Velký vezír Iznougud

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Iznougud je vezír v Bagdádu, sloužící velkému kalifovi. Má jediné přání: Odstranit svého šéfa a sám se stát kalifem místo kalifa. Jenže jak to bývá, celý svět je proti němu. A veškeré jeho plány mají ve zvyku se nějakým nepříjemným způsobem zvrtnout… V Mistrovských dílech evropského komiksu vychází počin jedné z největších scenáristických legend: Reného Goscinnyho, tvůrce Asterixe, Lucky Luka, Mikulášových patálií a mnoha dalších kultovních děl. Iznougud, série plná situačních a slovních vtípků, zábavně vykreslená Jeanem Tabarym, patří do svaté trojice jeho nejslavnějších komiksů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470494/big_velkovezir-iznougud-cXp-470494.jpg 4.523
Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Le Grand Vizir Iznogoud, 1966


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Velký vezír Iznougud

Norri
29.11.2021

Tahle kniha je bezesporu zábavná. Často jsem se nahlas chechtal. Má skvělý situační humor, dobré hlášky a povedené slovní hříčky. Překlad se tedy evidentně povedl. Jenže je to lehce únavné. A ano, vím že je to čistě můj subjektivní problém. Kniha se skládá z krátkých, převážně osmistránkových příběhů. Všechny mají stejnou strukturu - Iznougud dostane nápad, otestuje to na sluhovi, první pokus nevyjde, druhý pokus nevyjde a při třetím pokusu se mu to celé vymstí. Navíc se vtípky na téma příběhu často opakují až do omrzení. Ideální by bylo přečíst si jeden příběh týdně. Jenže já jsem tu knihu postupně za týden přečetl celou. Takže jsem ji vlastně špatně užíval…

bazyk21
13.09.2021

Skvělý příběh plný humoru (sice stále na jedno brdo) a svěží a akční kresba. Prostě klasika francouzského komiksu.


GoodGames
02.09.2021

Velký vezír Iznougud je kvalita porovnateľná s Asterixom alebo Lucky Lukeom a to už je čo povedať. Tu je to však čisto len o zábave, bez serióznych príbehov. René Goscinny bol génius a aj napriek tomu, že sa schéma príbehov neustále opakuje, vždy je to úplne inak. Na prvých 6 príbehoch som sa rehotal nahlas, potom som sa už ,,len,, usmieval. Perfektná zábava a pre milovníkov humorných komiksov povinnosť.

Bargud
14.07.2021

Geniální humorný klenot. Sic jde pořád jen o to podle se stát kalifem místo kalifa, ale pokaždé vezír vymýšlí něco jiného, a je to zábava číst i opakovaně. Další díly budou snad samozřejmostí. Tak kupujte, protože tady se fakt pobavíte..

adevr
10.07.2021

Paráda, a mohu se jen připojit s prosbou o další díly...

trudoš
29.06.2021

Opakování je matka moudrosti, takže opětovně zmínit, že René Goscinny byl génius, je rozhodně namístě. Komiks Iznougud je toho jasným důkazem, už jen kvůli tomu, s jakým málem dokázal slavný scénárista vytvořit dílo, které nepřestává bavit ani po pětapadesáti letech od prvního vydání. Většina komiky je přitom postavená na kouzelných slovních hříčkách (už samo jméno antihrdiny je krásnou zkomoleninou „is no good“), jež ale nemají tendenci dokola se opakovat a když už, jde čistě o vtípek na pokračování vygradovaný k dokonalosti.
Vůbec mě nepřekvapuje, že zlotřilý velkovezír v mnoha zemích zlidověl, protože je archetypem osoby, deroucí se s odhodláním hyeny na vrcholek potravního řetězce. Jeho nezdary jsou sice pokaždé očekávané, ovšem zároveň mají vždycky čím překvapit. Krátký rozsah jednotlivých epizod pak vůbec není na škodu, autorská dvojice i těch pár stran dokáže zaplnit takovým množstvím děje, že by se o tom mnohým fantasy ságám mohlo leda tak zdát. Kéž by časem vyšly i další díly.