Velké putování malé slepice

Velké putování malé slepice https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439202/bmid_velke-putovani-male-slepice-06I-439202.jpg 5 5 4

V nízkých budovách bez oken, kolem kterých neroste tráva, ani nekvetou květiny, žijí stovky slepic. Stojí v klecích, přešlapují z nohy na nohu, zobou zrní a snášejí vejce… A právě odtud malý Filip zachrání slepičku Pelišku. Vypořádat se s nově nabytou svobodou nebude pro hlavní hrdinku tak snadné. Slepička se vydává poznat okolní svět. Zamíří k lesu, přes něj se dostane na ostrov v rybníku, až se ocitne na vyprahlém poli. Cestou potká spoustu zvířecích kamarádů, kteří jí pomohou z nesnází. Snad Peliška nakonec doputuje zpět na svůj dvorek, kde na ni čeká i láska. Příběh o svobodě, přátelství a pomoci. Dobrodružství je inspirováno skutečným příběhem slepice Pelišky, kterou autorčina rodina zachránila z velkochovu. Děj se odehrává v malebné krajině jižních Čech.... celý text

lucakuca
07.07.2023 5 z 5

Drsnější čtení o slepičí hrdince :-) cestovatelce

Bonda
29.11.2022 5 z 5

Výborná, citlivá kniha, přes náročnė téma laděná optimisticky, dobrodružná, vkusné ilustrace. Pětiletá dychtivě vyposlechla všech 50 stran na jeden zátah. Doporučuji.

Adrim
21.08.2022 5 z 5

Velmi pěkný příběh. Ne příliš dlouhé a zajímavé vyprávění o slepici a jejím dobrodružství. Vřele doporučuji.

efka.saf
08.03.2022 5 z 5

Mé hodnocení je asi trochu neobjektivní, protože slepičky jsou moje favoritky mezi opeřenci a knihy, které popisují jejich druhou šanci na život, nesmírně oceňuji. A tahle byla opět moc hezká. Příběh je jednoduchý a poměrně rychlý, ani se nenadějete a zasněně koukáte na poslední ilustraci. Přesto je vyprávění hezké a dojemné, jen bych ocenila pár stran navíc, hlavně ke konci. Za zmínku stojí i nádherné ilustrace, které jsem si opravdu užila.
Suma sumárum, tuhle knihu vřele doporučuji, především všem kurofilům jako jsem já :-D.

pro děti od 5 let slepice

Kniha Velké putování malé slepice je v