Velvet Effect: 1988 - 1992

Velvet Effect: 1988 - 1992 https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459155/bmid_velvet-effect-1988-1992-uPn-459155.jpg 5 4 1

Příběh sametové revoluce, jak se přezdívá pádu komunismu v Československu, je strhující a plný zajímavých osobností a událostí. V poutavé knize novináře Petra Švece s ilustracemi studentů plzeňské Sutnarky pod vedením Renáty Fučíkové si přečtete, co vedlo ke konci komunistických režimů u nás i ve světě, jak probíhaly slavné listopadové demonstrace na Národní třídě a jak nová republika vykročila do demokracie.... celý text

Hanulka79
28.12.2020 5 z 5

Nádherně výtvarně zpracovaná kniha. Kresby studentů Sutnarky pod vedením Renaty Fučíkové. Potěcha pro oko.
Na textu jsem nenašla jedinou chybičku. Vše je i pro mládež nebo pamětníky formulováno jasně, srozumitelně a stručně. Zejména oceňuji nevyhýbání se kritice minulého režimu. U mnoha knih v současnosti lze totiž bohužel najít velice smírčí tón tzv. revizionistických historiků s dobou totality, její tolerování či dokonce omlouvání pokřivených hodnot komunismu. Zde je jasně řečeno, jaké to bylo zlo, aniž by byl text emočně nátlakový. Prostě výčet faktů, které mluví samy za sebe.
Doporučuji všem zájemcům o moderní historii.

sametová revoluce 1989

Autoři knihy