Zlaté časy

Zlaté časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/bmid_zlate-casy-W5U-407053.jpg 4 393 124

Venkovské sídlo série

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten , 2017

ritz
12.09.2019 5 z 5

Příjemně a čtivě napsaná knížka, zajímavý příběh, super rozuzlení.

Katana83
11.09.2019 5 z 5

Byla jsem k teto knize trochu skepticka, ale nepravem. Zhltla jsem ji za dva dny a odkladala s velkou nevuli. Nenasla jsem snad jedine hluche misto. Skvela. Uz se tesim na dalsi pokracovani...

hzd
02.09.2019 5 z 5

Krásně napsaná knížka. Víc není třeba dodávat, přečtete si jí a uvidíte sami. Už se moc těším na další díl.

Adush
24.08.2019 5 z 5

Bomba, velice krásné a jemné čtení. Moc se mi líbilo, jak je kniha napsaná, retrospektivně, v přítomnosti, z pohledu různých osob a také z deníku. Zážitky z války nejsou nijak drasticky popisovány a spíše se vše točí kolem opravy sídla a venkovských vztahů. Pěkný pohled do tradičního života na vesnici té doby - sousedské roztržky, tradice, atd. Rozhodně se těším na další díl.

tami1
07.08.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka. Romantika, historie i současnost se prolínají v kulisách 2. světové války, normalizace a pak i pádu komunismu v NDR. Bavilo mě střídání časových pásem a hlavně pro mě dost zajímavé historické události. Lepší než Panský dům.

4xbabča
06.08.2019 5 z 5

Od autorky Anne Jacobs jsem četla trilogii Panský dům a docela se mi líbila. Ale Zlaté časy je úžasný a krásný příběh procházející minulostí i současností hlavní hrdinky Franzisky, která usiluje o navrácení rodinného panství, kde prožila své dětství a mládí.

Šárinka102
25.07.2019

Opět strhující příběh plný očekávání, zvratu a naděje co bude dále :) těším se na pokračování

Ajina76
21.07.2019 5 z 5

Po několika thrillerech jsem s nadšením sáhla po této knize a nezklamala. Propojení přítomnosti s minulostí nenásilně vtáhne do děje. Už se nemohu dočkat na další díl. Snad nebude trvat vydání v češtině tak dlouho, jako u Panského domu. Doporučuji jako skvělý relax. A teď už zase hurá na detektivku.

blanka5960
20.07.2019 5 z 5

Po přečtení ságy Panský dům jsem samozřejmě nemohla vynechat ani prvotinu ságy Venkovské sídlo. Příběh nás zavede střídavě do dvou časových linií a to sice období druhé světové války a cca rok 1990. Z počátu knihy jsem se ztrácela ve jménech, ale po chvíli jsem všechny postavy zařadila a věděla jsem kdo je kdo. Příběh nám vykresluje osud baronky Francizky von Dranitz a její rodiny, odehrávájící se na území východního Německa. Příběh je čtivý, hezky popsáno prostředí i okolí panského sídla, velmi se mně líbily pasáže z deníku. Za mne lepší než Panský dům.

Adris
23.06.2019 5 z 5

Velice čtivé, nejlepší od Jacobs.

petaSk
16.06.2019 3 z 5

Od autorky jsem nic nečetla, ale na její Panský dům jsem narážela na každém rohu, tak jsem se rozhodla pustit do nové trilogie Venkovské sídlo. A čekala jsem víc. Víc historie, víc psychologie, propracovanější psaní. Asi dvě třetiny děje se odehrává těsně po revoluci a nebavilo mě sledovat handrkování mezi "rozmazlenými zápaďáky" a " zaostalými enderáky" a nebavila mě ani Jenny, Fanziska a vesničané se svým dohazovačstvím. Válečné období bylo zajímavé a mělo velký potenciál, ale autorka ho shrnula do asi 1/3 tak rychle, že jsem neměla ani možnost si tehdejší lásku a poměry vychutnat.

Martina023
11.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Mam ráda tento typ knih.Jen škoda, že nemůžu číst tak často jak bych chtěla...????

Luciska13
08.06.2019 4 z 5

Krásný příběh odehrávající se ve dvou důležitých obdobích moderních evropských dějin. Řekla bych ale, že autorka skombinovala až moc různých pohledů. Přítomnost, minulost, deník a to vše ještě z pohledu různých lidí, takže se ani jedné části nevěnuje pořádně. Panským domem autorka nasadila laťku opravdu vysoko a já jsem zvědavá, jakým směrem se bude vyvíjet tato série. Rozhodně si přečtu další díly.

zuzana2599
29.05.2019 5 z 5

Mám moc ráda tento styl vyprávění, okouzlila mě krásná obálka a také celý příběh. Celá knížka je moc vkusně zpracovaná, líbilo se mi odlišení přítomnosti a minulosti typem písma a jiným zbarvením papíru. Líbí se mi knihy této německé autorky, ráda pluji časem a oddávám se snění. Být tak odvážnou Franziskou von Dranitz a opravovat venkovské sídlo !

martinaandulka
27.05.2019 5 z 5

Wau to je styl knížky,kterou miluji kdo četl Pánský dům a líbil se tak tady opět přijde na své.Děj se odehrává po roce 1990 a za 2 světové války ve východním Německu,je to z pohledu pánské rodiny a je to smutné jak se po válce zacházelo s Němci, kteří se snažili žít svůj obyčejný život... .Jinak je láska,dobro a zlo, nevzdat se a jít dál.Už teď se těším na 2 díl.

JajinkaBeck
19.05.2019 4 z 5

Zbožňuji tenhle styl vyprávění. Když se minulost prolíná s přítomností, když vyplouvají na povrch staré křivdy a smutná tajemství. Teď je tenhle styl vyprávění navíc moderní, takže mám štěstí a rozhodně je z čeho na knižním trhu vybírat. Venkovské sídlo je... Trochu jiné. Přiznávám, že jsem ještě nečetla knihu tohoto typu a z tohoto historického období z pohledu Němců. Předpokládám, že pro autorku není úplně snadné se tímto tématem proplétat, protože co si budeme povídat - historicky vzato byli Němci vnímáni jako ti špatní a prostě... Prostě tečka. Anne Jacobsová to nicméně dle mého názoru z tohoto úhlu pohledu udělala skvěle. Hvězdičku srážím spíš z osobních důvodů. Nesedla mi postava vnučky Jenny, která mi obecně vzato přišla strašně necitlivá. Byla jako slon v porcelánu ať už ve vztahu ke své matce, svému dítěti, Ullimu nebo v neposlední řadě své babičce. To, jak doslova "vydupala Waltera ze země", ačkoliv si to její babička nepřála... A pak takový osobní detail: Nejsem si jistá, jestli bych dokázala tak rychle Walterovi odpustit. Na druhou stranu uznávám, že mi není přes sedmdesát a nezažila jsem ty příšerné časy druhé světové války.

lenka7848
07.05.2019 4 z 5

Na začátku četby mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v tom množství postav, ale posléze jsem se začetla a knížku jsem četla jedním dechem.

veronika0382
05.05.2019 2 z 5

Možná půjdu proti proudu, ale tohle bylo taaaaaak strašně nudné a zdlouhavé. Dlouhé popisky o ničem, předvídatelný děj, už od cca poloviny jsem tušila jak to dopadne. Kdyby měla kniha o polovinu méně stran, byla by lepší. Ani ten hezky popsaný konec můj dojem bohužel nezachránil. Četla jsem hodně knih na toto téma, ale všechny byly mnohem lepší. Třeba taková Krása a jed oleandru. :) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

nada3314
04.05.2019 5 z 5

Moc se mi líbí knihy od Anne Jacobs. I tento příběh si mě získal, skvěle čtivě napsáno. Pro mě je tento žánr relax a těším se až si zase někdy přečtu pokračování.

maryzka
02.05.2019 3 z 5

Nevím jak budu spravedlivá, ale děj trochu připomínal knihu ,, Hortenziová zahrada, prolínal se tam děj v období 2. světové války a skoro 70. let po válce. I když pro mě téma restituce je - neví člověk co si má o tom myslet. Takže řeknu to co jsem říkala jedné paní: Je to stejný jako Pánský dům, ovšem se děj odehrává někde jinde(2.světová válka , poté 70.let poválce. restituce i setkání s 1. láskou . I když to je taková červená knihovna, tak jsem zvědavá, zda je taková skutečnost po sjednocení Německa(restituce apod.)