Velké maličkosti

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349796/velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4.4766
Vydáno, Ikar (ČR)

Small Great Things, 2016

Počet stran528
Jazyk vydáníčeský
PřekladAlexandra Fraisová
EdiceEdice světový bestseller
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN9788024934518

Kniha Velké maličkosti

Peti
předevčírem

Kniha, která mě vzala za srdce. Tragický příběh novorozeně Davise, velká nenávist fašistů a nelehká situace afroameričanů. Příběh měl spád, byla jsem vtažená do děje, některé části jsem četla se zadrženým dechem a některé se slzami v očích. Malinko mě zklamal konec knihy, nechce se mi věřit, že by Turk tak moc obrátil svoje přesvědčení.

Maria95
10. prosince

Knihu o rasismu jsem četla snad poprvé a v podání od této autorky se mi libila.. Po Vypravecce další dobrá kniha

Abia
09. prosince

Už jsem četla několik knih od Picoultové a asi proto mi připadalo, že je tato kniha stejná jako ty ostatní. Úplně stejný koncept, vybrané kontroverzní téma, dobře zpracované, ale zrovna pro mě nějak neuvěřitelné? Hlavně závěr, na šťastné napravení padoucha nevěřím. Další knihu od této autorky už asi číst nebudu...

Pavlaj
27. listopadu

Po Vypravěčce další vynikající Picoultová. Zajímavé pro mě bylo pochopení, že rasismus není jen problémem Jihu, že je v americké společnosti tak nějak pořád přítomen. A ano, ten, kdo patří k většině, se asi nikdy úplně nevžije do pocitů přehlížené nebo opovrhované menšiny.

dark.ma93
22. listopadu

Jodi opět vtáhla a nepustila! Došlo mi, že nikdy se nevžijeme do pocitů lidí, kteří jsou členem nějaké menšiny.

jitka6072
09. listopadu

Další skvělé dílo od mé oblíbené autorky. Z rasismu mi bylo smutno a bezmocno...

Vallenka
05. listopadu

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Čtení jsem měla rozložené do několika dnů - nějak mi nešla přečíst najednou. Musela jsem o ní vždycky přemýšlet. I přesto, že je příběh smyšlený, vše dávalo smysl a nutilo k zamyšlení - málokdo z nás si skutečně umí představit, jak by se popasoval se situací být falešně obviněn na základě svého původu. Samotnou se mě při čtení zmocňovala beznaděj a bezmoc. A moc děkuji autorce, že poukazuje na problémy, které se děly, dějou a budou dít dál.

LucySmile
04. listopadu

Nádherná kniha o rasismu a předsudcích. Mnoho člověka naučí. Člověk by se neměl stydět za to, co je...

rasismus soudní procesy

Jodi Picoult