Velký Gatsby

Vypravěčem románu je Nick Carraway, který přijíždí do Spojených států. Zde se chce věnovat obchodu s cennými papíry. Jeho sousedem je bohatý Jay Gatsby, který Nicka požádá, aby mu zprostředkoval setkání s jeho sestřenicí Daisy. Gatsby Daisy miluje, ale ona je vdaná za Toma Buchanana. Manželství není šťastné. Buchanan má milenku Myrtle, která tragickou náhodou skončí pod koly Gatsbyho auta, které řídila Daisy. Myrtin manžel Wilson pokládá za viníka Gatsbyho......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2459/velky-gatsby-MHY-2459.jpg 3.92963
Vydáno:, Lunarion

The Great Gatsby (1925)

Kniha Velký Gatsby

PhoebePollard

Je těžké se vyznat v tom, o čem to vlastně je. Dějová linka je celá taková zamotaná a moc jsem nepochopila... "co tím chtěl autoř říci". Ale kniha se čte docela dobře, takže na zabití času perfektní.

RemiBlack

2019/25
Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle kniha je o ničem. V první polovině Gatsby skoro nevystupuje a ty vedlejší dějové linky za moc nestojí. Čekala jsem trochu víc té zkažené americké společnosti a méně... No, zbytku.

Ivka14

Často jsem měla problém se vyznat o čem zrovna ten příběh je. Ala bavilo me to a zkusím dát šanci i filmu.

any37

Nikdy bych neřekla, že mě bude klasika bavit. Hrozně moc se mi líbily všechny postavy, jejich charakteristika a celkově je celá ta kniha skvělá. Určitě jsem ji nečetla naposledy, stejně tak další knihy od Fitzgeralda.

MissCarter

Velmi zajímavý pohled do života vyšší vrstvy.. ještě v takové době..

Mayalles

Úžasný příběh. Místy mi dělalo problém autorovo vyjadřování, ale i tak to byl zážitek :)

KerolWH

Před lety nejoblíbenější knížka k maturitě ????

MMacicekk

Tohle dnes již klasické dílo americké literatury ukazuje, jak mohou peníze ovlivnit charakter člověka a doslova ho zkazit. A nejen to. Přibližuje tehdejší dobu, kdy si boháči žili svůj americký sen, trávili všechen svůj čas na večírcích, kde alkohol tekl proudem. Kniha obsahuje celkem dost zajímavých myšlenek, které se však dle mého ztrácejí v nudně podaném příběhu. Celkový příběh bych hodnotila průměrně, ale překrásné ilustrace a moderní překlad dělají z knihy mnohem víc, než jen povinnou četbu k maturitě (hodnotím nejnovější vydání od Ledy).