Zlaté časy

Zlaté časy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381232/bmid_zlate-casy-z4u-381232.jpg 4 392 124

Venkovské sídlo série

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten , 2017

Neluš
21.06.2022 3 z 5

Líbilo se mi vyprávění spíš z té minulosti. Nějak mi to nedá a asi si přečtu další díly :)

malýčtenář
14.02.2022 5 z 5

Po přečtení Panského domu jsem neváhala začít číst tuto trilogii. Opět velice čtivý příběh, který nám přibližuje situaci po pádu berlínské zdi. Dovídáme se osudy jedné aristokratické rodiny před a po 2. Světové válce. Opravdu líbivé čtení.

Pert
29.01.2022 3 z 5

Autorka píše stylem, který se čte rychle a snadno.

mimi55
15.01.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Pěkně se četla, příběh má spád, určitě si přečtu pokračování.

katpas76
07.01.2022 3 z 5

Po nadšení ze ságy Panský dům jsem se na novou ságu od oblíbené autorky moc těšila. Trochu mě Venkovské sídlo zklamalo, spíš co se příběhu týče. Chvílemi mě děj nebavil. Přesto jsem se rozhodla si přečíst i další díly z této série.

Worbitka89
31.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Pěkný příběh, ke knize jsem se dostala díky krásnému přebalu, přišlo mi to jako takové panství Downtown po Německu. Střet mladí a stáří, socialismu a aristokracie, lásky a války, východu a západu (pro člověka z východní strany nezáviděníhodné). Druh zápletky se ale v poslední době objevuje skoro všude. Mé sympatie mela od začátku pouze Frida, její deník byl asi to nejlepší, Jenny me vyloženě nebavila, ostatní postavy byli prostě lidské, události kolem byly někdy drsné (válka) jindy komické (laktační psychoza, tapety a po nich delat strechu a rozvody) a pohádka nakonec pro ženy. Těším se na další pokračování.

Zuzulinka
21.12.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Přečteno jedním dechem a velice se těším na další díly.

TeraBla
10.12.2021 4 z 5

Stejně jako trilogie Panský dům je i tohle odpočinkové počtení. Možná se mi líbí o něco víc než výše uvedená trilogie. Střídání časových úseků nebylo zmatené, lehký náhled do historie. Opravdu pohodové čtení.

janina66
20.11.2021 4 z 5

Příjemná odpočinková četba. Líbilo se mi střídání dvou časových období. Mně se naopak líbila více tato, Venkovské sídlo, více, než Panský dům. Tady byla více současnost. Historické ságy nepatří k mým oblíbeným knihám.

brunettlibrary
04.10.2021 3 z 5

Na knihu sedí fráze “Oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí.” Knížka se čte hezky. Děj však není dvakrát poutavý, aby by vás vtáhl a nepustil. Nejvíc mě asi bavilo srovnávání dob (císařství, 2 sv.v. a socialismus), které hlavní hrdinka všechny zažila.

fisa14
06.09.2021 4 z 5

Venkovské sídlo nelze srovnávat s Panským domem je úplně jiná. Líbila se mi.

hapac
27.08.2021 4 z 5

Další série Anne Jacobs tentokrát z východního Německa. Její rodinné ságy čtu ráda.

astroweb
12.08.2021 4 z 5

První díl série dočtený, měl jsem trochu problém se skousnutím historických trochu jednostranně popisovaných reálií východního Německa a především "krutého" dobytí nacistického Německa Rudou armádou, ale jinak dobrý, autorka dokáže zaujmout popisem rodinných vztahů. Určitě po čase se pustím do dalších dílů.

Petule.brt
07.07.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha - doporučuji! Moc hezky se poslouchala.
Příběh rodiny mě zaujal. Hned jsem se pustila do druhého dílu...

takana
01.07.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale Panský dům se mi líbil víc.

vikaa
03.06.2021 4 z 5

Kniha se ke mně dostala v podstatě náhodou. Už jsem za sebou měla přečtené dva díly Panského domu, které se mi moc líbily. Teď ale nevím, která knižní série se mi líbila víc. Střídání vzpomínek na válku s prvními okamžiky návratu kapitalismu v bývalé NDR mě zaujalo na první čtení a to i proto, že na tuto dobu v ČSSR mám mnoho vzpomínek a to jak těch dobrých, tak i těch méně dobrých. Kniha je určená především čtenářkám a proto nechybí ani několik romantických linek a odhalení rodinného tajemství. Určitě si ráda přečtu i další knihy této německé autorky.

Kerberos
24.05.2021 4 z 5

Panský dům se mi sice líbil více, ale první díl je teprve úvod. Příběh baronky Franzisky ,která chce získat zpět rodinné sídlo, opravit jej se svou vnučkou ,pochopit některé události z minulosti. Prožije zbytek života s mužem, kterého milovala před padesáti lety?

KatyM.
27.04.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla, líbily se mi obě dějové linky.

helena842
14.04.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale trochu mě zklamala, čekala jsem, že mě vtáhne do děje stejně jako rodinná sága Vinařství od Marie Lacrosse.

Lucynell
13.04.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, je oddechová, dobře se čte, děj se moc pěkně rozvíjí i s návraty do minulosti, je zde hodně emocí, ale osobně se mi více líbil spíš Panský dům.