Velký třesk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mo Yan je gauner! To aspoň tvrdí dobrá polovina Náhorních Pustin včetně soudruha učitele Velkohubého, který ho nakonec vyloučí i ze školy. Na vesnici ho nechtějí? Budiž. Mo Yan se se štěstím dostane do armády, putuje z posádky na posádku a v posledních letech maoismu zažívá neuvěřitelná dobrodružství, z kterých se později stanou příběhy k vyprávění. Protože z obecního pastýře se zázračnou proměnou stane jednou spisovatel, to je jasné jak facka. Možná si, milý čtenáři, myslíš, že jsem žvanil, ale neměj mi to, prosím, za zlé, mám ty vzpomínky všechny propojené, nechci je tak psát, ale ony si ze mě samy takhle prýští....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300306/velky-tresk-5SU-300306.jpg 3.77
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Dauphin
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Velký třesk

Přidat komentář
tatatranka
07.06.2017

Podivně zbytečná kniha.

Palivo
20.06.2016

Moje první čínská kniha a ani to nebyl takovej porod, jakej jsem očekával, vzhledem k tomu, že již několik let zdárně bojuji s literaturou korejskou a japonskou, jež jsou zábavný asi jako kolonoskopie.

Mo Jen vydal už dvě knížky v češtině a obě dvě měly dohromady asi 34 000 stran, takže jsem je raději vynechal. Já totiž na takový romány nemám čas. Musím totiž chodit do práce a na záchod. hešteg life.

Velký třesk je novela s autobiografickými prvky. Ne, to neznamená, že je to o letních kinech kam jezdíte autem, jak by mohlo slovíčko autobiogaf svádět. Ve skutečnosti Mo Jen popisuje mládí v Číně - očividně to tam bylo stejně zábavný jako u nás + tam měli asiatky. Musím říct, že příběh, který je o starý vetřasce a jedný mladý buchtičce není zrovna nejvíc napínavá story všech dob, ale Mo Jen je dobrej vypravěč a všechno to uteklo vlastně docela příjemně - a konec byl smutnej asi jako tepláky na italských turistech.

8/10