Sametový slib

Sametový slib https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83513/mid_sametovy-slib-Re6-83513.jpg 4 344 61

Sametový cyklus série

Toto dílo tvoří vstupní část rozsáhlé čtyřdílné historické ságy vyprávějící životní příběhy čtyř bratrů z rodu Montgomeryů. Román nabitý dramatickými zápletkami se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Bonus press

The Velvet Promise , 1981

Edona
17.12.2015 4 z 5

Knížka je taková pohádka pro velké holky, děj svižně ubíhá a zápletka je velice jednoduchá. Jediným mínusem jsou hlavní hrdinové, jejich tvrdohlavost a slepost vidět, co je očividné.

Katka313
07.11.2015 4 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem od Pepidráčka.
Knížka byla fajn, ale ty jejich myšlenkové pochody, nechci prozrazovat děj, ale pořád ano ne ano ne ... bylo toho už moc. A celkem mě zklamal konec.

Pepidráček
15.09.2015 4 z 5

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- inteligence Judity, sourozenci Gavina

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- násilné chování Gavina vůči Juditě o svatebním dni, Gavinova neschopnost připustit zřejmé, do očí bijící, skutečnosti o své bývalé milence

Hlavní hrdinové:
- chvílemi jsem ani nevěděla, na kterou z hlavních postav příběhu se zlobit víc pro jejich tvrdohlavost. Obě ústřední postavy se neustále dohadovaly a dokazovaly si, kdo má v jejich manželství navrch, což mě nehorázně rozčilovalo

Celkový dojem z knihy:
- příběh, jako takový, mi byl velmi sympatický. Děj svižně ubíhal a nenašla jsem žádná hluchá místa. Nechyběly chvilky plné napětí, humoru a samozřejmě romantiky. Oceňuji, že autorka této knihy dala ve svém příběhu prostor i vedlejším postavám, a krásně nás rovnou nalákala na druhý díl této série. Čtyři hvězdičky jsem dala proto, že na mě bylo neustálých dějových zvratů až moc, a trošku mi už vadily.

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se postavila na stranu hrdinky Judity, říkala jsem si, že svého muže nedokáže změnit, ale překvapila mne a on ke konci též. Hezké čtení.

Lenka_H
27.04.2015 4 z 5

Když potřebuji vypnout a chci jednoduché oddechové čtení, tak sahám po této knížce. Krásné ženy, urostlí muži, hrady... klasické ztvárnění romantických snů dívek a žen :o)).

lu13cie
03.01.2015 5 z 5

Seznámení s klukama Montgomeryovýma. První díl miluju

Somugel
18.10.2014 5 z 5

Krásná romantická kniha

Kamiliana
07.09.2014 2 z 5

Mě kniha nezaujala ani obsahově ani stylově. Autorka používá samé fráze a příběh je překombinovaný a plný bezduchých intrik. Vlastně ani nechápu, proč se kniha/sága jmenuje tak, jak se jmenuje, kde se vzal ten samet? :o) Z historických romancí, které jsem četla, patří tahle k nejkýčovitějším a zcela podprůměrným. Zkusím ještě jinou knihu této autorky, abych ji hned neodsuzovala.

Mh200877
07.09.2014 5 z 5

Zamatová séria je moja naobľúbenejšia. Čítala som už niekoľko krát a určite sa k nej ešte vrátim. Pre mňa je v tomto príbehu určité posolstvo o tom, že aj v minulosti bolo treba šikovnú ženu na to, aby veci nabrali ten správny smer :) Tento diel sa mi páčil najviac.

žabička
22.10.2013 5 z 5

Krásná historická romance, nejlepší ze čtyřdílné série, ráda se k ní vracím.

Annie14
21.10.2013 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a hned jsem si ji oblíbila :) velmi povedeně a čtivě napsané

wooloong
06.10.2013 3 z 5

Tuhle knížku jsem četla zhruba před dvaceti lety. Inu, taková červená knihovna zasazená do historických reálií, ale čtivost a napětí jí nelze upřít.

kattyV
01.08.2013 4 z 5

Proč ne občas trochu romantiky a sladkého příběhu. Nevím proč, ale romantický příběh zasazený do historického prostředí mne jaksi méně rozčiluje než tatáž linka v prostředí modelek, jakých je na trhu rovněž docela dost, Ty moc nezvládám, ale Samety mne baví. Snad proto, že v t= době byla samostatně myslící a jednající dívka čímsi ojedinělým a je zábavné číst o tom, jak si dokázala poradit s pány tvorstva.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Celá série sametů je povedená a patří asi k tomu nejlepšímu, co Jude Deveraux napsala. :)

invocation
10.04.2013

skvělá kniha...obsahuje vše, co by měl historický román obsahovat.

raty
15.03.2013 4 z 5

Pohádky o "princích a princeznách" pro velké holky? Proč ne když jsou dobře napsané.

Michelle93
01.11.2012 5 z 5

Výborná knížka, už jsem se pustila do druhého dílu, doufejme, že bude taky tak dobrý :)

petunie1
24.08.2012 5 z 5

Se "sametovou" ságou jsem se poprvé setkala na střední a moc se mi to spojení historie a romantiky líbilo. Po letech jsem se ke všem čtyřem knihám vrátila a byla jsem stejně okouzlená. První díl je podle mne nejlepší. Doporučuji každému, kdo se rád nechává vtáhnou do romantického světa udatných rytířů a krásných neohrožených dam.

Val
28.02.2012 5 z 5

V mládí jsem byla "Samety" vyloženě okouzlena. S léty se člověk stává náročnější a mění se i čtenářský vkus. Každopádně kdo má rád historické romány s pořádnou dávkou romantiky tak směle do toho .

Daniel-la
13.01.2012 4 z 5

Tuto 4 dílnou knihu jsem četla hodně dávno. Ale je to pěkné čtení, taková romantika.

pro ženy historické romance

Jude Deveraux (p)