Věrka, dareba z nábřeží

Věrka, dareba z nábřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28381/verka-dareba-z-nabrezi-28381.jpg 4 16 2

Věrka série

< 3. díl

Po návratu z prázdnin čeká Věrku překvapení. Stěhuje se s rodiči do nového domku na nábřeží na okraji města. Cizí kluci se k ní chovají nepřátelsky, než zjistí, že se Věrka hned tak nelekne. A tak je najednou na nábřeží rušno a veselo, až jde z toho lidem hlava kolem.

Ann98
04.09.2018 3 z 5

Podobně jako předchozí díl i tento jsem četla v letech, kdy mi bylo stejně jako hlavní hrdince Věrce. Kniha mě naprosto uchvátila (více než první díl), nebylo by špatné, kdyby byla celá trilogie zfilmována. Pro mládež by to bylo naprosto vhodné.

Zelený_Drak
04.08.2014

Hezká knížka pro děti, kterou jsem kvůli odrazující obálce a celkové prezentaci, podle níž jde o knížku pro dívky, přečetla až v dospělosti (ač jsem ji doma měla už dlouho), protože jsem od toho jako "dítě a mládež" čekala nějakou "holčičí nudu". Po přečtení si myslím, že u knížky jako je tahle, kde hlavní hrdince je devět let, by taková jednostranná prezentace být neměla. Přečetla jsem pár obdobných knih z kategorie "dobrodružné" (tedy klučičí) a zpětně mám dojem, že se lišily jen pohlavím hlavní postavy. Prostě je tam dítě a pořád něco tropí. Příběh Věrky rodiče neurazí a děti zabaví. Výjimečná mi knížka ničím nepřišla, je jen "další taková" (a to je vlastně dobře, protože lidé, kteří jsou cílovou skupinou, ještě obvykle po originálních knihách, které jim úplně změní pohled na svět, nikterak netouží).