Sametový slib

Sametový slib https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15481/bmid_velvet-montgomery-sametovy-slib-CDP-15481.jpg 4 344 61

Sametový cyklus série

Toto dílo tvoří vstupní část rozsáhlé čtyřdílné historické ságy vyprávějící životní příběhy čtyř bratrů z rodu Montgomeryů. Román nabitý dramatickými zápletkami se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců. Jeho ústřední hrdinka Judita Revedounová, hraběcí dcera, je odmalička vychovávána pro klášterní život. Místo vstupu mezi jeptišky je však proti své vůli despotickým otcem provdána za Gavina Mongomercyho. Judita Gavina odmítá a prohlašuje, že mu nikdy nebude patřit. Statečný a silný Gavin musí bojovat proti nebezpečným nepřátelům a vyrovnat se s mnohým příkořím, aby zachránil rodinné jmění, montgomeryovské statky. Musí také přesvědčit Juditu, že on je ten pravý.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Velvet Promise , 1981

pegasek
04.11.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila

jarkaska
21.09.2023 5 z 5

Celá tato série se mi líbila.

Ladis777
16.07.2023 1 z 5

No, po knize jsem sáhl kvůli Čtenářské výzvě a žádná očekávání jsem neměl. Nakonec musím říct, že příběh celkem dobrý, nesrší nápadem, ale neurazí. Příšerně napsané jsou milostné scény, těch je tam bohužel dost, a nejpříšernější zamilované dialogy, naštěstí jich tam není moc. Ty scény se aspoň trochu snaží navodit nějaké erotično (byť bez nápadu), rozhovory jsou ale nastylizovány tak, že kdyby tak někdo začal mluvit, protějšek s děsem prchne a skočí ze skály. K tomu připočtěme nedostatky překladu - naprosto nelogické střídání tykání a vykání a několik nesrozumitelných vět, a také to, že se nikdo neobtěžoval s jazykovou redakcí a korekturou.

vladka16
08.05.2023 3 z 5

Když potřebuji zahnat chmury, tak sáhnu do této kategorie. Beru to jako oddechovou literaturu , v této škatulce se dají najít příběhy, které mě mile překvapí. Bohužel, tento příběh byl pro mě opravdu jen na odreagování.

Ála1968
05.03.2023 4 z 5

Už dlouho,pár let,mám celou sérii doma a ještě jsem se k ní nedostala.Moc mě nelákala.A musím říct,že to byl docela šok.Začala jsem tímto dílem a jsem mile překvapená.Bylo to super.Hned se vrhnu na další.

Zelený.úval
03.03.2023 4 z 5

Myslím, že v knize mohlo být o něco méně scén, kdy se setká Alice s Gavinem a při tom je náhodou vidí Judita, která se samozřejmě naštve. Pak už to trochu štvalo i mě a více mi vadilo chování Judity než Gavinovo. Knihu jsem četla před lety a byla jsem z ní nadšená, teď už o něco méně.

Aranel15
13.02.2023 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé asi před 10 lety, ale pořád se mi líbí. Samozřejmě mě někdy štval Gavin svým chováním k Juditě a ona zase tím, že mu neřekla, že dítě je jeho.

Khira
29.10.2022 2 z 5

(SPOILER) KOMENTÁR ČÍTAŤ AŽ PO PREČÍTANÍ KNIHY- INAK NA VLASTNÉ RIZIKO.

Túto knihu som čítala 2x. Prvý asi pred desiatimi rokmi, druhý krát teraz. Ak na to pozriem komplexne, dej celkom rýchlo plynul, nemám pocit, že by som sa pri čítaní nudila. Napriek tomu dosť veľa zbytočných dejových zvratov, ktoré podľa mňa dej nikam neposúvali, akurát vo mne živili zlosť a odpor k hlavnej postave. A to ku Gavinovi. Nebudem naivka, ktorá žije v presvedčení, že ženy v tej dobe neboli bité. Ale čo bolo pre mňa nepochopiteľné, že Juditu strieskal a šibnutej Alici, po tom ako mu zabila dieťa a uniesla Juditu riadne nenatiahol. No dáva to zmysel? Keď cítil nekontrolovateľný hnev k Judite, tak co mohol cítiť k Alici, keď zistil pravdu? Plne odcudzujem akékoľvek násilie na slabších ale bolo toto fér? Nemyslím.
V každom prípade hviezdičky hlavne za vedľajšie postavy bratov, pretože bezpodmienečne menia túto knihu z obyčajnej na raz v živote prečítať.

katkaq
17.11.2021 2 z 5

Jsem opravdu ráda, že v dnešní době už nežiji v době, kde bych musela chování Gavina snášet a kdykoliv bych mohla odejít. Neumím si ani představit, jak musely některé ženy ve svých manželstvích trpět. No ze začátku jsem se plně zamilovala do Gavinových bratrů, kteří stáli za Juditou a postupně si našla i cestu ke Gavinovi. Kniha nepatří mezi nejlepší od autorky, ale prokousala jsem se skrz.

lendinka.k
10.10.2021 2 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo. Proti prvnímu dílu, kde bylo hodně humoru, to pro mě bylo až nezábavné. Všechno mi to přišlo přehnané. Na můj vkus také moc erotiky. (To, co se jim všechno dělo snad bylo jenom proto, aby na to mohli hned hupnout...) Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a hrdinka přeháněla. Mluvili spolu schválně tak, aby si nic neřekli. No, nebyl to můj "šálek kávy". Ale třeba se to zlepší v dalším díle, autorka má skvělý vypravěčský styl.

hankapimi
30.04.2021 3 z 5

Potřebovala jsem oddychovou četbu a té se mi dostalo vrchovatě...

Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Tato autorka u mě odstartovala čtení historických fikcí a zamilovaných příběhů. Přečetla jsem všechny 4 díly z této série. A pak pochopitelně jejich dalších nespočítaně knih. Samozřejmě, že některý díl nebyl tak zajímavý a jiskřící, nicméně série "sameťáků" patří mezi ty srdcové a ráda se k ním vracím.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️❤️❤️

LilianaFalcon
11.02.2020 4 z 5

Asi jedna z nejhezčích romancí z rytířského období. Natvrdlí byli oba přiměřeně, zákeřná hlavní postava mi lezla na nervy... A stále se tam něco dělo.

luci2
12.01.2020 3 z 5

Moc jsem se na sérii Montgomeryovych těšila a možná jsem se těšila, tak moc, ze mě nakonec tento příběh natolik neuchvátil. Musím, ale přiznat, první polovina příběhu byla moc pěkná a závěr nakonec nebyl špatný. Líbilo se mi hašteřeni bratru a už moc se tesim na jejich příběhy.

Petra-1
09.11.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Vtáhne do děje a rychle se čte.

miruska1
04.11.2019 5 z 5

Napinave, dojimave ale aj zabavne. Nič tomu nechybalo, takže......hurá na ďalšiu časť :-D

viola12570
20.09.2019

K této sérii se vždy ráda vracím. Mám ji v knihovně uz několik let a vždy se k nim rada vracím .

petraj30
03.08.2019 5 z 5

Gavina bych z počátku zastřelila, no na konci vlastně taky, choval se k Juditě jako surovec, ale moc se mi líbilo, jak mu Judita směle konkurovala, není to žádná křehotinka, ale srdci hold neporučíš, krása :-)

E.lisabeth
05.07.2019 5 z 5

Mam za sebou uz asi treti rereading. A pokazde slastne vzdycham, jasne, svalnaty kluci Montgomeriju nejsou svatousci, ale nakonec jsou vzdycky sladousove ;) . Sametova serie je nej.

pro ženy historické romance

Jude Deveraux (p)