Velký slovník anekdot

Velký slovník anekdot https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51982/velky-slovnik-anekdo-51982.jpg 3 5 2

A - Z encyklopedie smíchu 1000 a jednu anekdotu vybral a vypráví Jiří Plachetka. Ilustroval Jiří Winter-Neprakta.

Filomena1961
12.01.2023 1 z 5

Vtipy seřazeny dle okruhů abecedně, knihu ilustroval Jiří Winter - Neprakta, ale vtipům jsem se moc nenasmála, očekávala jsem veselejší relaxaci.

sreiser
21.11.2010 2 z 5

Tak nevím, jestli jsem tak náročný čtenář vtipů, nebo mám tak diametrálně jiný smysl pro humor než autor, ale osobně jsem se zasmál asi patnáckrát, což u takové knihy dle mého názoru není moc. Možná je to dáno i tím, že mnoho anekdot ve sbírce je poměrně dlouhých a že autor pravděpodobně pro lepší navození atmosféry používá velké množství nářečních, zastaralých a cizojazyčných výrazů (např. Rusové mluví téměř výhradně rusky, Židé v jidiš, Moravané nářečně atp.), které na mě osobně v takovém množství působily spíše rušivě. A na závěr si ještě neodpustím "rýpnutí", že mi autor nesedl ani jako vypravěč, neboť mnoho z uvedených anekdot znám v lepším podání, s lépe vyjádřenou pointou. Ale to už je vysloveně věc názoru.

Kniha Velký slovník anekdot je v