Věra Čáslavská – Život na Olympu

Věra Čáslavská – Život na Olympu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122615/bmid_vera-caslavska-zivot-na-olympu-DWP-122615.jpg 4 134 49

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života. Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990–1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. Kniha Pavla Kosatíka Život na Olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby.... celý text

e.l.a
10.02.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha. Paní Čáslavská má můj obdiv. Pomohlo mi to zase o něco víc pochopit, jak ta doba byla těžká a nefér. Příběh Věry Čáslavské má velký přesah i do dnešní doby.

marabart
23.09.2016 4 z 5

Pěkná kniha. Dozvěděl jsem se toho o paní Věře hodně. Měla velmi zajímavý život plný štěstí i smutku, sladkých výher i těžkých porážek.

hanča34
30.05.2014 5 z 5

Pavel Kosatík mě oslovuje snahou o maximální pravdivost příběhu i literárním stylem. K jeho knihám se dá kdykoliv vrátit.

Marčullkas
12.12.2013 5 z 5

Naprosto ÚŽASNÁ kniha! Popisující nesnadný život ženy, která toho v životě mnoho dokázala. Bohužel osud se s ní nemazlil a přesto dokázala hrdě čelit životním nástrahám! . . . doporučuji !!!

kratoskao
31.10.2013 4 z 5

Velmi poutavě zpracovaná kniha.Jen mi přijde,že autor používá často stejná slova a také
pro člověka,který se nezajímá o gymnastiku,jsou některé výrazy těžko srozumitelné.
Celkově je však kniha hezká.

stanza
12.05.2013 5 z 5

Pavel Kosatík mě nikdy nezklame a ve spojení s paní Věrou Čáslavskou super čtení. Paní Čáslavská je zajímavá, statečná a čestná žena. Doporučuji.

misacaj
05.04.2013 5 z 5

I přesto, že Věra Čáslavská není sportovkyně mé generace, tak mě kniha zaujala. Je moc pěkně a čtivě napsaná. Určitě má co čtenářům nabídnout, protože životní osud Věry Čáslavské není obyčejný. Za její postoj k tehdejšímu režimu ji obdivuji.

maryzka
22.02.2013 3 z 5

Jako sportovkyni ji obdivuji, za její postoj v roce 1968 ji taky obdivuji. I když jsem četla její rozhovory v 80 letech, tak měl člověk dojem, že v jejím životě je to v pořádku. Josef Odložil, který trenoval jednoho českého sportovce( zučastnil se olympiady v roce 1988, ziskal dokonce i medalili ) tak se o V.Č. zminoval jako o skvělé kuchařce, která vaří jeho oblíbené švestkové knedlíky. Tak tady mám trochu rozpory. Ale jinak to byl a je asi člověk plný idealu. Bohužel se po soukromých udalostech stáhla do soukromého života. Snad má od lidí a od bulvaru klid.

1alena1
11.07.2012

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, vždycky jsem měla tuto naší zatím nejlepší sportovkyni všech dob velmi v oblibě, za její vůli, úžasné sportovní výsledky i její postoj k životu apod. Je velmi zajímavé si přečíst i o jejím nelehkém soukromí a s úctou smeknout klobouk, jak vše zvládla. Držím palce hlavně ať má pevné zdraví a chuť do dalšího života, zaslouží si trochu klidu a pohody s prominutím "na stará kolena".
Bohužel mě lehce zklamalo chování V. Čáslavské poslední dobou.