Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1073 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a super. Možná ne tak dobrá jako Ta přede mnou ale napínavé, zajímavé téma. Doporučuji.

JanuldaN
28.11.2021 4 z 5

4 hvězdičky hlavně za audioknihu! Za mne skvělá interpretace, nemohla jsem přestat poslouchat. Napínavé, herecké prostředí zajímavé, psychologie hlavních postav dobře vykreslená... Za mne nedůležité, kdo vrahem, ale důležité pátrání!

Grety
20.11.2021 3 z 5

Nějak jsem se v tom motala, co je realita a co fikce? Za mě někde, až moc propletené.

andrea7191
08.11.2021 4 z 5

Audiokniha. Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to dopadne. Pak přišel zvrat a pozměnila jsem názor, ovšem, ke konci už to bylo celkem jasné. Nicméně, jsem byla i tak překvapená. To, že některé pasáže jsou mimo a nesedí s příběhem, vynechám, je to přeci jen příběh, který by bez toho nebyl tím, čím je. Za mě skvělá kniha, která mě zaujala a protože jde už o druhou knihu od tohoto autora, která je super, určitě se pustím i do dalších.

Millyf
15.10.2021 3 z 5

Kniha bola síce napínavá,no miestami som sa skôr strácala...no je pravda,že do konca som bola stále na pochybách,kto je vrahom,takže v konečnom dôsledku fajn.Claire bola fakt dobrá herečka,myslím až moc nebezpečná aj pre samu seba

Aileena
13.10.2021 4 z 5

Pěkné tři a půl hvězdy. Za mne o chlup horší, než "Ta přede mnou". Přiznám se, že po čtení literatury faktu a červené knihovny mi zase sedlo trocha toho napětí.
Měla jsem to půl na půl (audio s knihou). Veronika Khek Kubařová mi vůbec nevadí, četla pěkně, ale bohužel mi hlavní hrdinka Claire byla ukrutně nesympatická (možná právě i díky hlasovému vyjádření, které jí V.K.K. vdechla.) Prostě sebestředná a přitom nejistá hysterická hérečka.
To nic nemění na příběhu, který byl zajímavý a poměrně neotřelý. Nechyběl ani dějový zvrat a přiznám se, že se autorovi povedlo mě trochu zmást a čekala jsem i jiný konec.
Překombinovaný mi příběh určitě nepřišel (to jsem četla jiné, lepší adepty na tento přívlastek). Trochu nadbytečné mi přišly scénářové vložky ve stylu psaní, ale pokud jde o autora, ráda si od něj přečtu další knihu a budu jen doufat v sympatičtější hrdiny... ;-)

PepkazDepka
30.09.2021 5 z 5

Velmi dobra kniha, citala sa sama, rychlo, precitane za den. Kratke kapitoly mi velmi vyhovuju, tak ako v jeho predoslej knihe a k hereckemu svetu mam blizko. Vobec mi to nepripadalo prekombinovane - to asi ludia predo mnou necitali naozaj prekombinovane knihy :D Vraha som uhadla hned na zaciatku, aj ked ma nachvilu zneistil zvrat ku koncu deju.. Dobra kniha, odporucam :)

Daenerys
17.09.2021 4 z 5

Do třičtvrtě knihy mě to dosti bavilo a zajímalo, pak už mi to přišlo trochu moc. Konkrétně trochu moc šílenství, nicméně mě stále zajímalo, jak to celé dopadne a stejně rychle, jako jsem číst začala, jsem i dočetla. Mno, možná trochu překombinované, ale v hlavě mi to asi nějakou dobu zůstane, takže jo, dobrý...

Mirin1349
16.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla zápletka vážně dobrá a zajímavá, čtení mě opravdu bavilo a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Na stranu druhou mě tam přišly naprosto zbytečné ty rádoby scénáristické dialogy, které asi měly knihu ozvláštnit, rozhodně bych se bez nich obešla. Taky mi přišlo mírně řečeno hodně překvapivé, jak snadno lze procpat scénář Květů zla na divadelní prkna, zvláště pak když je autor nějaký učitel, pravda s přidruženou překladatelskou kariérou. No a pak ten závěr… To už bylo opravdu hodně přitažené za vlasy. Vím, že je to fikce a kniha, kterou bych si měla užít. Někdy nad těmi fantasmagoriemi i přimhouřím oko a nevadí mi, ale tady toho prostě bylo až moc. Nic to ale nemění na tom, že někomu méně šťouravému a vstřícnějšímu se kniha bude líbit bez výhrad.

Fortuna7
12.09.2021 5 z 5

Nejprve bych chtěla říct, že jsem knihu poslouchala jako audio, a to zpracování bylo naprosto skvělé!
Úžasná hlavní hrdinka, dobrá zápletka a ten konec je fakt pecka. Některé části mi sice přišly už trochu moc překombinované, ale i tak je to suprová kniha, která by se mohla líbit milovníkům thrillerů a detektivek.

Lucie_1986
07.09.2021 4 z 5

4/5, duvodem byl konec. Resp. po docteni knihy jsem se v pameti vracela v knize dopredu a nektere kapitoly mi k tomu konci proste nesedely. Ale to je asi muj problem. Celkove je ale kniha velice ctiva a poutava, jsem rada, ze jsem po ni v knihovne sahla.

stesti.s.knihou
01.09.2021 4 z 5

Miluju thrillery, kde autor drží čtenáře v napětí do posledního momentu a on pak vlastně neví, co se děje a komu věřit. A přesně tohle jsem dostala.
Naprosto skvěle zvolená interpretka, která postavu Clairev rámci audioverze načetla velice věrohodně. Dobrá zápletka obohacená o básně Charlese Baudelaira. Napětí do poslední kapitoly, prolínání reality a divadelního scénáře.
Moc dobré, dávám 4/5.

micha-ella
24.08.2021 3 z 5

Příběh plný dohadů a nejistot. Přišlo mi to celé nelogické, vadil mi vkládaný styl scénářů. Dvě knížky tohoto autora se mi moc líbily, ale tahle mě zklamala.

juliesze
19.08.2021 3 z 5

Autor si s námi pohrával celou dobu knihy. Zajímavě vymyšlený motiv zasazený do básní světoznámého prozaika. Zajímavé a nejisté až pořád kosílající. U mě bohužel autor hrál na strunu napětí tak dlouho, že praskla. Bylo těch zvratů tak nějak prostě moc. Vlastně jsem už pak jen rychle četla, abych to měla co nejdříve za sebou. Nevím, možná, kdybych si rozložila knihu do delší doby, bylo by to zajímavé osvěžení. Ale takhle jsem z toho nejasného a až trochu přitlačeného na pilu byla už otrávená.

Murasaki
18.08.2021 2 z 5

Nevim, jestli jsem si na čtení této knihy jen nevybrala špatný čas, ale.. co to bylo? Četla jsem autorovu předešlou knihu Ta přede mnou, ze které jsem byla naprosto nadšená, ale tohle byl pravý opak. Bylo to cele chaotické, překombinované. Dost jsem se ztrácela a celou dobu jsem u čtení vypadala dost zmateně.
Dvě hvězdičky jsou za krátké kapitoly, tudíž rychle kniha utíkala a za docela zajímavý konec. Ale ke knize se asi uz nevrátím.

Sansli
14.07.2021 3 z 5

Příběh nebyl špatný, vlastně musím přiznat, že ze začátku se mi to hodně líbilo a byla jsem napnutá, jak to bude dál. Hlavně mě upoutala spojitost s Baudelairem a s jeho sbírkou básní Květy zla, které jsem nečetla a rozhodně jsem si nemyslela, že jsou tak temné. Ale příběhu to přidávalo na zajímavosti. Jenže pak se to začalo zamotávat a stáčet směrem, který už mě tak nenadchl. Bylo to pořád zamotanější a komplikovanější, že už jsem si několikrát myslela, že si ze mě autor dělá srandu. No kdybych to neposlouchala jako audioknihu asi bych knihu zavřela a už se k ní nevrátila.
A konec? No, ten mi trochu vynahradil tu překombinovanost a zamotanost, protože to nakonec dopadlo přesně tak, jak jsem doufala, že by to mělo dopadnout.

ste_mi
01.07.2021 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne..

Puntíkatýhrnek
23.06.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, až na ten konec. Souhlasím s většinou, že konec byl příliš překombinovaný až nesmyslný a celkově to kazí dojem příběhu. Nicméně pro mne to bylo čtivé i napínavé, ale hlavně poučné a to mám fakt ráda. Mám ráda detektivky, kde v zápletce figuruje kniha, třeba Inferno od Browna, nebo Kladivo na čarodějnice od J.S.Hitchcock a to tady bylo. Přinutilo mě to stáhnout si verše v češtině a pár si jich přečíst, na temnosti evidentně hodně přidává přístup překladatele, kterých u nás bylo mnoho a mnoho z nich byly naše básnické a spisovatelské klenoty (Hrubín, Nezval) a vzhledem k tomu, že Baudelaire byl francouz, tak možná, že překlad, který používal autor v originálu byl přece jen temnější. A i když na poezii prokletých básníků fakt nejsem, za mě tohle bylo nejzajímavější gro celého příběhu. Škoda za ten konec a proto dávám čtyři hvězdičky.

adelkas
13.06.2021 4 z 5

Příběh mně přinutil nikomu nevěřit. Vraha sem odhadla a četla s napětím do konce pro získání pravdy. Škoda jen toho krátkého konce, čekala jsem větší rozuzlení příběhů.

etell
12.06.2021 2 z 5

Keby som od autora neprečítala knihu Tá predo mnou a nebola z nej taká nadšená, tak toto dielo by som bola po pár kapitolách isto odložila. Na mňa naozaj veľmi pre-kombinované. Záver veľmi prekvapivý, v tomto autor nesklamal. Druhý krát však po tejto knihe určite nesiahnem. Autorovi, ale šancu ešte dám.