybnitelný. Ráda si přečtu vše, co od ní v českém překladu vyjde. :)

Seabeast
12.12.2019 3 z 5

Zápletka se mi vcelku líbila, a také rozvětvení příběhu na různá časová období ze kterých se průběžně skákalo. Ale tím výčet kladů u mě bohužel končí. Vermontské psycho doslova přetéká omáčkou, která děj až moc rozmělňuje a spoustu věcí bych s radostí vynechal. Jennifer McMahon je příliš popisná a namísto dynamického vyprávění krouží kolem dokola. Docela rychle mě příběh a postavy přestaly zajímat. Nicméně jsem se kousl a poctivě dočetl, ale i tak mi přišlo, že se ukrutnou dobu nic moc zásadního neděje. Text se sice čte rychle, ale mě naneštěstí nudil. Konec mi svým pojetím ani tolik nevadil, jak tu většina zmiňuje. Problém vidím hlavně ve vyprávění a podání příběhu. Nicméně, jednalo se o mé první setkání s autorkou a třeba Zimní lidé na tom budou o poznání lépe. Slabší průměr.

EvaSupovic
14.11.2019 3 z 5

Oproti první knize mně tato až tak nedostala. Bohužel.

Pazďa
12.11.2019 4 z 5

Příjemná kniha s prvky hororu, přeskoky v časové lince nijak nenarušují tok děje, naopak přidávají na tajemství. Jen mě trošku zklamal finální plot twist.

Shaxx
01.11.2019 4 z 5

Já jsem tak nějak na rozpacích. Vypravěčský styl McMahon mě fakt baví (i když se zamotám na začátku do postav a linek :D), ale tady mě fakt bavilo vše, až na nadpřirozený prvek. On by z toho byl fakt dobrej detektivní psychotriller, ani bych tam nepotřebovala nadpřirozeno. Ale jako i předchozí kniha to bylo neuvěřitelně čtivé a bavila jsem se, takže tuhle výtku jsem ochotná spolknout :D

monci6485
14.10.2019 5 z 5

Trochu mi chybělo vysvětlení ohledně kletby, jinak super.

Bauriska
04.10.2019 4 z 5

Po výborných Zimních lidech jsem se na další autorčinu knihu velmi těšila. Mám moc ráda duchařské příběh. Kniha byla čtivá, příběh byl napínavý, hltala jsem stránku za stránkou. Ovšem, jak už tu zaznělo z více komentářů, ten konec se moc nepovedl. Opravdu taková odbytá pohádka.

Celou dobu jsem navíc hádala, jak to dopadne a ve druhé třetině jsem to nakonec uhádla. Což mě taky zklamalo. Že mi chybělo takové to konečné waau, tak takhle to je..
Takže za ten konec musím ubrat hvězdičku.

sarka9190
15.09.2019 3 z 5

Od autorky u mne zatím vedou Zimní lidé. Každopádně Vermontské psycho je příjemná lehce strašidelná pohádka. Nejvíc mě na stylu autorcina psaní baví hadat, kdo ze staré doby bude ono monstrum. Musím přiznat, že je to docela osvěžující.

záhady sestry pátrání v minulosti duchařské romány Nová Anglie

Jennifer McMahon