Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

LisaBella
22.05.2021 4 z 5

Neuvěřitelný příběh od autora, který se velmi rád nechává unést spletitostí charakterových linek. Byla to třetí kniha, kterou jsem od J. P. D. četla a naprosto splnila, ne, předčila (!) má očekávání. Dějová linka je rozdělena do tří částí, z nichž každá má svou vlastní pointu a přesto celek tvoří velmi komplexní dílo. Knihu jsem četla na třikrát - jednou pár stránek, podruhé do poloviny a nakonec do konce.
Hlavní hrdinka studuje herectví a po občasně dohozených kšeftech od rozvodového právníka se dostane k velkému případu vyšetřování vraždy a stíhání sériového vraha. V jednu chvíli jsem sama nevěděla kdo je kdo a musím říct, že na závěr jsem napětím ani nedýchala. JPD však vše brilantně vysvětlil a uzavřel.
Pokud je pro Vás, milí čtenáři, autor novinkou, vřele doporučuji Ta přede mnou a Dokonalá manželka jako dobrou směsici moderního světa, reality a napětí.

Jessica007
22.05.2021 4 z 5

Temný thriller, čtivý, ale dost překombinovaný.

TrueBookworm
21.05.2021 3 z 5

Kniha je napínavá, čtivá, plná zvratů. Konec mě ale zklamal. Nedostatečně vysvětlené myšlenkové pochody a pohnutky, které vedly hlavní postavy k takovému jednání, působily nevěrohodně. Zkrátka tam jsou hluchá místa, se kterými si autor nedal tu práci, aby je zaplnil. Znovu si určitě nepřečtu.

sonkovaj
01.05.2021 5 z 5

Vynikající kniha. Ihned po přečtení se autor zařazuje mezi mé oblíbence. Všechny 3 knihy mě moc bavily, takhle podle mě byla nejlepší. Poslouchala jsem ji jako audiokniha a lámala si hlavu, jak to tedy všechno dopadne a samozřejmě nakonec bylo všechno jinak.
Povedené dílo. Má to všechno, co má správná detektivka obsahovat.
Všem moc doporučuji.

kudrdlinka
25.04.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a nebylo to špatný, i když opravdu docela překombinovaný. Věřit se nedalo skoro ničemu a nikomu.

čef
12.04.2021 5 z 5

Autor píše obvykle velmi rafinované knihy a tato není výjimkou. S uvěřitelností je to samozřejmě potom horší, ale koho to zajímá? Hlavně se nechat upoutat a vychutnat si zajímavý obsah okořeněný zde verši Baudelaira z jeho nejznámější sbírky Květy zla. Na verše asi moc nejsem, ale zde mi přišly funkční a ve spojení s vražedně napínavým obsahem nepřetržitě fascinující. Napsal to tedy podle mne hodně dobře a určitě to již dříve řeklo už hodně čtenářů i Ta přede mnou.

Marsí5
06.04.2021

Nejsem nadšenec do temných thrillerů, v tomto případě jsem však byla velice spokojená :-)
Kniha má zajímavý děj, několik nečekaných zvratů a odhalení, nechybí ještě napínavější konec a závěrečné osvětlení několika situací z pohledu "za scénou" :-)
Čtenář podle mě nemá velkou šanci uhodnout pachatele, protože se mu nedostává všech informací a myšlenek Claire. Možná autor ani nezamýšlel, aby se to "divákovi" podařilo :-)
Knihu doporučuji, rozhodně překvapí ;-)

BlueTer
29.03.2021 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, protože ten nápad je opravdu skvělý. Líbí se mi i ty divadelní dialogy. Kniha se čte sama, rychle odsýpá.
ALE trochu mi vadí to množství zaplete, spolupracuje s FBI, je blázen, pak zase ne a pak zase jo.. Ten konec tomu dal jen korunu.
Autor mohl ten konec trochu rozvinout, chtěla jsem se dozvědět, jak to teda bylo a toho se mi nedostalo.
Jinak pěkně napínavé.

VeruMalfoy
28.03.2021 3 z 5

Hlavní postava mě vytáčela svým chováním a svojí nafoukaností. Dějově však kniha byla dobrá, protože jsem si často myslela, že už vím, kdo je vrah, a pak jsem byla vyvedena z omylu. Vlastně až do konce knihy jsem si tak úplně nebyla jistá. Temný psychologický thriller to ale není ani náhodou, takže tři hvězdičky.

sarka0168
26.03.2021 5 z 5

Pro mne - skvele! Uz dlouho se mi nestalo, ze bych knihu precetla jednim dechem! Pomohly tomu i kratke kapitoly a spad, zadne natahovani deje.

KatarínaK.
12.03.2021 4 z 5

Bestseller. V tomto případě tomu věřím. Knihu jsem dostala jako dárek. Jako psychothriller splnila moje očekávání. Od 2.části knihy jsem vůbec netušila, kdo bude tím skutečným padouchem. Postava Claire mně mátla. Je ta dobrá nebo ta zlá? Ve 3.části mi už opravdu naskakovala husí kůže. To se povedlo.

Ester71
03.03.2021 4 z 5

Popravdě nevím, co si mám o téhle knížce myslet. Na jedné straně byla napínavá, zajímavé myšlenky, na straně druhé mi přišla nedoladěná, naivní. Čtyři hvězdičky.

martina5069
19.02.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Na přednes Veroniky Khek Kubařové jsem si musela chvilku zvykat ale potom se poslouchal hezky. Tahle kniha je vlastně docela psycho kdy nevíte na čem ste ale skoro bez krve. Nevím no čekala jsem víc, příběh měl potenciál ale začne vás postupem poslechu nudit až jste na konci a řekne te si no já to věděla konec. Ale jo tři hvězdičky si zaslouží. Hlavní hrdinka Claire super, hlavně zasazení příběhu do školy herectví. Největší sympaťák pro mě byl určitě detektiv. No a Patrika by chtěla každá druhá :-) Momentálně si čtu komentáře a musím uznat, že autorka asi opravdu nevěděla co píše za žánr protože náznaky 50 odstínů s psychothrilerem dohromady tam opravdu jsou.

playada
11.02.2021 5 z 5

Perfektní. Závěr nezklamal. Přednes Kubařové ( audio ) okouzlující.

Janaves
23.01.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Ta přede mnou se mi líbila víc.

P4vlin4
17.01.2021 3 z 5

Po knize Ta přede mnou trochu zklamání. Nezaujalo mě prostředí, ve kterém se děj odehrával, pasáže s úryvky básní mě moc nebavily. Kniha místy překombinovaná, ale četla se dobře, byla napínavá a rozhodně umí navodit pocit zmatení.

PetraDD
15.01.2021 1 z 5

Docela jsem jen proto, ze je mi lito knihy nedocist.
Neskutecne prekombinovane, misty opravdu smesne, celkove bez jakehokoliv prekvapeni ci napeti.
V knize se asi 10x oba priznaji: ja ji zabil , ja ji zabila,..ty mi neveris? ach jo..
Souhlasim s predchozimi komentari, ze autor asi opravdu nevedel, zda chce napsat krimi, thriller, cervenou knihovnu nebo 50 odstinu sedi :)
Nejvic je mi lito zaverecne reci autora, ve ktere si opravdu veril, jak je kniha uspesna..

janina66
13.01.2021 5 z 5

Na rozdíl od knihy "Ta přede mnou", se mi tato moc líbila. Autorka nás celou knihu vodí za nos, kdo stojí za vraždou manželky Patrika. Podezírala jsem snad všechny, včetně Claire. Opět jsem poslouchala audioknihu čtenou Veronikou Khek Kubařovou, a na výbornou.

evineckY
06.01.2021 3 z 5

Znovu jsem poslouchala audioknihu a pořád mám z toho rozporuplné pocity. Trošku překombinované, naivní a nedomyslené.

Metla
05.01.2021 3 z 5

Věřte mi, že něco takhle připitoměle překombinovaného a nevěrohodného už jsem dlouho nečetla… pokud vůbec někdy. Nedostudovaná herečka v policejních službách má za úkol odhalit vinu či nevinu muže podezřelého ze série vražd. Psychicky nestabilní civilistka předhozena coby návnada předpokládanému predátorovi, to určitě. Ale budiž, jsem přece příznivec fantastiky. Hůř se mi dařilo překousnout, že se autor nejspíš nedokázal rozhodnout, jaký žánr napsat – detektivku, růžovou knihovnu, psychologické drama, thriller? A tak do toho guláše prdnul všechno, nic však nezpracoval dostatečně do hloubky; působilo to šité rozžhavenou jehlou, čistě na efekt a bez ohledu na logiku. Snad jedině obliba divadla a poezie byla prezentována s patřičnou vášní.
Hlavní hrdinka mě postupně začala mocně sr… lézt mi na nervy, ostatní postavy šustily papírem. Přestože zápletka vykázala několik nepředvídaných (nedomyšlených a zbytečných) odboček, ve výsledku se překvapení nekonalo. Zpočátku román zaujal, místy atakoval hranici 70%, ve druhé polovině často sklouzával pod 40%, průměr je z mé strany laskavým hodnocením. Musím dodat, že pro tento typ literatury nejsem zrovna ideální čtenářka, šlo o unáhlenou půjčku těsně před opětovným uzavřením knihoven.