Velké kouzlo

Inspirativní kniha úspěšné autorky o cestě za naplňujícím, bohatým životem, o kterém sní každý z nás. Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jíst, meditovat, milovat, ve své nové knize sdílí se čtenáři svůj jedinečný pohled na kreativitu. S úžasnou empatií a bezbřehou velkorysostí nám dává nahlédnout do tajemného světa inspirace. Vybízí nás, abychom přijali svou přirozenou zvídavost a odložili zbytečné obavy. Na názorných příkladech ukazuje, jak uchopit vše, co milujeme, a jak naopak čelit tomu, čeho se nejvíce bojíme. Ze všech úhlů pohledu se zabývá postoji, zvyky a návyky, které potřebuje každý, kdo chce žít co možná nejtvořivější život. Suverénně balancuje mezi oduševnělým duchovnem a optimistickým pragmatismem a povzbuzuje nás k odhalení „cenných klenotů“, které jsou ukryty uvnitř každého z nás. Je jedno, jestli chcete napsat knihu, dělat umění, jít za svým dávným životním snem nebo jen prosytit svůj každodenní život uvědomělostí a vášní, VELKÉ KOUZLO, které pocítíte v okamžiku, kdy objevíte svůj vnitřní poklad, vám otevře dveře do světa zázraků a radosti. Máte odvahu objevit poklady, jež jsou ukryty ve vašem nitru? Tato kniha bude vaším průvodcem na úžasné cestě za poznáním sebe sama. Jak prožít bohatý život bez obav....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279810/velke-kouzlo-00U-279810.jpg 457
Osobní rozvoj a styl
Vydáno · Jota

Big Magic: Creative Living Beyond Fear · 2015

Kniha Velké kouzlo

Eorin

Nemyslím si, že je kniha pro každého. Pro mě ale byla s naprostou určitostí!
Svižná, krásná, plná pravdy a zajímavých podnětů k zamyšlení. Řekla bych, že je určena především pro tvořivce a kreativce všech druhů umění, aby se nevzdávali, ale našli motivaci ke svým krásným činnostem. Mě Liz krásně nakopla a jsem jí za to vděčná. Moc díky, Liz, koupím si do knihovničky, abych si mohla kdykoliv sáhnout pro milá slova plná motivace..

LaCondesa

Doporučuji! :) Mnoho pravdy.

czeliza

Příjemná knížka, která potěší umělecké duše, hlavně pak pisálky. Řekla bych, že mi určitě pomohla vnímat tvůrčí proces trochu jinak a více s nadhledem. Autorka je mi sympatická, i její přístup k životu a styl vyprávění, historek má na rozdávání, stejně jako smyslu pro humor. Myslím, že knihu je ideální si dávkovat, ne zhltnout najednou. Úplně mi nesedlo spirituální vyznění některých pasáží, jinak super.

Phoe-be

Knihy jsem se chopila bez jakéhokoliv očekávání a s vědomím, že primárně hovoří o věcech tvůrčích - touze psát/malovat... inspiraci, jejím nedostatku. Zaujala mně nad má očekávání. Nemyslím si, že jde o standardní self-help knihu, nemyslím si, že má snahu někoho motivovat - dle mého má především snahu vyjádřit autorčin názor na úskalí života umělce nebo kohokoliv, kdo chce něco tvořit. S názorem, že jde o knihu napsanou násilím a do počtu, hlavně aby něco vyšlo, z celého srdce nesouhlasím :-)

Kaie
10.10.2018

Výjimečná kniha, kterou jsem si založila do poličky s knihami, které vytahuju pravidelně a opakovaně. Liz vložila do svých vět mnoho moudrosti a při čtení rozhodně přijde (ne)jeden velký inspirativní nápad i k vám.

EMANAOST
08.03.2018

velmi motivační a inspirující.

relam
11.02.2018

Kniha mi nepřinesla vůbec nic !!! Pro mě nezajímavá, v podstatě o ničem...

Mersiie
27.01.2018

Od knihy jsem čekala opravdu více a hodně jsem se do jejího čtení musela nutit. Kniha jako taková absolutně o ničem. Autorka se zjevně snažila člověka nějak motivovat, ale bohužel z toho vzniklo jen bla, bla, bla.. za mě kniha, která se zjevně napsala "násilím" do počtu, jen aby bylo do vydat.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Elizabeth Gilbert
americká, 1969