Věrka, dcerka za všechny drobné

Čertovské nápady devítileté Věrky nevyvolávají jen smích a úžas, ale přivádějí také k zoufalství. Vydejme se za ní do prázdninového ráje, kde se může do sytosti vyřádit a kde najde zvířecí kamarády, kteří s ní rádi hrají veselé divadlo.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30646/verka-dcerka-za-vsechny-drobne-30646.jpg 4.612

Věrka (3.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Erika

Ann98

Myslím, že docela povedené završení trilogie o Věrce. Být o něco mladší, knihu bych si s chutí přečetla znovu. Je to přesně ten typ četby, který bych jednou koupila své vlastní dceři. Pro devítileté čtenářky naprosto vhodné. Nápady hlavní hrdinky se určitě budou zamlouvat všem čtenářům.

tatafa
07.01.2017

Krásná a velice čtivá knížka, díky které jsem na základce doslova zamilovala do knížek paní Řeháčkové, a od té doby mne to již nepustilo. Vřele doporučuji!

MarketV
25.05.2014

Začalo to tím, že jsem asi ve čtvrté nebo páté třídě dostala na Vánoce stejnou knížku jako kamarádka, a to právě Věrku. Předháněly jsme se ve čtení, kdo bude mít knížku dřív přečtenou, pak přišel na řadu druhý díl a taky třetí a postupně se přidávaly další čtenářky. Knížka se pro nás tři kamarádky stala kultovní, úsměvné příběhy Věrky, která brala doslovně všechna přísloví, dostávala se do různých komických situací, bojovala s partou nafoukaných kluků, vymýšlela jim přezdívky, to všechno jsme úplně hltaly. Byly jsme nehorázně zklamané, když jme dočetly poslední stránky třetího dílu, a tak jsme se rozhodly vymyslet a napsat vlastní ,,pokračování´´. Už nevím, jak naše pokračování dopadlo, ale myslím, že jsme s tím pletením se paní Řeháčkové do řemesla brzo skončily.
Myslím, že je to krásná vzpomínka na dětství, kdy jsme se ještě dokázali zabavit knížkou, vymýšlením příběhů a běháním po venku.

Věra Řeháčková

Věra Řeháčková