Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

bafuskyBaf
02.07.2019 2 z 5

Nevím, nevím...prostě nějak mě tohle nesedlo. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy..

Burinkacdbd
25.06.2019 4 z 5

Obsahuje spoiler!!
Bylo to jiné. A líbilo se mi to. Nezávisle na této knize jsem nedávno dočetla Květy zla Charlese Baudelaira, takže jsem byla v obraze a verše mě nerušily. Naopak vnesly do příběhu něco nového...
Nečetla jsem autorovu předchozí knihu, se kterou "Věř mi" někteří zde (a nejenom zde) srovnávají. Prosím nesrovnávejte knihy (já se tomu neubránila např. u Jakuby Katalpy, jejíž Němci byli úžasní a Hořké moře mě strašně zklamalo).

On je vinen, jen potřebuje usvědčit. Ona má dělat volavku. V jediném okamžiku se však role obrátí. Celým příběhem se prolínají Květy zla Charlese Baudelaire...
Ano, vrah tentokrát zůstane vrahem a je jím osoba nejpravděpodobnější. I když má minimálně dvakrát namále a autor se nás snaží přesvědčit, že vrahem je někdo jiný.
V tomto příběhu chybí potoky krve, popisy vražd nejsou až tak nechutné, ale důležitá je (jak já to nazývám) linie strachu a nejistoty...
Knihu jsem začala číst v pátek večer a v neděli ráno jsem si dočetla poslední kapitoly. Schválně jsem je nedočetla večer, abych měla čas přemýšlet a očekávat, zda autor dokončí příběh tak, jak jsem si myslela, že skončí anebo zda bude chtít čtenáře šokovat a vrahem bude osoba zcela jiná.
Přečteno: červen 2019

Zuzanka46
19.06.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale rozhodně ne psychologický thriller. Příběh se sice dobře čte, ale místy působí zmateně a forma scénáře tomu zrovna moc nepomáhá. Po Ta přede mnou jsem čekala od autora víc, mnohem víc.

KrisV.
11.06.2019 4 z 5

Po přečtení knihy Ta přede mnou jsem se těšila na další povedenou knihu - bohužel mě částečně zklamala. Čekala jsem od knihy více, ale v určitých kapitolách jsem se nemohla odtrhnout od děje. Konec bych více promyslela.

Danago
10.06.2019 3 z 5

Měla jsem to s knížkou trochu na houpačce. Místy mě dost bavila a místy mě nudila. Občas i překvapila.
Herečka jako volavka a básnická sbírka Květy zla, na kterých je kniha založená, mi připadá jako dost dobrý nápad.
Charles Baudelaire a jeho životní příběh mě překvapil, i když jsem se nikde nedopátrala jestli je založen na faktech.
Forma filmového scénáře , která se v knize hodně objevovala mně zrovna neseděla.
Za mě průměr .

marimari
05.06.2019 3 z 5

Místy napínavé, zmatené a matoucí. Forma filmového scénáře zajímavá, ale hlavní postavy nic moc.

Peqvy
01.06.2019 5 z 5

Přiznávám, že podle anotace mě kniha nijak nenatchla. Důvodem, proč jsem ji začala číst, byly dvě slova ,,psychologický thriller", moc jsem netušila, co si pod tím představit.
Spisovatel si pohrává s vaším mozkem jako kočka s klubíčkem. Když už si myslíte, že čtete, to co je pravda a uvěříte tomu, hned vás přesvědčí o tom, že jste na omylu. Bylo to jen v rámci podivné divadelní hry, ,,Kde přestává hraní?". Při čtení knihy Věř mi jsem na stoprocent musela počítat s tím, že ničemu věřit nemůžu.
Stejně tak jak si autor hraje s dějem, hraje si i s charakterem postav. Do poslední chvíle nevíte, zda jsou všichni tím, čím se zdají být. Je Claire odvážná, nebo hloupá a naivní? A co Patrick? Chytrý šarmantní svůdník, nebo nebezpečný a zvrácený padouch?
Kniha je nesmírně čtivá, při čtení posledních kapitol si dokonce myslím, že jsem ani nedýchala. Je to velmi napínavá kniha, která určitě stojí za přečtení.

Ketrin.TR
28.05.2019 2 z 5

Tak jak mě knížka "Ta přede mnou" nadchla, tak tento počin ve mě vcelku nic nezanechal a musím se přiznat, že týden po přečtení si knížku už ani moc nevybavuji. A to je přece špatně, knížka má zapůsobit a něco v člověku zanechat! První polovina byla napínavá a držela u děje, ale pak se to všechno začalo divně zamotávat a čtenář z toho všeho má v hlavě jen maglajs. Jelikož nejsem fanoušek do básní a ve škole jsem básníky bytostně nesnášela, verše a jejich vtěsnění do textu mě nebavilo, ale tak to je čistě můj problém. Příběh je zbytečně překombinovaný, nevíte co je teda hrané a co doopravdy, text je neustálým střídáním různých stylů přeplácaný. Jediné plus je čtivé vyprávění, což je tak jediné, co vás u knížky drží a nutí číst dál.

annettka1098
26.05.2019 3 z 5

Kniha se postupně stupňuje a vy pořád nevíte na čem jste. Zavěr mě opravdu překvapil a mám tak nějak chuť dát si to ještě jednou. Tentokrát si užít ty celkem promyšlené detaily. Kdyby byly detaily promyšlené ještě o malinký kousek více, bylo by to plných 5hvězd!

alena7172
24.05.2019 4 z 5

Pěkná kniha, chvíli mi sice trvalo než mne vtáhla do děje, ale pak jsem byla zvědavá jak to skončí. Od autora jsem četla i knihu Ta přede mnou a líbila se mi víc, ale tato taky není špatná jen trochu víc zamotaná, že ani čtenář neví co je pravda a co ne. Možná by tomu pomohlo bližší vysvětlení a větší propracovanost konce.
Po začtení se kniha četla dobře a rychle, ale po přečtení mám pořád smíšené pocity, celkově dávám 3,5 *

janik6969
24.05.2019 5 z 5

Po první třetině jsem byla schopna říct jen WAW, to je teda nářez! Ale pak se to nějak zvrtlo, závěr se snažil autor znova trochu oživit ale to patřičné napětí už nevyvolal, nicméně perfektní thriler

stehlicek
23.05.2019 2 z 5

Takhle rozporuplné pocity z knihy jsem už dlouho neměla. Rozjezd skvělý, pěkné tempo - a najednou zvrat. A pak další, podivný. A další, ještě méně logický. přiznám se, že jsem měla problém poslední třetinu dočíst. Škoda, potenciál to mělo.

Anna 13
19.05.2019 2 z 5

Já mám s tou knihou problém.

Tato kniha po nás chce, abychom jí věřili... Má to ostatně už v názvu.
Ale když jí svou důvěru dáte, zradí vás. A druhou šanci už jí nedáte. Protože ten příběh toho není hoden...

Je neskutečně překombinovaný, autor chce šokovat a klamat čtenáře za každou cenu... Děj je vrtkavý, moc nucený...

Vraždy podle Baudelaira jsou skvostným nápadem. Bohužel zvláštně vykonstruovaným a nedotaženým... Opravdu by mě velmi zajímalo, zda je zde básníkův život vykreslen dle skutečnosti. Snad ano.

Kniha má na přebalu od Booklistu citaci: "Přesvědčivé čtení". Nevím, kdo to mohl napsat, ale příběh je jeden velký zpackaný maglajs, který rozhodně přesvědčí málokoho.

Na to, jak výborná je první polovina knihy, je až neuvěřitelné, že se druhou půlkou dá vše tak moc obrátit, převrátit a zfalšovat, a tím celý příběh dát na odpis.
Mrzí mě to. Na to, jak dobře to začalo.

Podprůměrná kniha, na kterou brzy zapomenete.

Terrez93
16.05.2019 3 z 5

no pro člověka, který neholduje poezii to bylo hodně průměrné. Pasáže, které byly spojeny s úryvky z knihy, pro mě bylo peklo, vůbec jsem nepochopila, co tím "básník" chtěl říci a tedy jsem pořádně nepochopila, jak se to prolíná s příběhem v knížce, tyto pasáže mě vůbec nebavily ,ale to je asi jenom můj subjektivní názor. Nicméně konec mi přišel nedotažený a odfláklý , pár stránek rozuzlení a konec. A co si budeme povídat, ani jedna z hlavních postav mi nepřirostla k srdci a ani mě nijak nezaujala. Průměr

Lotka
09.05.2019 2 z 5

I když se autor snažil čtenáře udržovat v napětí a překombinovat všemožně zápletky, že vlastně nevíte komu věřit, tak celkově kniha působí hloupě, oblíbenou postavu taky žádnou nepotkáte a ve finále vše rychle zapomenete.

Koketa
09.05.2019 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha. Děj odsýpal, nikde nebyly žádné zbytečné prostoje, neustálé dějové zvraty. Za mě pět hvězd.

jana1941
06.05.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo i když mi malinko vadilo divadelní prostředí, ve kterém se děj odehrává. Ale jako celek to bylo fajn. Kniha se četla tak nějak sama, pořád mě to nutilo číst dál.

Mandlevest
05.05.2019 4 z 5

Ne vždy, když je kniha čtivá, a to tato bezesporu je, ve Vás zanechá nějaký pocit, ať už jakýkoliv. Knihu Věř mi přelouskáte velmi rychle, ale zřejmě i velmi rychle na ni zapomenete. Na druhé straně, kdo četl autorovu knihu Ta přede mnou, asi věděl do čeho půjde. Autor je skvělý mystifikátor, nic není jak se zdá, za pár stránek je vše jinak a konec překvapí. Hvězdičku navíc dávám za nápad s verši Charlese Baudelairea Květy zla, mě to nerušilo, s chutí jsem si několik veršů této eroticko -temné poezie přečetla.

soupik2012
04.05.2019 3 z 5

Další z knih, které musím rozdělit. Až do umístění Claire do psychiatrické léčebny, to byl strhující thriller, které mám tak ráda. Ale potom se z toho stala pomalá psychologická hra. Kniha úplně ztratila tempo. Závěr, který sliboval shakespearovské drama se nakonec také nekonal. Zůstalo jenom hollywoodské pozlátko. Knihu čte velmi dobře paní Veronika Kubařová.

DadulaZ
03.05.2019

Za mě perfektní bestseller. Překvapilo mě, že se autorovi povedla až na druhý pokus. Přes to, že bylo všechno od začátku jasné, mě autor uměl občas svést z cesty. Knihu jsem hltala a nevnímala jsem okolní svět. Vím, že se ke knize ráda vrátím.