Kniha umění

Umění je jedním ze stavebních kamenů civilizace. Co však dělá umění uměním? Jaký byl ideál krásy v pojetí starověkého Řecka? Jak působí barva nebo tón na naši duši? – Další titul ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky, se zabývá historií umění od prehistorických jeskynních maleb až po umělecká hnutí a směry moderní doby, představuje bohatství uměleckých forem, zkoumá klíčová umělecká díla a seznamuje s vlivnými umělci všech epoch – to vše s pomocí ohromujících vizuálních citací, přehledné grafiky a hutného srozumitelného textu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389064/kniha-umeni-YyQ-389064.jpg 4.67

Velké ideje

Literatura naučná, Umění
Vydáno, Universum (ČR)

The Art Book (DK)

Kniha Kniha umění

1amu
21.06.2020

Jedna ze knih, kterých bude vždy málo. Dlouhodobý nedostatek našeho školství je i v tom, že většina k tomu určených pedagogů není schopna studentům vysvětlit jednotlivá umělecká hnutí a směry.
Pořád vidím před pařížskou katedrálou Notre-Dame skupinu školáků s paní učitelkou. Všichni s bloky a tužkami . Možná, že chodím málo ven, ale zatím jsem něco podobného v Praze neviděl.
Tato dobře zpracovaná publikace je jednou z těch, které mohou mladé generaci alespoň trochu pochopit čemu se také říká krása.

Jitty82
16.01.2020

Stručná a přehledná publikace. Díky výbornému grafickému zpracování v podobě barev, fotografií, schémat, ale také citátům a krátkým životopisům je tohle výborná cesta k seberozvoji a způsobu, jak se dozvědět něco nového zábavnou formou.

,,Dvě křídla člověka pozdvihují nad pozemské záležitosti: pokora a čistota.“
Tomáš Kempenský, O následování Krista, poprvé vydáno 1471-1472