Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

Anniee
22.03.2023 4 z 5

Je to s podivem, ale toto mě docela brutálně zasáhlo. Všechno to šílenství, tichý, vyčkávající, pak probublávající a nakonec tryskající všemi směry. To šílenství mě zasáhlo nejvíc. Všudypřítomný, nacházející se v lidech, u kterých bychom to čekali nejméně. Ta temnota, to zoufalství. Všechno toto krásně doplňovaly Baudelairovy básně ze sbírky Květy zla.
Kniha sama o sobě nebyla až tak speciální, byla spíše překombinovaná a zbrklá. Ale něco v ní mě prostě zaujalo a nedalo mi, abych se, byť jen na chvíli, odtrhla. Na každého bude působit jiným způsobem, někdo bude zklamaný, někdo nadšený, to je jasné. A třeba by i na mě působila jinak, kdybych ji četla jindy, jinde, jinak

Miriam
19.03.2023 3 z 5

Květy zla mám v knihovně, ale je to pro jedna z knih, kterou tam zkrátka mám, ale těžko říct, zda si ji někdy přečtu. Básně z této sbírky jsou i v této knize, což mě příjemně překvapilo, osvěžilo to děj. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, byla dost psychopatická a afektovaná sama o sobě. Děj i zápletka se mi líbily, knihy tohoto autora mě nenudí. Proto hodnotím kladně a zase si od něj něco přečtu.

Kami33
05.03.2023 4 z 5

Bylo to napínavé, bylo to zajímavé. Ale... už na začátku... nevím, proč vlastně Stela Claire najala. Po dočtení knihy to nedává vůbec smysl. A pak pokud by se člověk zamyslel nad technickými detaily... Většinou nad těmito věcmi u knih nepřemýšlím, ale tady jsem po dočtení měla pocit: Opravdu???
Nicméně čtivé to je. Ale Slušní lidé od téhož autora byli mnohem propracovanější.

Bara52
31.01.2023 5 z 5

Uprimne nechapu, proc to ma jen 72 %. Pribeh je dost originalni a odlisny od prehrsle thrilleru, ktere se posledni dobou snad denne objevuji. Tema dark webu a tady tech uchylaren mi nikdy nebylo uplne prijemne, ale zato miluju knihy, kde do posledni chvile neuhadnete rozuzleni, coz tato kniha splnila stoprocentne. Spisovatel ma obecne hrozne zajimave knizky.

misha4005
25.01.2023 1 z 5

Strašně mě to nebavilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti.

LuckaDea
20.01.2023 4 z 5

Zajímavý, čtivý a napínavý příběh. Konec byl hodně překvapivý. Neřadím tuto knihu tedy na stejnou příčku jako další autorovu knihu "Ta přede mnou", ale kniha stojí určitě za přečtení a celkově ji hodnotím jako nadprůměrnou.

Dandulka
10.01.2023 5 z 5

Super, moc zajímavý příběh. Těším se na další.

Obelix15
21.12.2022 3 z 5

Kdybych měl tuto knihu hodnotit samostatně, byl by to vcelku napínavý thriller. Pokud bych měl porovnat s ostatními knihami od tohoto autora, je pro mě zdaleka nejslabší.

Začátek knihy sliboval napětí a příběh plný zvratů v pro mě neprobádaném hereckém prostředí. Postupem času se děj dostával do trochu nepřehledné spirály, kdy čtenář musí často rozmotávat klubko představivosti, paranoi a hereckých výkonů. Velkým plusem pro mě byly již zmíněné metody herectví, kdy se nám autor snaží co nejvíce přiblížit práci učitele a herců. Mínusem pro mě byl trochu předvídatelný a nepřekvapivý konec.
Velký potenciál jsem naopak viděl v případném pátrání na internetových stránkách Necropolis, kde by špetka Darkwebu neuškodila, škoda.

Malýmedvěd
13.10.2022 3 z 5

Spíš 2,5*. Thriller co se dobře snadno a rychle čte. Dobře se hodí třeba do čekárny u lékaře, nebo všude tam, kde naše pozornost může těkat. Kniha, příběh i postavy jsou tak jednoduché a průhledné, že pozornost budete mít i na rozhovor s pacientem vedle sebe. Logika dostává párkrát na zadek a jsou tam drobné dírky v příběhu, ale kdo by chtěl být šťoura, tohle je "průtoková" kniha.

evik91
01.10.2022 4 z 5

Zajímavé téma. Konec mě teda úplně dostal, vůbec jsem to nečekala. Líbily se mi ty krátké kapitoly.

Anet2106
28.09.2022 3 z 5

Kniha co nenadchne ani neurazí. V určitých částech se mi to zdálo nekonečné. Přidanou hodnotu vidím ve vhledu do života herců, jinak je to průměr.

pohoda58
14.09.2022 5 z 5

Skvělý, napínavý triller.

Vesmich
03.09.2022 5 z 5

Mimořádný čtenářský zážitek! Fantastická jízda na toboganu, během které jsem se dozvěděla o herectví mnohem víc, než bych si myslela, že bych potřebovala, avšak... Jeden nikdy neví, co se mu kdy bude hodit. Ty zvraty mi připomínaly film Děvka francouzského poručíka/ Francouzova milenka.

Chesterton
29.08.2022 2 z 5

[audiokniha]
Slušný paskvil o manipulaci s psychikou a fascinaci zlem, lehce prošpikovaný hnusárnama.

"Jedna možnost je, že deviace představuje odvrácenou stranu libertarianismu. Jakmile si lidé začnou myslet, že mají právo prosazovat vlastní štěstí na úkor společenských norem, vytvoří se malá, ale stále rostoucí skupina jejíž členové nechápou proč by nemohli hovět svým nejzvrácenějším choutkám."
Hvězda pro Veroniku Khek Kubařovou v roli neviditelné herečky a verše byly fajn.
1/2

Littlemonday
28.08.2022 4 z 5

Věř mi - J.P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Tak tahle knížka mě nutí hodně přemýšlet nad otázkou: “Co na ni říkáš?”
Čekal na mně brutálně překombinovaný děj, takovou jízdu plnou zvratů jsem si dlouho neprožila. Absolutně jsem netušila, kde je vlastně pravda, spousta věcí mi přišla úplně zcestná, narušený jsou tam asi všechny postavy.
Každopádně musím vyzdvihnout neuvěřitelnou čtivost knihy, máte potřebu stále pokračovat ve čtení a dozvědět se, jak to tedy celé je.
Příběh je absolutně šílený, kdybych ho měla někomu odvyprávět, tak bych to asi nedokázala, jak moc se mi v průběhu knihy měnil názor na postavy a na situace, kterými procházeli.
Ale určitě nelituju toho, že jsem Věř mi četla, bylo to prostě hustý.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

PajaK.
16.08.2022 3 z 5

Oproti ostatním knihám od tohoto autora byla tahle kniha taková složitější/zamotanější. Začátkem jsem se dost prokousávala a moc mě nebavil. Zajímavé to začalo být asi tak od půlky, pak mě to začalo bavit a konec jsem dočetla jedním dechem. Sice jsou ostatní knihy tohoto autora lepší, ale ani tuhle bych úplně nezavrhovala, myslím, že stojí za přečtení.

Danilla
14.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Tato kniha mi oproti jiným knihám od autora nesedla. Neuvěřitelně zamotaný a překombinovaný děj.
Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět, který z těch dvou magorů je vrah. Za mě je kniha velké zklamání.

esty8532
08.08.2022 4 z 5

Jediný autor u kterého po přečtení celé knížky mám pocit, že vím vše a zároveň nic.
Autor si se čtenářem hraje od první stránky. Popouští uzdu jeho fantazii ve vytvoření desítek scénářů příběhu. Znovu a znovu vstupuje a mění okolnosti, charaktery postav a dovádí čtenáře až na hranici mezi fikcí a realitou.
Tohle dokáže pouze dobrý autor.

Dashik
04.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Musím říct, že ze začátku jsem byla trochu skeptická a nebyla si jistá, zda se mi podaří začíst kvůli stylu psaní.. ALE... jsem ráda, že jsem to nevzdala a dočetla. Většinou odhadnu vraha celkem rychle, ale tady jsem prostě fakt nevěděla, která z těch dvou hlavních postav, to udělala. Takže za mě palec nahoru.

LaCoccinelle
04.08.2022 3 z 5

Neskutečně schizofrenní knížka... Dočetla jsem jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne.