Velký obrazový atlas pravěkého člověka

Velký obrazový atlas pravěkého člověka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123667/bmid_velky-obrazovy-atlas-pravekeho-cloveka-123667.jpg 5 12 2

Sleduje biologický a společenský vývoj člověka od prvních začátků až po neolitické období, kdy člověk opouští lovecký a sběračský způsob života a začíná pěstovat rostliny, chovat zvířata a žít ve větších společenskýchcelcích. Seznamuje s počátky výroby kamenných nástrojů, s nejstaršími typy obydlí a sídlišť pravěkého člověka a s jeho uměleckou tvorbou. 1. české vydání, pro něž byl text revidován a doplněn.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Artia

Corso
22.06.2020 5 z 5

Mam slovenske vydanie z Mladych liet. Knihu som dostal ako maly zajac a asi som vtedy este ani nevedel citat. Len viem aky mala vtedy na mna vplyv. Behal som po dvore a zahrade a celu som ju rozryl lebo som hladal kosti a pazuriky. Rozumej vzdy sme mali divoku neporiadne upravenu zahradu a tej divocine to vobec neublizilo. Takze kym som nerozryval a nebehal po hriadkach kalerabu (kedluben) a hrachu..pohoda, bolo to moje kralovstvo. Samozrejme odvtedy sa o paleontologii kopec veci zmenil, upravil objavilo sa, je to veda v neustalom procese. Vyskumy DNA ju uplne spresnili a mozno zachvilu budeme poznaj aj rodokmene konkretnych praludi, na to sa tesim :) Mimochodom ak by to niekoho zaujimalo, nasiel som jedine kuracie kosti ktore asi otec vyhodil oknom, aby aj macky mali nieco z nedelneho obeda. Ale ako dobovy dokument o vtedajsom stave vedomosti, navyse ilustracie Z. Buriana, to musite mat ak vas zaujima pravek. (He, po tejto knihe mi uz stara mama mohla rozpravat, ako Panbozko stvoril svet za sedem dni. Ja uz som vedel svoje.) Velmi vplyvna knizisko. Inak tieto knihy som volal "cierne atlasy" a mal som Atlasy Pravekeho cloveka, Dopravy, Automobilu, Zvierat, Vtakov. Posledne dva sa mi niekde stratili a mam nutkanie zohnat si to vsetko dokopy. Vysli este Atlas lesa, hmyzu, ryb, rastlin. To by bol luxus!!

1972Sixo
19.03.2016 5 z 5

No prečítané to mám len čiastočne a kúpené pred cca 30 rokmi len kvôli ilustráciám Z. Buriana. No kniha nič nestráca na profesionalite a odbornosti v popise o vývoji človeka doteraz. No na mňa príliš odborná.