Velký román

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velký román filosofa Ladislava Klímy patří k fundamentálním dílům české literatury.Ve Velkém románu se podobně jako v jiných Klímových beletristických dílech snoubí braková literatura v tom nejlepším smyslu slova s literární projekcí autorových filozofických myšlenek, ovlivněných zejména Friedrichem Nietzschem a Arthurem Schopenhauerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130389/big_velky-roman-WKw-130389.PNG 4.344
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Velký román

666Jitka
29.06.2021

Velký román je, řekla bych, tak trochu gotický, opředený šílenstvím, jak je tvorbě Ladislava Klímy vlastní. Zároveň je také filozofickým pojednáním a zamýšlí se nad otázkou výjimečného jedince, který je povznesen nad morálku ostatních lidských ovcí, pohrdá všemi konvencemi a to ho opravňuje ke všemu, co si usmyslí, dokonce i k brutalitě a násilí. Některé části knihy musí být pro slabší povahy docela silná káva.

ozzak
09.04.2021

velký román geniální dílo našeho největšího filosofa pozor na vydání v levných knihách nekupovat jedině torst


Fannynka
16.04.2012

Pokud máte rádi Ladislava Klímu tak jako já, vřele doporučuji tuto verzi od "EA". Četla jsem pro srovnání i tu verzi "třídílnou" a nedá se to srovnávat. Třídílná verze Velkého románu, byla seškrána, cenzurována a přepracována všemožnými způsoby Kamilou Lososovou, až to není hezké. :-)