Venuše ze zátoky

Venuše ze zátoky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407579/bmid_venuse-ze-zatoky-bVD-407579.jpg 4 492 128

Pohodovou prázdninovou atmosféru léta roku 2009 naruší hrůzostrašný nález dívčího těla bez hlavy a rukou. Torzo najdou mladí sportovci z loděnice a zažijí opravdový šok. Za dva dny se na opačném konci města v jiné zátoce najde useknutá hlava. Případ se začíná nepříjemně a hlavně nepředvídatelně zamotávat. Extrémně horké léto komplikuje vyšetřování nejen milovníkům sněhu a deště, jakým je detektiv Richard Krauz, ale i odolnějším kolegům. Do života oddělení vražd zasáhnou kromě rozsekaného děvčete i jiné tragické události. Poprvé od založení samostatného oddělení specializujícího se na nejzávažnější trestné činy se stane tragédie přímo v řadách detektivů. Realita bývá občas krutá – se ztrátami se počítá na každém válečném poli, ale boj je třeba dovést do úspěšného konce, ať už se osud zpěčuje, jak chce.... celý text

Leona333
Leona333
15.01.2021 5 z 5

Tak to byla opět podmanivá, sugestivní, reálná jízda - počteníčko. Tenhle detektivní příběh je od autora snad nejlepší co jsem zatím četla. A prostě jsem neodolala a vykručela jsem si od kamaráda ze Slovenska tento díl i ve slovenštině, abych si ten osobitý humor a narážky, které celou knihou prochází ještě více užila...

Petronela16
Petronela16
01.01.2021 5 z 5

Opäť jedna danovka za mnou, teda aby som bola presná -vypočuta ako audiokniha.Trochu som mala obavy,lebo už som bola zvyknutá na M.Geišberga, ale musím povedať,že aj v podaní M.Mňahončáka to bolo fajn počúvateľné.No takže aj táto danovka dostáva odo mňa plný počet *a hor sa do počúvania ďalšej.

jan7760
jan7760
23.12.2020 5 z 5

Výborná, so zápletkou, škoda tej linky s Gabom, čakal som na prenasledovanie...

Chesterton
Chesterton
22.11.2020 5 z 5

Skutečně DD ve skvělé formě jako ve svých začátcích. Už jsem narazila na pár nevydařených, ale tato drsná, dost zapeklitá, luxusním humorem odlehčená a pěkně svižná mezi ně nepatří.
Fajn zážitek.

items
items
10.11.2020 5 z 5

Aká len debilina stačí, aby si človek posral život, resp. oň rovno prišiel...
Petra...

RADOST
RADOST
26.10.2020 5 z 5

Léto, vedro, prázdniny, koupání... Jak pro koho. Skvělé pokračování série, plné zvratů, neblahých náhod i cíleného ziskuchtivého hnusu. Tentokrát bez politiky, což mi velmi vyhovovalo.

Opatov
Opatov
09.08.2020 5 z 5

Audio, které čte jiný hlas. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je něco jinak a než jsem si zvykla. Ale musím říct, že načtení je skvělé.
Dominik Dán je pro mě TOP autor. Nečtu díly popořadě, ale tenhle zatím patří k těm nejlepším.
Jo, čtyřkolka je nebezpečná zábava.

m_martina
m_martina
03.08.2020 5 z 5

Knihy Dominika Dána nečtu v tom pořadí, jak vycházejí, ale podle toho, jak se mi kdy která dostane do rukou. To však vůbec nevadí, pro mě jsou to vždycky příjemné hodiny strávené ve společnosti Richarda Krauze a jeho kolegů. Ale zrovna u této knihy nutně potřebuji pokračování, proto se hned poohlédnu po dalším případu ze série Naše mesto.

Kortez
Kortez
29.07.2020 5 z 5

Dlouho jsem řešil jedinou věc, jak přijmu nového nástupce při čtení audioknihy. Po smrti Mariána Gaišberga jsem si nedokázal představit jak ho někdo nahradí.
Musím uznat že má obava byla zbytečná. MG byl jedinečný, pan Mňahončák je skvělá volba.
Co se týče samotné detektivky, zase parádní jízda s partou vraždárov která si poradí v každé situaci. Uz mám připravenou další chuťovku a za pár dní vychází horká novinka, takže letošní dovolená bude ve stylu DD!

asterixka
asterixka
12.07.2020 5 z 5

Dánovka jak má být, super, a bez politiky ještě o fous lepší :) Miluju ty vtípky vraždárskej partičky... Jinak všechny knihy Dominika Dána poslouchám; tato je druhá, kterou jsem slyšela namluvenou panem Mňahončákem a už jsem si úplně zvykla, myslím, že Martin Mňahončák je velmi solidním nástupcem pana Mariána Geišberga, bez kterého jsem si nedovedla audioknihy představit.

Janaves
Janaves
01.07.2020 5 z 5

Perfektní. Nechci z děje nic prozrazovat,ale to s Lindou mě dostalo..Nenapadlo mě,že zemřela takhle... Hustý!

Modrásek16
Modrásek16
20.06.2020 5 z 5

Jako všechny knihy DD perfektní.

konicekbily
konicekbily
16.06.2020 5 z 5

Napínavý detektivní thriller z dnešní doby nabízí asi reálný pohled na současnou situaci mladší generace. Očima koulím jako Hurvínek v televizním Večerníčku, co se to kolem děje! A domnívám se, že autor vše skvěle popsal - a další jeho knihy si rád přečtu. Pokud bych měl jeho romány klasifikovat a někam zařadit do souvislostí, potom je tu podoba s 87.revírem autora - Ed McBain.

PetK
PetK
15.06.2020 5 z 5

Moje první audio dánovka, kterou nenačetl Marian Geišberg (budiž mu země lehká). Měl jsem z toho obavu, protože dle mého názoru dodával Dánovým detektivkám tak 30 % charismatu. Většinu z nich už jsem slyšela 2× a myslím, že ne naposled.
Pan Mňahončák sice není MG, ale obávala jsem se zbytečně. Myslím, že nelehkého úkolu nástupce se zhostil se ctí, i když si asi ještě budu zvykat. Každopádně myslím, že výběr interpreta to byl šťastný.
Příběh samotný... začíná bolet. Všechny z partie už beru "za svoje" a představa, že by některý z nich nebyl, mě teda fakt deptá. No a jinak - jinak to prostě furt stejně miluju.

ViolettaCh.
ViolettaCh.
07.06.2020 5 z 5

Další úžasná, napínavá dánovka! To prostě nemá chybu! Autor je (naštěstí) velmi plodný, takže skoro ani nestíhám číst, ale rozhodně si žádnou knížku nenechám ujít. Ta vraždařská parta kolem detektiva Krause má moje sympatie už od doby Rudého kapitána, což byla moje první dánovka, kterou jsem si v knihkupectví koupila náhodou, abych měla něco na dovolenou. Pak jsem zjistila, že autor chrlí i další detektivky se stejnou partou a od té doby si nenechám žádnou uniknout.

Koudyna
Koudyna
04.05.2020 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem...nezklamal.Určitě se k němu vrátím.

mi-380
mi-380
25.04.2020 5 z 5

Mistr příběhů ze života, kvalitních kriminálních zápletek, a hlavně úderných a vtipných dialogů, mě znovu nenechal včera večer usnout, dokud nebylo v Našem Mestě v kanceláři 141 jasno. To jasno se ale týká jen posledních případů, nad některými členy party se naopak stahují mračna.
90 % (zatím 172 hodnotících s průměrem 91 %).
...
„Počkajte...“ Emil dostal nápad. „Niečo mi napadlo. Tí vaši kolegovia zo sídliska so mnou pekne vykývali, ale vy by ste mohli...“
Detektívi sa prekvapene otočili.
„No, vy by ste nás mohli ochrániť!“
„Geniálny nápad!“ pochválil ho Burger.
„A čo? Šak pomáhame policajtom, kde môžeme, tak si zaslúžime ochranu.“
„My chránime iba ústavných činiteľov. Emil, si ústavný činiteľ?“
„A nie? Sme menšina, ústava nám zaručuje ochranu, tak sme ústavní činitelia! Musíte nás ochrániť!“
„Nemusíme!“...
„Musíte, šak nám ide o život!“
„Sami ste si to posrali.“
„Tak ústavných činiteľov môžete chrániť, a cigánov nie? Cigáni vám nie sú dobrí?“
„Emil, cigáni sú dobrí, ale práve odo mňa nechci vedieť na čo.“
„Pán Burger, ale vy ste tí oní... štátni orgáni a štátni orgáni sa musia o nás postarať. Na to je zákon!“
„O zákonoch vieš guľové, Emil. Zákonmi sa neoháňaj, vráť prachy a bude po probléme.“
„A z čoho, šak Zdena všetko rozfofrovala!“
„To nie je moja vec, alebo čakáš, že ja ti požičiam?“...

P.S.
Tak už mi zbývá nepřečtený jen jeden jediný poslední příběh. Smutná představa, ale věřím a doufám, že autorovi ještě nedošla inspirace.

oskli
oskli
19.04.2020 5 z 5

Měla jsem v plánu napsat delší hodnocení, ale v podstatě bych se 100% shodovala s pisatelem pode mnou (TomHr), který mi mluví z duše. I já začínala Rudým kapitánem a i já té vraždářské bandě zcela propadla.
A ta úvodní symfonie s Robinem? Geniální! Dánovky poslouchám jako audioknihy a už jsem došla k tomu, že chybějící díly si musím přečíst. Ale jedině v originále, neb si neumím představit číst ty úžasné slovní přestřelky detektivů v češtině. Kuky je prostě krpec krpatý a nechci ani vědět, jak mu kolegové říkají v češtině :-)
V tomhle díle mi ale párkrát hodně zatrnulo, Dán bandu nešetřil a mě v některých chvílích bylo hodně úzko. Doufám, že se v příštím díle se všemi potkám...

OnlyFour
OnlyFour
22.03.2020 5 z 5

Pokiaľ sa nerieši politika alebo mafia, tak ma to hoooodne baví. Za mňa super, napínavé, mrazivé, užila som si to. Dána si však musím dávkovať s pauzami, len neviem, či je to tým používaným slovníkom alebo iným.

TomHr
TomHr
17.03.2020 5 z 5

Je to už nějaký ten rok, co jsem se poprvé potkal s knihou Dominika Dána, byl to tehdá Červený kapitán. Od té doby jsem si vypěstoval závislost. Tyhle knížky se čtou jedním dechem, Dán čtenáře chytne a nepustí až do posledního písmenka. Přitom tak nějak tušíme, že se nejedná o stěžejní díla slovenské literatury, která za sto let budou tématem diplomových prací studentů slovenštiny. Dokonce nemůžu říct, že bych souzněl se všemi Dánovými světonázory.
Jedním z důvodů návykovosti je jistě přímočarý jazyk a zaměření na příběh. Jasný tah na bránu bez přílišných komplikací a vyumělkovaností. Autor velmi dobře zachází s dějovými liniemi, které proplete a pak v přesném pořadí rozmotává, aniž by čtenář resp. posluchač ztrácel přehled v ději a v postavách. V knihách se nabízí několik pachatelů a možných scénářů, to vše dospěje k překvapivému a jasnému závěru.
Důležitou devízou Dánových knih je důvěrná znalost prostředí policejních služeben a kanceláří, ale také podsvětí, vagabundů a jejich žargonu. Hlavní postavy jsou kriminalisté ze staré školy, kteří spoléhají na staré osvědčené postupy, třeba chodí dům od domu a vyptávají se svědků - to se v dnešních thrillerech moc nenosí.
Ano, hlavní postavy. Ty jsou také důležitým důvodem obliby Dánových detektivek. V dnešní době se staly módou stostránkové psychologické rozbory rozervaných postav, podrobné popisy každého hnutí mysli hrdinovy. Asi to má být známkou kvalitní literatury. U Dána se sáhodlouhé psychologie nedočkáte. Přesto: Krauze a spol. mám přímo před očima, jako osoby z masa a kostí, tuším, jak přemýšlejí, jaké jsou pohnutky jejich konání. Jsou to ochmelkové, lenoši, nevěrníci... vlastně jako my všichni obyčejní lidi. Tak se čtenář rád ztotožní s hrdinou příběhu, zejména když na jiném místě vystoupí do popředí odvaha, smysl pro čest a pro spravedlnost.
Zkrátka knihy Dominika Dána jistě patří k tomu lepšímu, co dnes nabízí detektivní žánr. Pro knihu Venuša zo zátoky všechno řečené platí jakbysmet.