Velký román

Velký román filosofa Ladislava Klímy patří k fundamentálním dílům české literatury.Ve Velkém románu se podobně jako v jiných Klímových beletristických dílech snoubí braková literatura v tom nejlepším smyslu slova s literární projekcí autorových filozofických myšlenek, ovlivněných zejména Friedrichem Nietzschem a Arthurem Schopenhauerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130389/big_velky-roman-WKw-130389.PNG 4.344

Kniha Velký román

666Jitka
29.06.2021

Velký román je, řekla bych, tak trochu gotický, opředený šílenstvím, jak je tvorbě Ladislava Klímy vlastní. Zároveň je také filozofickým pojednáním a zamýšlí se nad otázkou výjimečného jedince, který je povznesen nad morálku ostatních lidských ovcí, pohrdá všemi konvencemi a to ho opravňuje ke všemu, co si usmyslí, dokonce i k brutalitě a násilí. Některé části knihy musí být pro slabší povahy docela silná káva.

ozzak
09.04.2021

velký román geniální dílo našeho největšího filosofa pozor na vydání v levných knihách nekupovat jedině torst

Fannynka
16.04.2012

Pokud máte rádi Ladislava Klímu tak jako já, vřele doporučuji tuto verzi od "EA". Četla jsem pro srovnání i tu verzi "třídílnou" a nedá se to srovnávat. Třídílná verze Velkého románu, byla seškrána, cenzurována a přepracována všemožnými způsoby Kamilou Lososovou, až to není hezké. :-)