Věno

Věno https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175437/bmid_veno-JQb-175437.jpg 4 5 3

Román z autorova rodného Táborska líčí příběhy obyvatel dvou samot na protilehlých stráních. Mladí lidé ze severní samoty touží po několik generací marně získat dívku nebo hocha z té šťastnější samoty na jižní straně. Autorovi jde o vzájemné vztahy obyvatel malého uzavřeného vesmíru, který jako by byl oddělen od ostatního světa. Ruralistické dílo; Knapův venkov je obydlen rozmanitými postavami, které milují, závidí, dbají na svou čest, nebo se jí naopak vzdávají a nesou pak následky, ubližují a odpouštějí; lidská dilemata. Vydání čtvrté.... celý text

RonnieSmithx
25.01.2024 5 z 5

emotional damage

Ann58
14.04.2021 5 z 5

Vlastně ani nevím proč, ale tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě úplně pohltí vykreslením tehdejšího života na vesnici. A při každém čtení mě znovu přesvědčí, jak těžký život naši předci měli

martineden
23.02.2020 5 z 5

Co je to ruralismus? V této knize vám autor na to odpoví. Vztah hlavních postav k půdě, těžké práci, ke krajině Jičínska. A těžký život, jaký bychom asi nechtěli zažívat, přesto ty jistoty a vztahy měly něco do sobe. A až pojedete vlakem do Lomnice nad Popelkou, vzpomeňte si na pasáže o stavbě této železnice.

Josef Knap
česká, 1900 - 1973