Velké maličkosti

Velké maličkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349796/bmid_velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4 1321 418

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Small Great Things , 2016

Ronny97
09.09.2020 5 z 5

Ruth jsem fandila od začátku. Turkův postoj na konci jsem víceméně čekala. Určitě doporučuju.

amanek
18.08.2020 5 z 5

Napínavý příběh. Velice mě zaujal Turek a jeho pohled. Je to šílený, jak jak jsou lidé plní nenávisti i to, co je k tomu vede. Mlátit lidi bez důvodu, ať už černé, nebo gaye? Nepochopitelné.
Na druhou stranu, mi byl Turek sympatický tim, jak miloval svou ženu. Bylo vidět, že nemůže být skrz na skrz zlý, možná proto ten konec, kdy je z něj jiný člověk
Konec tedy trošku přitažený za vlasy, ale nevadí.

CAM
17.08.2020 4 z 5

Poutavý příběh hned od začátku. Kniha se četla jedním dechem.

Vlaďkaa4
16.08.2020 5 z 5

Tato autorka může zvolit jakékoliv téma a vykouzlí z něj příběh plný úvah začínající v bodě A končící v bodě B a vy vlastně nevíte jak jste se tam dostali. Po přečtení jen přemýšlíte......

AkiB
04.08.2020 5 z 5

Líbí se mi, jak se tu spoustu lidí zmínilo o tom, že nevěří nebo nemohou uvěřit tomu, že je to psané z tohoto století. Ano, opravdu se to děje.
Kniha se mi moc líbila, už jen proto, že se jedná o prostředí, které je mi dobře známé. Donutí zamyslet se nad touto problematikou.
Velké maličkosti se mi líbily víc než autorčina jiná kniha - Je to i můj život.

Marci70
30.07.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Ruth měla moje sympatie.. Překvapivý závěr.

Janík61
28.07.2020 4 z 5

Skvěle napsaná kniha, nešlo se od ní odtrhnout.

tereza_dol
21.07.2020 5 z 5

Autorka má knihu velice hezky napsanou. Celou dobu jsem soucítila s Ruth a nutilo mě to dost se zamyslet..

tittanie
18.07.2020

Nevím proč, ale myslela jsem si, že se děj bude odehrávat v dřívější době, to že kniha byla prakticky o současnosti mě trochu zarazilo. Ale jo bylo to dobré čtení a zajímavé téma.

Bades
08.07.2020 5 z 5

Napínavé až do konce. Moc se mi líbí spisovatelčin styl a hlavně ten závěr - to by nikdo nečekal :)

TerJac
08.07.2020 5 z 5

Kniha si mne získala, to bezpochyby. Snad už právě tím, kolika úhly se na příběh pohlíželo, což mám já osobně moc ráda. Navíc mne to "donutilo" zamyslet se nad otázkami, které bych si předtím asi jen tak nepoložila. Ano, něco ve mně tato kniha nechala, a to oceňuji, tak by to mělo být.

zimolka
28.06.2020 4 z 5

Ze začátku mě příběh moc nechytl,ale jsem ráda za výdž pak jsem zase nemohla knihu odložit.

verculka
20.06.2020 5 z 5

Kniha, psaná velice svižně, vás donutí se zamyslet nad tolika věcmi, o kterých jste předtím nikdy nepřemýšleli. Četla jsem ji v době kdy v Americe proíhala akce Black life matters a o to silnější žážitek to pro mě byl.

escapelle
10.06.2020 5 z 5

Dlouho se mi nestalo,abych usinala a probouzela se s myšlenkou na hrdinu knihy, na děj. Po Vypravečce opět fenomenální příběh který nutí člověka ptát se "proč?". Rozhodně doporučuji.

Datr1
07.06.2020 5 z 5

Je to druhá knížka od Jodi Picoultové, kterou jsem přečetla, a moc se mi líbila. Neumím si představit, co se děje v hlavě černocha, který chce něco dokázat, ale tento napínavý příběh předložený čtenáři ze tří různých pohledů, mi hodně pomohl vžít se do jejich situace. Byla jsem hodně napnutá, jak to dopadne, tak se to četlo snadno. Poslední kapitola byla vskutku překvapivá, ale proč ne? Za mně super, přečtu si od této autorky určitě i ostatní dostupné knížky.

Stani95
05.06.2020 4 z 5

Hezky se to četlo a zajímavý, psychologicky propracovaný příběh.

DLD
22.05.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se do kihy nemohla začíst a přemlouvala jsem se ke čtení. Nicméně jsem velice ráda, že jsem si knihu přečetla. Vřele doporučuji.

mekkejla
13.05.2020 4 z 5

Dočetla jsem ji už před týdnem, ale stále si nejsem úplně jistá hodnocením. Asi to bude tím tématem - podle mě ho jako Češka nemůžu úplně procítit, pochopit, ztotožnit se - i když autorka se velmi snažila. Moc se mi líbil popis soudního procesu. Naopak mi vadilo rozuzlení ohledně Turka a jeho rodiny.

ivka67
03.05.2020 5 z 5

Jodi prostě píše fantasticky,podívat se na život černochů,jak žijí,jak se cítí,člověk to tak vůbec nevnímá.A potom ten závěr,pro mně kniha se silným nábojem.

Marta08
28.04.2020 4 z 5

Příběh jako takový je velmi zajímavý. Je vyprávěn pohledem tří postav, z nichž nejsympatičtěji na mě působila advokátka. Ačkoli bylo jednání vůči Ruth nespravedlivé, lezla mi na nervy svou ukřivděností. Nejvíce mě zaujal popis soudního procesu, který byl na celé knize to nejzajímavější. Závěr knihy je velmi přitažený za vlasy, i když samozřejmě nepostrádá určitou ironii :)

soudní procesy rasismus

Jodi Picoult