Velký Gatsby

Koupit

Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za „jazzový věk“ a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity „ztracené generace“, přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová však v éře prohibice do těchto sfér pronikli každý po svém a podobně se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké „nevinnosti“. Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého „zeleného světla“ – oné „budoucnosti, jež před námi rok od roku ustupuje“ – a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2459/big_velky-gatsby-MHY-2459.jpg 3.93896

Vydáno: , Lunarion

The Great Gatsby, 1925

Kniha Velký Gatsby

snehurec
25. dubnaodpad!

Podle mě je to knížka absolutně o ničem. Příběh nudný až patetický a ani stručný popis tehdejší společnosti nijak obohacující.

Spirit_Wolfy

Moc mě nebavila.

holkazbrooklynu

Skvělý příběh vykreslující 20. léta americké smetánky a jejich nepřekonatelné večírky. Kniha je tenká má jednodusše stavěné postavy s jasnou zápletkou. Čte se dobře, protože je příběh poutavý, takže vás ve vteřině pohltí, ale také jak rychle začal tak také rychle skončí.

Fortuna7

Ach, jak já mám tento příběh ráda. Srdíčko mi vždycky zaplesá, a to u každého zpracování. Doporučuji :-)

dennydee

Upřímně jsem od knihy čekala více. Velmi špatně se mi četla.

Zelený.úval

Když jsem knihu četla na maturitu, tak mě chytla až ke konci. Teď podruhé jako starší už jsem věděla, do čeho jdu a četla se mi mnohem lépe. Příběh mě ale nějakým zvláštním způsobem oslovil už tenkrát. Navíc tohle ilustrované vydání se mi hodně líbilo i vzhledově. :-)

andrejci

Začátek byl strašně nudný. Nic se tam nedělo a 50 stránek bylo celkem o ničem. Autor umí, ale pěkně popsat večírky a prostřední. Konec mi už přišel zajímavý. Nejzajímavějším mi přišel Gatsby. Působil sympaticky. Nejotravnější mi přišla Daisy. Takové velké
rozmazlené děcko.

1bublina

Říkala jsem si, že 160 stran přečtu za dva dny. Na konec mi to trvalo víc jak týden. Občas jsem po přečtení odstavce zjistila, že nevím, o čem čtu. Dvojstranu s výčtem lidí, kteří chodí ke Gatsbymu na návštěvy jsem přeskočila úplně. Kniha mi přišla dost zvláštní. Většina dialogů byla tak divně napsaná, jako kdyby všichni mluvili z cesty. V tomto případě je opravdu mnohem lepší film než kniha.
ČV 2022 - Kniha autora, který prožil 1. světovou válku