Sametová píseň

Sametová píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15483/bmid_velvet-montgomery-sametova-pisen-sUY-15483.jpg 4 306 35

Sametový cyklus série

Historický příběh o čtyřech bratrech Montgomeryových, který se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII. pokračuje třetím dílem. Jeho ústřední hrdinkou je Alyxandria Blackettová, která musí uprchnout v přestrojení za chlapce k psancům vedeným Rainem Montgomerym. Alyxandria je zajata, obviněna z čarodějnictví a odvedena na hranici, kde má být upálena. V posledním okamžiku ji zachrání Raine Montgomery se svými statečnými a věrnými muži. Láska Alyx a Raina Montgomeryho pak musí podstoupit ještě mnoho dalších a těžkých zkoušek, než konečně dojde naplnění. Sametová píseň je strhující drama o skvělých mužích, ale především o ženách - o ženách krásných a chytrých, které statečně vzdorují osudu.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Velvet song , 1983

uzivatel83509
11.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásný příběh!
Jediné, co musím vytknout, je nesmyslné zatvrzelé chování Raina vůči Alyx.. kolikrát jsem měla chuť ho něčím pořádně tvrdým přetáhnout po hlavě, aby se vzpamatoval.. postupem čtení mi Rain přestával být sympatický tak, jako na začátku příběhu... je sice hezké, že ji jel zachránit z hranice, kde by uhořela, ale... to vážně byl až tak moc tvrdohlavý, že se vždy tak lehce vzdal nejen své lásky, ale pak i svého jediného dítěte, které ho vyloženě nezajímalo?
Jiné díly z téhle série jsem nečetla, ale dost mě láká příběh Milese a Elizabeth :-)

Zelený.úval
07.06.2023 5 z 5

Za mě kniha byla asi nejlepší ze série. Nebylo tady urážení ze strany Alyx, jako to bylo v předchozích dvou dílech, ale spíše z té mužské od Raina. A také mi přišlo, že hádek bylo celkově o něco méně. Zajímá mě poslední příběh Milese a Elizabeth, který byl v knize už trochu nakousnutý.

Aranel15
22.03.2023 3 z 5

Z celé série se mi tato kniha líbila zatím nejméně.

katkaq
17.11.2021 3 z 5

Už od prvního dílu jsem se na Raineho těšila. Byl mi sympatický ale tohle jsem nečekala. Začátek mi přišel vtipný a neotřelý. Ke konci jsem už měla Raineho trucování plné zuby a vlastně jsem ho ani pořádně nechápala. Trošku zklamání, protože věřím, že si Rain zasloužil o něco lepší příběh.

lendinka.k
22.10.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se bavila, pak se to postupně zhoršilo. Hrdinka mi vůbec nebyla sympatická a k hlavnímu hrdinovi jsem sympatie také hledala marně. Jejich příběh nebyl tak působivý jako ty předešlé, ale o dobrodružství a romantiku tu nebyla nouze. Je tu také hodně narážek na minulé díly (někdy zásadně ovlivńují děj) a také na příští díl, kde se dozvíme vlastně dopředu celé dění.

hankapimi
07.05.2021 2 z 5

Třetí v pořadí Raine Montgomery si našel chytrou a tvrdohlavou Alyx, další oříšek k rozlousknutí... Když pominu některé nelogické nesmysly, je to lehoučká příjemná oddychovka....

LilianaFalcon
14.03.2020 5 z 5

Tak tenhle díl se mi zatím líbil asi nejvíc. Vzhledem k tomu, jak rychle se Alyx zamilovala, tak se tolik nehandrkovali, navíc se spíš ona handrkovala v duchu, protože chtěla být žádouci, což jí v přestrojení za chlapce moc dle jejího soudu nešlo.
Bylo to i trochu napínavé a mělo to spád :-) Za mě super.

luci2
16.01.2020 4 z 5

Tento příběh patří v sérii mezi ty lepší, i když se tu a tam našlo něco co by se mi líbilo jinak. Ale nemělo to, až tak podstatný vliv na to, abych si příběh plně neužila. Takže všem vřele doporučuji.

Petra-1
09.11.2019 3 z 5

Hezká kniha, ale pro mě nejslabší že seria, ale i tak určitě stojí za přečtení.

miruska1
09.11.2019 5 z 5

Další super díl...

petraj30
03.08.2019 5 z 5

Podle mě asi nejslabší ze série, ale i ta stojí za to. Alyx výborně zapadá mezi ostatní tvrdohlavé manželky, jen Rain se mi v minulých dílech líbil víc

E.lisabeth
31.07.2019 5 z 5

Jo, pamatovala jsem si dobre, ze Raine byl muj nejoblibenejsi bratr :-D. Kratoucka svizna kniha, akorat na prochazky s kocarkem :)

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce a rytirich. Knížku velmi doporučuji.

Silmarien
27.10.2018 3 z 5

Klasika v rámci žánru. O tom ako si tretí brat manželku našiel. Tvrdohlavú rovnako ako manželky jeho dvoch starších bratov - ako inak. To by ani nebola Jude. Viac k tomu asi ani nemám čo napísať. Všetko dobre dopadne :-)

Jass
26.08.2018 1 z 5

Třetí díl... je na jednu stranu příjemnou změnou šablony, ale na tu druhou... Raine, který byl v předchozích dílech sympatický se chová jako idiot a Alyx... pořád tak trochu nevím co si o ní myslet... Ještě že Steven zachraňuje situaci... no nic... Pěkná pohádka, ještě poslední díl, a pak už snad budu mít v duši klid :D

Ewik
09.03.2018 5 z 5

"Sametovou" sérii mám nesmírně ráda. Už ani nevím, kolikrát jsem ji četla a kolikrát ještě budu. Ze všech bratří Montgomeryů mám nejradši právě Raina s jeho pověstnými dolíčky ve tvářích a hlavou tvrdou jako pařez.
Spolu s Alyx tvoří úžasně výbušnou dvojici plnou vášně. Jejich lesní slovní šarvátky mě snad nikdy nepřestanou bavit.

První půlka knihy je naprosto dokonalá a bez chybičky. Moc jsem se nasmála u nadávek, kterými Alyx Raina častovala. Druhá polovina byla vesměs vážnější s mnohem více konflikty. Raine je tu jako malé dítě, urážlivý a přehnaně zatvrzelý. I přesto nakonec jeho zdravý rozum vykoukne na světlo boží.

Jude Deveraux prostě umí. V jejích knihách je všechno, co mám ráda. Jiskrný, vkusný humor, láska a vášeň, ale hlavně báječní a stateční muži se svými důvtipnými protějšky. Zkrátka skvělé čtení.

Minimi_1
10.02.2018 3 z 5

Pekná oddychovka, avšak námetovo najslabšia z pomedzi celej série.

Enny4
06.01.2018 5 z 5

Po delší době čtu celou sérii znovu. První část této knížky mě bavila víc, Alyx jako kluk je legrační, její život v táboře v lese... Druhá část knížky už mě tak nebrala, dost mi vadil uražený Raine a jak se Alyx chudák musela doprošovat, jeho nezájem o dítě. Ale protože "samety" jsou moje srdcovka takže opět krásné počteníčko :)

Marci_Vaj
13.08.2017 4 z 5

Třetí díl se četl dobře, i když v prvních dvou dílech se mě popis povahy Raina zdál lepší, než jak byla nakonec v tomto díle vykreslená. Každopádně dobré čtení.

kackajh
29.04.2017 5 z 5

Mooc hezký. Jsem nadšená tím jak se jednotlivé dily prolinaji a navazují. Taky zmínka o Černém lvu a jeho lvici byla zajímavá, jen mě z toho vychází, že Alyx a Raine byli příbuzní? Škoda, že to víc autorka nerozvedla. Možná v poslednim díle.

pro ženy historické romance

Jude Deveraux (p)