Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

kačenka80
04.01.2021 1 z 5

Kniha nudná a překombinovaná. Když už jsem ji začala číst, tak jsem chtěla vědět jak to dopadne. Na konci jsem se opravdu pobavila. Čtení této knihy byla ztráta času.

mazlak
23.12.2020 4 z 5

První polovina byla úžasná, ale pak nastal tak dramatický zlom v celém ději, že jsem se do konce příběhu už pořádně neorientoval. Tak že budu muset přečíst pár kapitol zpět, abych zjistil jak to celé vlastně skončilo.

Janniska
22.12.2020 4 z 5

Zajmavé,napínavé,do samotného konce jsem se nemohla zorientovat jak to vlastně je.Možná přitažené za vlasy,ale rozhodně napínavé.

veriszv
22.12.2020 2 z 5

Tenhle thriller na mě byl až moc...
Moc překombinovanej, trochu moc krutej (ale tohle je asi tím, že já všeobecně ty krutosti prostě nemám ráda, někomu to asi nepřijde), a prostě jsem z něj vůbec nebyla nadšená. Líbila se mi ale zajímavá forma, kdy jsou některé scény, díky tomu, že je Claire herečka, popisovány jako herecký scénář. To bylo fajn ozvláštnění. A taky se mi líbila Veronika Khek Kubařová, která načetla audioverzi, to se za mě taky povedlo.
No ale celkově za mě špatný, nicméně vím, že když kniha vyšla, byla přijímána celkem s nadšením. Asi jsem výjimka.

Lenka_S
14.12.2020 4 z 5

Při čtení této knihy jsem postupně podezíirala snad každého od Clarie, přes Patrika až po někoho neznámého, pak zase Clarii a tak několikrát dokola. Kromě toho, že nám autor samozřejmě odhalí hlavního padoucha, se mi na posledních stránkách knihy konečně poskládá celkový obraz a mě dojde, že spousta událostí se nemuselo vůbec odehrát......., ale to už bych moc spilerovala :-)

Belanna
30.11.2020 5 z 5

Velmi poutavý a napínavý příběh, který navíc podtrhuje forma scénáře. Chvílemi nevíte, co je hrané a co opravdové. Přemýšlíte, kombinujete a najednou je tu perfektní závěr.

domihruzkova
23.11.2020 3 z 5

První polovina mě dost bavila, ale to co se s dějem stalo potom... Zmatek, překombinovaný konec. Ze začátku to vypadalo nadějně, bohužel potom se autor nechal asi příliš unést a na knize to je poznat.

Hakate
20.11.2020 5 z 5

(SPOILER) oproti předešlé knize Ta přede mnou, byl pachatel sice více předvídatelný, ale v tomto případě mi to nevadilo.
Naopak jsem čekala, jak to celé dopadne a kdo ho odhalí jako první.
I když je děj z části zamotaný a chvílemi nevíte, co je realita a co představa, ve výsledku, vše do sebe krásně zapadne a poslední díl skládačky zobrazí velmi propracovaný příběh.

Címa
10.11.2020 4 z 5

Chvílemi jsem se v tom trosku ztrácela, na mě tam bylo toho Baudelaira někdy až moc... ale jinak dobrá myšlenka, na konci i odpovědi na vše, co se v knize stalo a nezůstalo v tu chvíli úplně vysvětleno.

zimolka
28.10.2020 4 z 5

Kniha se zajímavou zápletkou.

zimka.r
25.10.2020 5 z 5

Opět super zápletka. Děj se mění všemi směry a stále udržuje ve střehu. Asi se mi líbilo víc než Ta přede mnou.

capricorn__
23.10.2020 1 z 5

Knížku přečtete rychle, je dost poutavá a se spádem, autor používá stručné věty, obratně se posouvá v ději, hlavní postavy vykreslí stručně a jasně - proti tomu nic. Jenže pokud se vás někdo zeptá, o čem "Věř mi" je, nebudete schopni odpovědět. Příběh je tak moc zamotaný a zapletený, že mám dojem, že ani sám autor vlastně neví, o čem pořádně psal.

A k čemu vlastně je takovou knížku číst?

Havrnka
17.10.2020 3 z 5

Zpočátku se děj rozvíjel pomalu. Ale postupně nabíral na obrátkách. Celkem čtivá Kniha.

Aaloha
16.10.2020 3 z 5

Námět zajímavý, ze začátku se mi kniha četla dobře, pak jsem se zamotávala v tom co je vlastně pravda a co lež. Nevyhovovalo mi psaní formou scénáře, konec dost překombinovaný, pachatel předvídatelný.

AnnaPok
13.10.2020 4 z 5

Dobra kniha...zajmava. Ten kdo ma nejakou psychickou poruchu ji pochopi lepe.

nikol1774
08.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem začala opět číst a nemohla jsem začít s lepší knihou. Za mě top.

Kýťule
07.10.2020 5 z 5

Neuvěřitelný příběh!!! Trochu jsem měla obavy z toho, že autor zvolil takový styl psaní, který je pro čtenáře trochu náročnější. Musíte u této knihy přemýšlet a dávat si pozor, který pohled postavy čtete. Mohli byste se do toho velice snadno zamotat. I přes to ale za mě přesně toto pozvedává knihu zase o něco výš, na vyšší úroveň. Zápletka je naprosto famózní a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Knihu jsem přečetla velmi rychle a hned jsem ji vnutila dalším lidem, protože je naprosto úžasná. Autor mě opět nezklamal a díky tomu o něm mám zatím velmi vysoké mínění a těším se na další knihu v sérii.

Janule809
06.10.2020 4 z 5

Líbila se mi

jaroiva
02.10.2020 4 z 5

I když to nemá kdovíjaké hodnocení od čtenářů, i přesto, že se mi moc nelíbilo, jak byla načtená audio verze, kniha samotná se mi něčím dost líbila. Člověk si musí klást otázku, co na druhé hraje a čím se nechá zblbnout sám. Konec pro mě už nebyl až tak důležitý, spíš šlo to ty hry uprostřed knihy.

katasokolov
27.09.2020 2 z 5

Název knihy od Delaneyho je myslím naprosto výstižný! Tajemství, důvěra, hraní, nebo skutečné city ... Kde končí hraní a začíná skutečnost ... Závěr knihy byl bohužel předvídatelný už od začátku a první polovina knihy se neskutečně táhla, druhá měla alespoň nějaký spád , postavy se mi nelíbily o nic víc....bohužel...