Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380606/bmid_ver-mi-7KN-380606.jpg 4 414 82

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň. Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na veřejnou střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její. Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodeje drog se svým starším bratrem chce vést normální život – chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory. Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc – jeden druhého.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trust , 2017

Ála1968
05.10.2023 4 z 5

Přestože příběh byl bez erotických scén, které většinou v těchto románech bývají, nemůžu mu upřít,že byl čtivý a velmi dobře napsaný

Malíček
27.01.2023 3 z 5

Tohle pro mě bylo zčásti utrpení, příběh mi přišel vyhrocený a chování hlavních postav mi občas nedávalo moc smysl.
Knihu bych hodnotila jako průměrnou romantiku a asi bych ji dál nedoporučila. Myslím, že jsou na trhu i příjemnější a komplexnější knihy tohoto žánru.

havrmoni
30.07.2022 3 z 5

Není to první kniha, kterou čtu a pak zjistím, že je spíš pro náctileté, ale tahle je takový průměr. Začátek zajímavý pak takové to nic moc a konec akční jako blázen. No a postavy celkem fajn jen Edie byla zvláštní. Ona se sebou vlastně nic nedělala. Jo, postavila se šikaně, ale pak vše obrátila ve vztek, všechno by řešila pěstmi a moc u toho nepřemýškela. A obálka, no tak to na sotva zletilého chlapce nevypadá.

Lofda
21.06.2022 3 z 5

Nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná romantika, i když jako náctiletá bych ji nejspíš ocenila mnohem výš.. Na některé myšlenkové pochody jsem asi už stará ;-) Nicméně musím pochválit "téma" - bylo zajímavé sledovat vývoj postav, být svědkem přepadení musí zahýbat psychikou snad každému..

cukrovka
24.05.2022 4 z 5

Knížku bych spíše zařadila do kategorie pro -náctileté. Příběh byl zajímavý, postavy sympatické. Traumatické situace - nikdy nedokážeme odhadnout jak se zachováme a jak nás ovlivní v dalším životě. Jeden začíná žít okamžikem, druhý se zkouší vyhrabat ze šikmé plochy na které byl.

Veruru1981
17.04.2022 3 z 5

Trochu infantilni, spise pro pubertaky, misty hodne nerealne dialogy (ale mozna dano tim, ze pubertu mam uz davno za sebou). Presto jsem to docetla. Skoda jen, ze kdyz se to zacalo rozjizdet, kniha skoncila... Postavy mely zajimavou dynamiku, i kdyz si nedokazu predstavit, ze by se skolni frajer c. 1 bezhlave zamiloval do tlustosky, ze ktere si cela skola dela srandu. Btw. zrovna to, ze hlavni hrdinka ma byt tlusta, bylo pro dej uplne zbytecny, stejne jako to, ze hlavni hrdina je byvaly dealer... Ale oddychovce na odpoledne to lze odpustit.

MAU256
16.04.2022 5 z 5

Moc hezké čtení. Jak romantické, když se bývalý prodejce drog zakouká do nemodelky :-). Knížku jsem nemohla odložit, protože jsem se chtěla dozvědět, jak to dopadne.

"A není to konec, Edie," odpověděl po chvíli. "Vydrží to. Jestli budeme chtít."

alzbeta2843
19.02.2022 4 z 5

Kniha je určite skôr YA než NA, ale i tak som ju zhltla. Nemusím asi hovoriť, že ma zaujala anotácia. Táto téma je dosť závažna a nikomu by som to nepriala zažiť. Avšak prvé kapitoly mohli byť určite lepšie popísané, ale chápem že to nie je cieľom knihy. Vzhľadom na to, že Eddie bola považovaná za bacuľky by ma zaujímalo, či taká naozaj bola, alebo bola normálna holka, čo mala prsia, boky a zadok (takže sexi holka). V knihe sa mi páčil hlavne John. Do neho by som sa určite zamilovala i ja a veľmi som ocenila, že Eddie nemala také pubertálne maniere, ktoré sa objavujú v podobných knihách. Za mňa posledná kapitola mohla byť kľudne natiahnutá a ani by som sa nehnevala ak by nebol epilóg. To by som síce nadávala, ale hodne by sa mi to páčilo.

anna7852
01.02.2022 3 z 5

Asi by se mi kniha libila vic,kdyby se dobra polovina kniha porad neomylala tim co se stalo.
Jinak pribeh byl hezky,hlavni postavy se mi libili a ne je oni,ale i zbytek byl fajn:)
Oddechova jednohubka na odpoledne

Raislin
29.01.2022 5 z 5

Opět bych řekla, že kniha je zcela jistě pro mladší ročníky než jsem já. I tak mě moc bavila. Byla to příjemná oddechovka. Bylo v ní vše co mám ráda. Napětí, přátelství, láska. Určitě stojí za přečtení.

kacenka6144
17.12.2021 3 z 5

Zajímavá myšlenka příběhu. Ale určitě bych tuhle knížku nezařadila mezi romány pro ženy. Spíš do kategorie young adult.

Nicolka77
27.10.2021 5 z 5

hrozne mě to bavilo, love story trochu jinak, nebo ne úplně jinak..ale tahle love story měla jiný začátek, který mě prostě pohltil..a celkově mě pohltil vztah mezi Edie a Johnem, jen škoda, že jsem se na konci nedozvedela více o Andersemovi a Hang :)

Kristy.Seb
09.05.2021 5 z 5

Jestli něco opravdu chceme, nevzdáme se toho. Takhle snadný to je.

Edie byla skvělá hned od začátku. Naprosto normální holka (krev a mlíko), s normálními mladistvými problémy. A to co zažila? Zvládla to fantasticky. S Johnem byli skvělí!

lihate
07.04.2021 4 z 5

Nevím, co jsem od knihy čekala, ale překvapila mě. Bavila jsem se a četla se rychle. Edie jsem si zamilovala už na prvních stránkách, když nakupovala, protože bychom mohli mít stejný nákup. Líbilo se mi, že je knihomolka a má ráda sladký a seriály. Líbí se mi, že není kost a kůže, což jsem zaregistrovala u Kylie Scott jako jediné autorky, že nepíše jen o nádherných, vypracovaných, štíhlých lidech, ale že mají obyčejné nedostatky, jako my všichni. Je zvláštní, jak prvotní setkání se smrtí v naší blízkosti přehodnotí veškeré hodnoty a změní pohled na život, taky jsem to poznala. John působil dost uzavřeně a nevím proč, ale měla jsem problém představit si ho, že vypadá jako kluk na obálce. Nicméně jsem si ho oblíbila už ve večerce, byl milý, pohotový, vtipný, a do které rodiny se narodíme, neovlivní nikdo.

"Jenže pocity se nedají jen tak vypnout a zapnout."

martina1797
26.03.2021 5 z 5

Vzhledem k ne moc vysokému hodnocení tady, jsem si nebyla jistá co čekat, ale zaujala mě anotace a dala jsem knížce šanci. A rozhodně jsem dobře udělala, protože mě to prostě bavilo. Skvěle se četla, a když bych ráno nevstávala do práce, měla bych jí za večer přečtenou. Za mě určitě doporučuji.

johana3160
17.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi libila i kdyz byla na hranici mezi divcim romanem a romanem pro zeny. Nicmene autorka me velmi zaujala. On byl mozna trochu vyspelejsi nez na svuj vek, ale taky nevyrustal “normalne”. Napinave sceny byly napinave a vyvoj postav, rekneme, primereny. Ke konci jsem se trochu bala spatneho konce, tusila jsem ze se na scene objevi Dillon, jen jsem se bala, co provede. Myslim, ze realny stret s nekym takovym by nedopadl tak “dobre”. Ale jsem rada ze to dopadlo jak to dopadlo:) autorka teda moc dlouho nenapinala, ale i tak to bylo fajn;) Snad jeste neco vydaj, autorka za to urco stoji:)

Laf
13.03.2021 4 z 5

Výborná kniha, která se čte úplně sama. Byla jsem mile překvapena. Můžu jen a jen doporučit. Pro chvíle pohody a oddychu to není vůbec špatná volba :)

hledaseniki
11.03.2021 3 z 5

Kniha, kterou bych si sama nevybrala, ale která si ke mě našla cestu sama.
Román který vypráví příběh Edie, která byla svědkem přepadení večerky. Její život se od této události změní.
Téma, které se tváří jako vážné, ale ve finále to byla čistá romantika určená mladším čtenářům. John je skvěla postava, pro zlobivé chlapce mám slabost, ale je to všechno strašně předvídatelné ale budiž to se dá pochopit, ale to jak Edie nad Johnem vzdychá pokaždé když ho vidí, to bylo trochu moc. Kniha neurazí, ale ani nenadchne, ale čtivost jí upřít nemůžu, dalo se z toho příběhu vytěžit mnohem víc.

kh1989
11.02.2021 5 z 5

Moc se mi líbila... Strach, nebezpečí a láska. Pěkná kombinace. :)

Knihomolka97
10.02.2021 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Byla opravdu výborná, bavila mě, skoro jsem ji nemohla odložit. Konečně příběh, kde hlavní hrdinka není vychrtlá. :D Edie se mi líbila a nejen proto, že byla knihomolka. Chápala jsem její trápení, co se týče postavy a fandila jsem jí, ať si šikanu od spolužáků nenechá líbit...
Co říct k Johnovi? Prostě miláček. :D
Oba vedli úplně rozdílné životy, ale jedna hrůzná událost je svedla dohromady. Stali se blízkými přáteli, porozuměli si, navzájem se podrželi a postupně mezi nimi vzniklo i něco víc... ;)
Jen ten konec mi přišel uspěchaný a některé věci bych víc rozvedla.